Deel asielzoekers Ter Apel sliep dit weekend op matras of stoel
TER APEL (ANP) - Afgelopen weekend hebben opnieuw meerdere asielzoekers op een matras of een stoel geslapen in de wachtruimte van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in Ter Apel. Dat laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. Vanwege drukte was er niet voor iedereen een bed beschikbaar in het asielzoekerscentrum. Niemand hoefde buiten te slapen.
Ook komende nacht verwacht het COA voor iedereen binnen een slaapplek te kunnen regelen, hoewel mensen die zich 's avonds in Ter Apel melden ook dan waarschijnlijk in de wachtruimte van de IND moeten overnachten. "Het blijft onberekenbaar, omdat we niet weten hoe hoog de instroom precies zal zijn", zegt de woordvoerder.
Eerder deze maand moesten asielzoekers in Ter Apel ook al noodgedwongen op een matras of een stoel slapen in de IND-wachtruimte. Vorige week was dat uiteindelijk niet nodig. Wel zijn afgelopen dinsdagavond honderd alleenreizende minderjarigen overgeplaatst van Ter Apel naar een asielzoekerscentrum in het Brabantse Budel, omdat er in Ter Apel geen plek meer voor hen was.
Deze jongeren verblijven momenteel nog steeds in Budel, zegt de COA-woordvoerder. De bedoeling was dat ze zo snel mogelijk zouden worden overgeplaatst naar andere locaties, maar de zegsman kan niet inschatten wanneer dat gebeurt. "Er is heel weinig beschikbaar. We wachten echt op nieuwe locaties."
Meer uit Binnenland
KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
4 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
5 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
5 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
7 uur geleden