Deel asielzoekers Ter Apel sliep dit weekend op matras of stoel
TER APEL (ANP) - Afgelopen weekend hebben opnieuw meerdere asielzoekers op een matras of een stoel geslapen in de wachtruimte van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in Ter Apel. Dat laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. Vanwege drukte was er niet voor iedereen een bed beschikbaar in het asielzoekerscentrum. Niemand hoefde buiten te slapen.
Ook komende nacht verwacht het COA voor iedereen binnen een slaapplek te kunnen regelen, hoewel mensen die zich 's avonds in Ter Apel melden ook dan waarschijnlijk in de wachtruimte van de IND moeten overnachten. "Het blijft onberekenbaar, omdat we niet weten hoe hoog de instroom precies zal zijn", zegt de woordvoerder.
Eerder deze maand moesten asielzoekers in Ter Apel ook al noodgedwongen op een matras of een stoel slapen in de IND-wachtruimte. Vorige week was dat uiteindelijk niet nodig. Wel zijn afgelopen dinsdagavond honderd alleenreizende minderjarigen overgeplaatst van Ter Apel naar een asielzoekerscentrum in het Brabantse Budel, omdat er in Ter Apel geen plek meer voor hen was.
Deze jongeren verblijven momenteel nog steeds in Budel, zegt de COA-woordvoerder. De bedoeling was dat ze zo snel mogelijk zouden worden overgeplaatst naar andere locaties, maar de zegsman kan niet inschatten wanneer dat gebeurt. "Er is heel weinig beschikbaar. We wachten echt op nieuwe locaties."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
9 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
15 uur geleden