Deel buit roof kunstbeurs TEFAF teruggegevonden
MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft een van de sieraden teruggevonden die vorig jaar werden buitgemaakt bij een gewapende overval tijdens de kunst- en antiekbeurs TEFAF in Maastricht. Dat melden politie en TEFAF-directeur Bart Drenth. Hij is er "buitengewoon blij mee".
Het lijkt er volgens de politie op dat de verdachten van de roof afkomstig zijn uit de Balkan. Een opsporingsteam van zo’n twintig rechercheurs werkt in deze zaak samen met onder meer Interpol en Europol. "Wij hebben er nog steeds alle vertrouwen in dat deze zaak opgelost kan worden en de verdachten zullen worden aangehouden en vervolgd", aldus de onderzoeksleider.
Het gevonden juweel is niet de zeer kostbare 'gele diamant', het miljoenen kostende pronkstuk van de buitgemaakte spullen. "Maar met het aantreffen van dit sieraad kan het onderzoeksteam weer een grote stap in het onderzoek zetten", zegt de politie. Waar het gevonden juweel werd aangetroffen, is niet bekendgemaakt. Aanhoudingen zijn niet verricht, maar er zijn nu dus wel duidelijk verdachten. Het onderzoek richt zich nu op een specifieke groep verdachten uit de Balkan. "Dat is voor ons een belangrijk aanknopingspunt" licht de onderzoeksleider toe.
Op 11 maart gaat de komende TEFAF open voor publiek. Vorig jaar was de beurs bij uitzondering in juni.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
22 minuten geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.
6 uur geleden