Debuterende Timber zal oefenduel met Schotten niet snel vergeten
LOULÉ (ANP) - Als een van de weinige spelers van het Nederlands elftal hield Jurriën Timber toch nog een beetje een goed gevoel over aan de onbesliste oefenwedstrijd tegen Schotland (2-2). "Ik denk dat het best aardig ging", zei de verdediger van Ajax na zijn debuut in het Nederlands elftal. "Ik mag best wel trots zijn."
De 19-jarige Timber debuteerde als basisspeler in Oranje, waarschijnlijk ook omdat Daley Blind en Nathan Aké niet beschikbaar waren en Joël Veltman niet helemaal fit is."Ik heb mezelf zoveel als mogelijk laten zien. En dat is best makkelijk met veel goede ploeggenoten om me heen. Ik heb de afgelopen week op de trainingen ook geprobeerd me goed te laten zien aan mijn ploeggenoten en de trainers. Het is jammer dat we gelijk spelen, maar voetballend ging het best lekker met me."
Bondscoach Frank de Boer was na de oefeninterland tevreden over Timber. "Hij heeft het zeker heel goed gedaan. Of dat betekent dat hij mag blijven staan? Dat moeten we bekijken", zei De Boer. "Maar dit nemen we zeker mee. Hij heeft ook het voordeel dat hij achterin op meerdere posities kan spelen." Timber stond tegen de Schoten centraal achterin. Bij Ajax speelde hij ook al vaak als rechtsback.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
33 minuten geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
36 minuten geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
4 uur geleden