Deel buit roof kunstbeurs TEFAF teruggegevonden
MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft een van de sieraden teruggevonden die vorig jaar werden buitgemaakt bij een gewapende overval tijdens de kunst- en antiekbeurs TEFAF in Maastricht. Dat melden politie en TEFAF-directeur Bart Drenth. Hij is er "buitengewoon blij mee".
Het lijkt er volgens de politie op dat de verdachten van de roof afkomstig zijn uit de Balkan. Een opsporingsteam van zo’n twintig rechercheurs werkt in deze zaak samen met onder meer Interpol en Europol. "Wij hebben er nog steeds alle vertrouwen in dat deze zaak opgelost kan worden en de verdachten zullen worden aangehouden en vervolgd", aldus de onderzoeksleider.
Het gevonden juweel is niet de zeer kostbare 'gele diamant', het miljoenen kostende pronkstuk van de buitgemaakte spullen. "Maar met het aantreffen van dit sieraad kan het onderzoeksteam weer een grote stap in het onderzoek zetten", zegt de politie. Waar het gevonden juweel werd aangetroffen, is niet bekendgemaakt. Aanhoudingen zijn niet verricht, maar er zijn nu dus wel duidelijk verdachten. Het onderzoek richt zich nu op een specifieke groep verdachten uit de Balkan. "Dat is voor ons een belangrijk aanknopingspunt" licht de onderzoeksleider toe.
Op 11 maart gaat de komende TEFAF open voor publiek. Vorig jaar was de beurs bij uitzondering in juni.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - In Dokkum en de Friese dorpen in de buurt zijn al veel festiviteiten in het weekend vóór Koningsdag, wanneer de koninklijke familie op bezoek komt. Dinsdag is een groot deel van het programma bekendgemaakt. Er zijn optredens van onder meer de Bankzitters, Kris Kross, Kraantje Pappie en Miss Montreal, en er is een speciaal geschreven koningslied.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu bijna een miljoen mensen op de vlucht zijn geslagen, stijgen de noden in Libanon "razendsnel". Dat zegt Benoit de Gryse, directeur van Stichting Vluchteling, vanuit Beiroet. De Gryse vertrok afgelopen zondag naar de hoofdstad van Libanon om te onderzoeken hoe zijn stichting het beste hulp kan bieden en om aandacht te vragen voor het menselijk lijden.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen neemt maatregelen om het aantal vogels en vleermuizen dat in aanraking komt met kleine windturbines te verminderen. Groningen kijkt onder meer of het mogelijk is de turbines in de maand augustus 's nachts stil te zetten.
3 uur geledenHARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van zeven maanden geëist tegen rapper Kempi, op verdenking van onder meer bedreiging en poging tot dwang. Ook wil het OM dat er een contactverbod van drie jaar wordt opgelegd aan de artiest, die eigenlijk Jerrely Slijger heet.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft ruim honderd tips binnengekregen over twee explosies in Amsterdam. Veel daarvan gaan over de scooter waarmee de verdachten bij de joodse school aan de Zeelandstraat aankwamen voordat daar een explosie plaatsvond, laat een woordvoerder weten.
7 uur geleden