Debuterende Zirkzee verliest met Parma van Dijks en Schouten
PARMA (ANP) - Joshua Zirkzee heeft als invaller zijn debuut gemaakt voor Parma. De 19-jarige spits uit Schiedam kon niet voorkomen dat zijn nieuwe Italiaanse club de derde nederlaag op rij incasseerde in de Serie A. Bologna, met Mitchell Dijks en Jerdy Schouten in de basis, won met 3-0. De Gambiaanse aanvaller Musa Barrow maakte al in de eerste helft twee doelpunten.
Zirkzee kwam begin deze week naar Parma, dat hem voor een half jaar heeft gehuurd van Bayern München met een optie tot koop. Trainer Roberto D'Aversa gaf tegen Bologna de Deen Andreas Cornelius nog de voorkeur in de spits, maar hij moest kort na rust plaatsmaken voor Zirkzee. De Nederlandse jeugdinternational kon niets meer aan de achterstand veranderen.
De transfervrij aangetrokken Graziano Pellè ontbrak in de selectie van Parma. Zirkzee en Pellè moeten in het restant van het seizoen voorkomen dat de club degradeert uit de Serie A. Met 13 punten houdt Parma alleen Crotone (12) onder zich op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
52 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
3 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
4 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
17 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
17 uur geleden