Debuterende voetbalsters Wales blij met underdog-rol tegen Oranje
LUZERN (ANP) - De voetbalsters van Wales vinden het een "privilege" om tijdens hun EK-debuut zaterdag tegen het Nederlands elftal de underdog te zijn. "De spanning van een openingsduel zal er zijn en dit is een bijzonder moment in de geschiedenis van Wales, maar we moeten het niet te groot maken. We laten het op ons afkomen", zei bondscoach Rhian Wilkinson tijdens de persconferentie in het stadion van Luzern.
Wales kwalificeerde zich voor het eerst in de geschiedenis voor het EK. Het team is van alle deelnemers het laagst gerangschikt en kwam terecht in een moeilijke poule met verder ook toplanden Engeland en Frankrijk. "We willen getest worden tegen de top van de wereld en het duel met Nederland is daarvoor de eerste mogelijkheid", zei Wilkinson.
De bondscoach uit Canada beschikt over een fitte selectie. "We zijn klaar voor dit hoogste podium, we hebben ons maanden voorbereid."
Het duel begint zaterdag om 18.00 uur.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.
5 uur geledenSUNDERLAND (ANP/BELGA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, heeft toegegeven dat hij enkele jaren geleden een vals coronavaccinatiebewijs heeft verkregen. De 33-jarige recordinternational van zijn land heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de komende vier wedstrijden van Zwitserland in de Nations League.
6 uur geleden