Deel burgers Cherson weggehaald nu Oekraïne oprukt
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische bezetters zeggen dat zeker ruim 20.000 burgers de Zuid-Oekraïense stad Cherson hebben verlaten in verband met de opmars van het Oekraïense leger. Ze zijn naar de andere kant van de rivier Djnepr gebracht.
Volgens de Russen is de situatie echter stabiel en zouden de verdedigingslinies zijn versterkt. Cherson werd snel ingenomen door Russische troepen na de invasie bijna acht maanden geleden. De greep van Rusland op de gelijknamige regio Cherson is de afgelopen weken echter verzwakt. Oekraïense troepen rukken geleidelijk op richting de stad als onderdeel van hun tegenoffensief. Ook zijn oeververbindingen onbruikbaar gemaakt die cruciaal waren voor de bevoorrading van de Russische troepen.
De nieuwe opperbevelhebber van de Russische troepen in Oekraïne zei onlangs dat "moeilijke beslissingen" over Cherson niet worden uitgesloten. Waarnemers speculeren over een mogelijke terugtrekking uit de stad.
Meer uit Buitenland
MALÉ (ANP/DPA/AFP) - De Malediven kennen sinds zaterdag een rookverbod voor de jongste generatie in het land. Voor iedereen die is geboren in 2007 of later is het verboden tabaksproducten te kopen of te gebruiken. Het verbod blijft hun hele leven gelden. Daarmee zijn de Malediven het eerste land ter wereld dat zo'n generationeel rookverbod kent.
20 minuten geledenHERAKLION (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op het Griekse eiland Kreta zijn twee mensen omgekomen en meerdere gewonden gevallen, melden Griekse staatsmedia. Het incident houdt vermoedelijk verband met een familievete.
44 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Israëlische aanvallen en vernielingen in Gaza gaan door, ondanks het begin oktober tussen Israël en Hamas overeengekomen staakt-het-vuren. Dat meldt Al Jazeera op basis van ooggetuigen.
1 uur geledenPEER (ANP/BELGA) - In de buurt van de militaire vliegbasis van Kleine-Brogel in het Belgisch-Limburgse Peer zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag rond middernacht "meerdere drones" gespot. Dat schrijft de Belgische minister van Defensie Theo Francken op X. Het is onduidelijk van welke partij de drones zijn en waarom deze daar vlogen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een 38-jarige vrouw die deze week met vier anderen werd gearresteerd voor de juwelenroof in het Louvre is zaterdag aangeklaagd. Zij wordt verdacht van medeplichtigheid aan georganiseerde diefstal en criminele samenzwering met het oog op het plegen van een misdrijf.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een van de verdachten van de roof uit het Louvre in Parijs is vrijgelaten zonder te zijn aangeklaagd. Dat melden zijn advocaten.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft in oktober 270 raketten afgevuurd op Oekraïne. Dat is meer dan in welke andere maand dan ook, sinds Kyiv begin 2023 cijfers hierover routinematig begon te publiceren. Dat meldt persbureau AFP op basis van een analyse van Oekraïense gegevens.
4 uur geleden