
Debuut Wembanyama in NBA verpest door triple-double Doncic
SAN ANTONIO (ANP) - De veelbesproken basketballer Victor Wembanyama heeft zijn debuut in de NBA bij San Antonio Spurs niet weten op te luisteren met een zege. Luka Doncic verpestte namens Dallas Mavericks de eerste wedstrijd van de 19 jaar oude Fransman op het hoogste podium. Het werd in San Antonio 126-119 voor de Mavericks.
Doncic liet zich direct gelden in de eerste speelronde. De Sloveen noteerde een triple-double, oftewel alle statistieken in de dubbele cijfers. Hij kwam tot 33 punten, 13 rebounds en 10 assists.
Wembanyama kwam bij zijn debuut tot 15 punten. Zijn eerste score in de NBA was direct een driepunter. Hij nam in de ruim 23 minuten die hij speelde drie driepunters voor zijn rekening.
Vassell
De 2,26 meter lange Wembanyama wordt gezien als een van de grootste basketbaltalenten en werd in de jaarlijkse draft van de Amerikaanse competitie NBA als eerste gekozen. Sinds de draft werd er reikhalzend uitgekeken naar de start van de Spurs in de NBA.
Devin Vassell was aan de zijde van de thuisploeg het meest trefzeker: 23 punten. Mede door de punten van Vassell stonden de Spurs na het eerste kwart met 43-36 voor. In het derde kwart (23-32) ging het mis, waarna de Mavericks de voorsprong niet meer uit handen gaven.
Meer uit Sport
PORTRUSH (ANP/RTR) - Het Brits Open golf verhoogt voor het eerst in dertien jaar het prijzengeld niet, meldt de organisatie. In de prijzenpot van het prestigieuze majortoernooi zit evenals vorig jaar 17 miljoen dollar, omgerekend 14,5 miljoen euro. De winnaar krijgt 3,1 miljoen dollar (2,7 miljoen euro).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jenson Button zou graag zien dat Max Verstappen en George Russell volgend jaar een team vormen bij Mercedes. Dat zei de wereldkampioen van 2009 op de Britse Radio X, waarin hij inging op de geruchten dat Verstappen aan een overstap naar Mercedes werkt.
3 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.
6 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Simon Yates heeft de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike hield na de eerste echte bergrit over ruim 165 kilometer net de Nederlander Thymen Arensman achter zich op Puy de Sancy. De Ier Ben Healy nam de gele leiderstrui over van Tadej Pogacar.
7 uur geledenENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.
12 uur geledenENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.
14 uur geleden