Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debuterende trainer Kuijt ziet ADO Den Haag als mooie uitdaging

Debuterende trainer Kuijt ziet ADO Den Haag als mooie uitdaging

DEN HAAG (ANP) - Dirk Kuijt ziet het als een "fantastische uitdaging" om ADO Den Haag als hoofdtrainer terug te brengen naar de Eredivisie. "Dit is een slapende reus", zei Kuijt bij zijn presentatie. "Deze club moet niet alleen in de Eredivisie spelen, maar dan ook in het linkerrijtje van de ranglijst staan. Het doel is volgend seizoen al te promoveren."

De 41-jarige Kuijt zette zijn handtekening onder een contract van een jaar, met een optie voor nog een seizoen. ADO Den Haag is niet de makkelijkste club om als trainer in het betaalde voetbal te debuteren. De club nam de afgelopen jaren in snel tempo afscheid van eigenaren, bestuurders, trainers en spelers. En de harde supporterskern van ADO komt herhaaldelijk slecht in het nieuws, zoals zondag na het mislukte promotieduel met Excelsior. "Maar ik heb als voetballer ook altijd moeten knokken", vertelde de 104-voudig international van Oranje. "Eerst bij FC Utrecht, later bij Feyenoord en Liverpool. En bij Fenerbahçe komt er ook wat op je af als je verliest."

Kuijt sloot in 2017 zijn voetbalcarrière af met een hattrick in de kampioenswedstrijd van Feyenoord tegen Heracles Almelo (3-1). Hij bleef daarna bij de club uit Rotterdam om onder leiding van de toenmalige directeur Martin van Geel ervaring op te doen in het management. Kuijt werd een jaar later trainer van Feyenoord Onder 19 en hij liep tijdens de trainerscursus als stagiair mee bij de Rotterdamse hoofdmacht. Hij slaagde er niet in om hoofdtrainer van Feyenoord te worden en verliet vervolgens de club. Kuijt was de afgelopen maanden geregeld als voetbalanalyticus op televisie te zien.

Vertrouwen

"Ik heb een mooie loopbaan als voetballer gehad", zei de geboren Katwijker. "En ik had meteen de ambitie om trainer te worden. Ik heb daar ook in geïnvesteerd door cursussen af te ronden en bij Quick Boys en Feyenoord ervaring op te doen. Ik zie dit als een mooie kans. Ik ben positief. We gaan er een succes van maken."

Kuijt staat voor de zware opgave om ADO terug te brengen naar de Eredivisie. De degradanten Willem II, Heracles Almelo en PEC Zwolle willen ook zo snel mogelijk terug naar het hoogste niveau. De Graafschap, NAC Breda en Roda JC hebben dezelfde ambities als ADO. "Ik vind het heel belangrijk dat we de huidige spelersgroep van ADO bijeenhouden", zei Kuijt, die John Metgod als assistent meeneemt naar Den Haag. "En daarnaast gaan we kijken naar versterkingen. ADO was zondag een strafschop verwijderd van de de Eredivisie. Ik heb er alle vertrouwen in dat we komend seizoen wél promoveren."

Meer uit Voetbal

Berghuis hoopt uitduel met PSV van zondag te halen

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.

1 uur geleden
Ajax lijdt bij start Champions League thuisnederlaag tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.

4 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Fortuna vijfde competitiezege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.

5 uur geleden
Edvardsen vervangt geblesseerde Berghuis tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.

7 uur geleden
Aanvaller Slory in basis Feyenoord tegen Fortuna Sittard

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.

7 uur geleden
PSV vier tot zes weken zonder Boadu en Sildillia

EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.

10 uur geleden
Profvoetballer Partey bepleit zijn onschuld voor de rechter

LONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.

14 uur geleden