Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deceuninck - Quick-Step: gebroken bekken voor Evenepoel

Deceuninck - Quick-Step: gebroken bekken voor Evenepoel

COMO (ANP) - Remco Evenepoel (20) heeft aan zijn val in de Ronde van Lombardije een bekkenbreuk en een kneuzing aan zijn rechterlong overgehouden. Dat meldt zijn ploeg Deceuninck - Quick-Step.

"Remco werd uit voorzorg in een nekbrace geplaatst en per ambulance naar het ziekenhuis in Como gebracht. Hij was te allen tijde bij bewustzijn toen hij een reeks onderzoeken onderging om de ernst van zijn verwondingen vast te stellen", meldt de ploeg.

"Helaas toonden de röntgenfoto's een bekkenbreuk en een kneuzing van de rechterlong, waardoor Evenepoel - winnaar van vier etappekoersen dit seizoen - langs de kant zal blijven de komende periode."

Einde seizoen

Ploegbaas Patrick Lefevere zei voor de camera van Sporza dat het einde seizoen was voor zijn renner. Hij heeft een breuk in het bekken waar de kop van het dijbeen in de heup zit. Je hoeft niet op school te hebben gezeten om te begrijpen dat hij niet meer zal koersen dit seizoen", aldus Lefevere.

"Het eerste wat Remco zei was sorry. Hij is natuurlijk een beetje in shock, dat is normaal. Maar al met al gaat het goed. Hij gaat er op zijn Remco's mee om. "Ik zou gewonnen hebben", zei hij ook. Maar dat is nu niet belangrijk. Wel dat we er nu nog om kunnen lachen."

Ravijn

Evenepoel raakte bij een afdaling een muurtje en viel in een ravijn. Reddingswerkers hielpen hem uit een benarde situatie en droegen hem met een brancard naar een ambulance.

De Belg steekt dit seizoen in grote vorm. Hij won al de Ronde van San Juan, de Ronde van Algarve, de Ronde van Burgos en de Ronde van Polen. Deceuninck - Quick-Step zag anderhalve week geleden al de Nederlander Fabio Jakobsen zwaar ten val komen.

Evenepoel blijft in de nacht van zaterdag op zondag ter observatie in het ziekenhuis voordat hij zondag terug naar België vliegt.

Meer uit Sport

Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

2 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

3 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

3 uur geleden
Verstappen: op strategie gewonnen in Qatar, niet op snelheid

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.

4 uur geleden
Norris valt McLaren niet af na verkeerd besluit over pitstop

LUSAIL (ANP) - Lando Norris heeft geen kritiek op zijn team McLaren geuit na de voor de Brit teleurstellend verlopen Grote Prijs van Qatar, waarin hij als vierde eindigde. Het team liet Norris en teamgenoot Oscar Piastri doorrijden, terwijl de rest van het veld bij een safetycar-situatie banden wisselde. "Achteraf is het niet de juiste beslissing, maar op het moment zelf dachten we dat we het juiste deden. Zo gaat dat", aldus de Brit bij Viaplay.

5 uur geleden
Verstappen noemt onverwachte overwinning in Qatar 'ongelooflijk'

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen sprak na zijn spectaculaire zege in de Grote Prijs van Qatar van een ongelooflijke overwinning. "We namen de juiste beslissing door een pitstop te maken met de safetycar in de baan. Het was echt een sterke race in een best wel lastig weekend voor ons", zei de coureur van Red Bull in het flashinterview op de baan. "Ik ben heel blij met deze overwinning en ik doe inderdaad nog mee om de titel. Alles is nog mogelijk. We zullen zien, ik maak me er nu nog niet druk om."

6 uur geleden
Verstappen vergroot kans op vijfde wereldtitel met zege in Qatar

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft dankzij meesterlijk rijden de Grote Prijs van Qatar gewonnen en daarmee de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 ongemeen spannend gemaakt. Het kampioenschap wordt nu beslist in de slotrace over een week in Abu Dhabi.

6 uur geleden