Debuut bij AZ lonkt voor 'vrolijke' Martins Indi
ALKMAAR (ANP) - AZ-coach Arne Slot is zeer tevreden over de manier waarop verdediger Bruno Martins Indi zich als huurling van Stoke City tijdens zijn eerste werkdagen in Alkmaar heeft gemanifesteerd. "Bruno is fit en heeft de afgelopen week een heel goede indruk achtergelaten. Op basis van wat ik nu gezien heb, is het logisch dat hij in het verleden een international is geweest. Op de trainingen haalt hij een hoog niveau en hij is duidelijk aanwezig op het gebied van coaching van zijn ploeggenoten. En buiten het veld is het de vrolijke jongen zoals iedereen hem kent", liet Slot weten.
De AZ-trainer wilde nog niet zeggen of Martins Indi zaterdag in de thuiswedstrijd tegen VVV-Venlo meteen zijn debuut maakt voor de Alkmaarders. Maar na de bizarre uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam (4-4, na 0-4 voor AZ bij de rust) kan Slot een sterke en ervaren verdediger in elk geval heel goed gebruiken. "Die wedstrijd is een behoorlijke tik geweest. Ik heb zeker revanchegevoelens, maar het is niet zo dat ik er elke nacht wakker van word en eraan terugdenk."
Aanvaller Calvin Stengs keert bij AZ terug van een schorsing. Hobie Verhulst vervangt doelman Marco Bizot, die geschorst is.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
19 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
8 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
18 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
19 uur geleden