Debuut Gosens in 'Mannschaft' vertraagd door coronacrisis
BERLIJN (ANP) - De coronacrisis heeft Robin Gosens voorlopig zijn debuut in de nationale voetbalploeg van Duitsland gekost. De speler van Atalanta Bergamo en eerder Heracles Almelo zat dicht tegen een selectie aan voor de eind maart geplande oefenduels van de 'Mannschaft'. Dat bevestigde bondscoach Joachim Löw in Der Kicker.
Gosens is net over de grens in Emmerik geboren als zoon van een Nederlandse vader en een Duitse moeder. Gazzetta dello Sport wist woensdag te melden dat hij de Duitse ploeg verkoos boven Oranje, mocht de keuze zich voordoen. "We hebben overwogen Robin Gosens te selecteren", bevestigde Löw. "We hadden hem graag beter leren kennen. Helaas is dat nu niet doorgegaan, maar we houden hem in de gaten zo gauw de bal weer gaat rollen."
Vanwege de coronacrisis gingen de oefenduels met Spanje en Italië niet door. Löw zei de linkermiddenvelder annex verdediger al langer op het oog te hebben. "Hij is een veelzijdige speler met veel dynamiek en ambitie." Gosens bereikte dit jaar met Atalanta de kwartfinales van de Champions League, de club komt uit het zwaar door het coronavirus getroffen Bergamo.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
5 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
7 uur geleden