
Debuut bij AZ lonkt voor 'vrolijke' Martins Indi
ALKMAAR (ANP) - AZ-coach Arne Slot is zeer tevreden over de manier waarop verdediger Bruno Martins Indi zich als huurling van Stoke City tijdens zijn eerste werkdagen in Alkmaar heeft gemanifesteerd. "Bruno is fit en heeft de afgelopen week een heel goede indruk achtergelaten. Op basis van wat ik nu gezien heb, is het logisch dat hij in het verleden een international is geweest. Op de trainingen haalt hij een hoog niveau en hij is duidelijk aanwezig op het gebied van coaching van zijn ploeggenoten. En buiten het veld is het de vrolijke jongen zoals iedereen hem kent", liet Slot weten.
De AZ-trainer wilde nog niet zeggen of Martins Indi zaterdag in de thuiswedstrijd tegen VVV-Venlo meteen zijn debuut maakt voor de Alkmaarders. Maar na de bizarre uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam (4-4, na 0-4 voor AZ bij de rust) kan Slot een sterke en ervaren verdediger in elk geval heel goed gebruiken. "Die wedstrijd is een behoorlijke tik geweest. Ik heb zeker revanchegevoelens, maar het is niet zo dat ik er elke nacht wakker van word en eraan terugdenk."
Aanvaller Calvin Stengs keert bij AZ terug van een schorsing. Hobie Verhulst vervangt doelman Marco Bizot, die geschorst is.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP) - Micky van de Ven voorkwam met een acrobatische actie dat Tottenham Hotspur een voorsprong verspeelde in de gewonnen finale van de Europa League tegen Manchester United (1-0). Rasmus Højlund wilde de bal in het lege doel koppen na een foutje van doelman Guglielmo Vicario. Maar de verdediger van het Nederlands elftal bracht nog net voor de doellijn met een halve omhaal redding.
9 uur geledenBILBAO (ANP) - Tottenham Hotspur heeft na zeventien jaar weer een prijs gewonnen. De club uit Londen verzekerde zich met een zege op Manchester United (1-0) van winst van de Europa League. De ploeg van trainer Ange Postecoglou mag daardoor volgend seizoen aan de Champions League deelnemen.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft het contract van coach Hansi Flick verlengd tot de zomer van 2027, zo meldde de Spaanse landskampioen woensdag. De 60-jarige Duitser traint de Catalaanse club waarvoor onder anderen Lamine Yamal en Frenkie de Jong uitkomen, sinds afgelopen zomer. Hij tekende toen een contract voor twee seizoenen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst heeft zijn toekomst aan Ajax verbonden. "Ik kan nu al niet wachten op volgend jaar, Ajacieden. Dan gaan we samen veel vieren", zegt de spits in een boodschap op Instagram.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - Evert Linthorst heeft zijn contract bij Go Ahead Eagles opengebroken en tot medio 2028 verlengd. De oude verbintenis van de 25-jarige middenvelder liep volgend jaar af.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Przemyslaw Tyton heeft zijn contract bij FC Twente met een seizoen verlengd. De 38-jarige Pool is dit seizoen achter Lars Unnerstall de tweede keeper van de club uit Enschede.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Jurriën Timber ontbreekt mogelijk bij de eerste WK-kwalificatiewedstrijden van Oranje begin volgende maand tegen Finland en Malta. De speler van Arsenal heeft dinsdag een enkeloperatie ondergaan en zit "enkele weken" langs de kant, meldt trainer Mikel Arteta op de website van de club.
18 uur geleden