Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debuterende trainer Kuijt ziet ADO Den Haag als mooie uitdaging

Debuterende trainer Kuijt ziet ADO Den Haag als mooie uitdaging

DEN HAAG (ANP) - Dirk Kuijt ziet het als een "fantastische uitdaging" om ADO Den Haag als hoofdtrainer terug te brengen naar de Eredivisie. "Dit is een slapende reus", zei Kuijt bij zijn presentatie. "Deze club moet niet alleen in de Eredivisie spelen, maar dan ook in het linkerrijtje van de ranglijst staan. Het doel is volgend seizoen al te promoveren."

De 41-jarige Kuijt zette zijn handtekening onder een contract van een jaar, met een optie voor nog een seizoen. ADO Den Haag is niet de makkelijkste club om als trainer in het betaalde voetbal te debuteren. De club nam de afgelopen jaren in snel tempo afscheid van eigenaren, bestuurders, trainers en spelers. En de harde supporterskern van ADO komt herhaaldelijk slecht in het nieuws, zoals zondag na het mislukte promotieduel met Excelsior. "Maar ik heb als voetballer ook altijd moeten knokken", vertelde de 104-voudig international van Oranje. "Eerst bij FC Utrecht, later bij Feyenoord en Liverpool. En bij Fenerbahçe komt er ook wat op je af als je verliest."

Kuijt sloot in 2017 zijn voetbalcarrière af met een hattrick in de kampioenswedstrijd van Feyenoord tegen Heracles Almelo (3-1). Hij bleef daarna bij de club uit Rotterdam om onder leiding van de toenmalige directeur Martin van Geel ervaring op te doen in het management. Kuijt werd een jaar later trainer van Feyenoord Onder 19 en hij liep tijdens de trainerscursus als stagiair mee bij de Rotterdamse hoofdmacht. Hij slaagde er niet in om hoofdtrainer van Feyenoord te worden en verliet vervolgens de club. Kuijt was de afgelopen maanden geregeld als voetbalanalyticus op televisie te zien.

Vertrouwen

"Ik heb een mooie loopbaan als voetballer gehad", zei de geboren Katwijker. "En ik had meteen de ambitie om trainer te worden. Ik heb daar ook in geïnvesteerd door cursussen af te ronden en bij Quick Boys en Feyenoord ervaring op te doen. Ik zie dit als een mooie kans. Ik ben positief. We gaan er een succes van maken."

Kuijt staat voor de zware opgave om ADO terug te brengen naar de Eredivisie. De degradanten Willem II, Heracles Almelo en PEC Zwolle willen ook zo snel mogelijk terug naar het hoogste niveau. De Graafschap, NAC Breda en Roda JC hebben dezelfde ambities als ADO. "Ik vind het heel belangrijk dat we de huidige spelersgroep van ADO bijeenhouden", zei Kuijt, die John Metgod als assistent meeneemt naar Den Haag. "En daarnaast gaan we kijken naar versterkingen. ADO was zondag een strafschop verwijderd van de de Eredivisie. Ik heb er alle vertrouwen in dat we komend seizoen wél promoveren."

Meer uit Voetbal

Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

33 minuten geleden
Manchester City verslaat Newcastle en verkleint gat met Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.

45 minuten geleden
NAC wint van FC Volendam met 1-0 door doelpunt in slotfase

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.

1 uur geleden
Dortmund speelt gelijk in aanloop naar topduel met Bayern München

LEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.

2 uur geleden
PSV na achterstand met 3-1 te sterk voor sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.

2 uur geleden
Real Madrid verliest bij Osasuna na doelpunt in slotfase

PAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.

2 uur geleden
Alcaraz boekt in Qatar tweede toernooizege van het jaar

DOHA (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de Qatar Open gewonnen. In Doha kwam hij in de finale geen moment in de problemen tegen Arthur Fils, de Franse nummer 40 van de wereld. Alcaraz won in twee sets: 6-2 6-1.

2 uur geleden