Debuut Gosens in 'Mannschaft' vertraagd door coronacrisis
BERLIJN (ANP) - De coronacrisis heeft Robin Gosens voorlopig zijn debuut in de nationale voetbalploeg van Duitsland gekost. De speler van Atalanta Bergamo en eerder Heracles Almelo zat dicht tegen een selectie aan voor de eind maart geplande oefenduels van de 'Mannschaft'. Dat bevestigde bondscoach Joachim Löw in Der Kicker.
Gosens is net over de grens in Emmerik geboren als zoon van een Nederlandse vader en een Duitse moeder. Gazzetta dello Sport wist woensdag te melden dat hij de Duitse ploeg verkoos boven Oranje, mocht de keuze zich voordoen. "We hebben overwogen Robin Gosens te selecteren", bevestigde Löw. "We hadden hem graag beter leren kennen. Helaas is dat nu niet doorgegaan, maar we houden hem in de gaten zo gauw de bal weer gaat rollen."
Vanwege de coronacrisis gingen de oefenduels met Spanje en Italië niet door. Löw zei de linkermiddenvelder annex verdediger al langer op het oog te hebben. "Hij is een veelzijdige speler met veel dynamiek en ambitie." Gosens bereikte dit jaar met Atalanta de kwartfinales van de Champions League, de club komt uit het zwaar door het coronavirus getroffen Bergamo.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
13 uur geleden