Deel asielzoekers Ter Apel sliep dit weekend op matras of stoel
TER APEL (ANP) - Afgelopen weekend hebben opnieuw meerdere asielzoekers op een matras of een stoel geslapen in de wachtruimte van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in Ter Apel. Dat laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. Vanwege drukte was er niet voor iedereen een bed beschikbaar in het asielzoekerscentrum. Niemand hoefde buiten te slapen.
Ook komende nacht verwacht het COA voor iedereen binnen een slaapplek te kunnen regelen, hoewel mensen die zich 's avonds in Ter Apel melden ook dan waarschijnlijk in de wachtruimte van de IND moeten overnachten. "Het blijft onberekenbaar, omdat we niet weten hoe hoog de instroom precies zal zijn", zegt de woordvoerder.
Eerder deze maand moesten asielzoekers in Ter Apel ook al noodgedwongen op een matras of een stoel slapen in de IND-wachtruimte. Vorige week was dat uiteindelijk niet nodig. Wel zijn afgelopen dinsdagavond honderd alleenreizende minderjarigen overgeplaatst van Ter Apel naar een asielzoekerscentrum in het Brabantse Budel, omdat er in Ter Apel geen plek meer voor hen was.
Deze jongeren verblijven momenteel nog steeds in Budel, zegt de COA-woordvoerder. De bedoeling was dat ze zo snel mogelijk zouden worden overgeplaatst naar andere locaties, maar de zegsman kan niet inschatten wanneer dat gebeurt. "Er is heel weinig beschikbaar. We wachten echt op nieuwe locaties."
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
1 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
2 uur geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe wil dat een opvang voor asielzoekers wordt gesloten. Als de asielzoekers komende zaterdag nog in het Fletcher Hotel zitten, begint de Gelderse gemeente met de procedure om een dwangsom op te leggen. Over de hoogte van het bedrag meldt Epe nog niets.
3 uur geleden