Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debuterende trainer Kuijt ziet ADO Den Haag als mooie uitdaging

Debuterende trainer Kuijt ziet ADO Den Haag als mooie uitdaging

DEN HAAG (ANP) - Dirk Kuijt ziet het als een "fantastische uitdaging" om ADO Den Haag als hoofdtrainer terug te brengen naar de Eredivisie. "Dit is een slapende reus", zei Kuijt bij zijn presentatie. "Deze club moet niet alleen in de Eredivisie spelen, maar dan ook in het linkerrijtje van de ranglijst staan. Het doel is volgend seizoen al te promoveren."

De 41-jarige Kuijt zette zijn handtekening onder een contract van een jaar, met een optie voor nog een seizoen. ADO Den Haag is niet de makkelijkste club om als trainer in het betaalde voetbal te debuteren. De club nam de afgelopen jaren in snel tempo afscheid van eigenaren, bestuurders, trainers en spelers. En de harde supporterskern van ADO komt herhaaldelijk slecht in het nieuws, zoals zondag na het mislukte promotieduel met Excelsior. "Maar ik heb als voetballer ook altijd moeten knokken", vertelde de 104-voudig international van Oranje. "Eerst bij FC Utrecht, later bij Feyenoord en Liverpool. En bij Fenerbahçe komt er ook wat op je af als je verliest."

Kuijt sloot in 2017 zijn voetbalcarrière af met een hattrick in de kampioenswedstrijd van Feyenoord tegen Heracles Almelo (3-1). Hij bleef daarna bij de club uit Rotterdam om onder leiding van de toenmalige directeur Martin van Geel ervaring op te doen in het management. Kuijt werd een jaar later trainer van Feyenoord Onder 19 en hij liep tijdens de trainerscursus als stagiair mee bij de Rotterdamse hoofdmacht. Hij slaagde er niet in om hoofdtrainer van Feyenoord te worden en verliet vervolgens de club. Kuijt was de afgelopen maanden geregeld als voetbalanalyticus op televisie te zien.

Vertrouwen

"Ik heb een mooie loopbaan als voetballer gehad", zei de geboren Katwijker. "En ik had meteen de ambitie om trainer te worden. Ik heb daar ook in geïnvesteerd door cursussen af te ronden en bij Quick Boys en Feyenoord ervaring op te doen. Ik zie dit als een mooie kans. Ik ben positief. We gaan er een succes van maken."

Kuijt staat voor de zware opgave om ADO terug te brengen naar de Eredivisie. De degradanten Willem II, Heracles Almelo en PEC Zwolle willen ook zo snel mogelijk terug naar het hoogste niveau. De Graafschap, NAC Breda en Roda JC hebben dezelfde ambities als ADO. "Ik vind het heel belangrijk dat we de huidige spelersgroep van ADO bijeenhouden", zei Kuijt, die John Metgod als assistent meeneemt naar Den Haag. "En daarnaast gaan we kijken naar versterkingen. ADO was zondag een strafschop verwijderd van de de Eredivisie. Ik heb er alle vertrouwen in dat we komend seizoen wél promoveren."

Meer uit Voetbal

Nieuwkomer Deijl start direct in de basis bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Mats Deijl start zondag direct in het basiselftal van Feyenoord. De van Go Ahead Eagles overgekomen rechtervleugelverdediger krijgt in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo de voorkeur boven Jordan Lotomba, die donderdag in het Europa League-duel met Sturm Graz nog vanaf het begin meedeed.

45 minuten geleden
AZ boekt bij Telstar eerste zege onder coach Echteld

VELSEN (ANP) - Leeroy Echteld heeft zijn eerste zege als coach van AZ binnen. De opvolger van de ontslagen Maarten Martens leidde zijn ploeg naar een uitzege op Telstar (0-1). Invaller Isak Jensen maakte in de 78e minuut de bevrijdende treffer.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles bevestigt vertrek spits Smit naar Stoke City

DEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.

6 uur geleden
Timber wint bij debuut voor Olympique Marseille van RC Lens

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.

16 uur geleden
Real Madrid na zege op Villarreal aan kop in La Liga

VILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.

17 uur geleden
FC Twente en Excelsior komen niet tot scoren in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.

17 uur geleden
Voetbalsters Barcelona winnen Supercup na openingstreffer Brugts

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.

18 uur geleden