Debuterende Timber zal oefenduel met Schotten niet snel vergeten
LOULÉ (ANP) - Als een van de weinige spelers van het Nederlands elftal hield Jurriën Timber toch nog een beetje een goed gevoel over aan de onbesliste oefenwedstrijd tegen Schotland (2-2). "Ik denk dat het best aardig ging", zei de verdediger van Ajax na zijn debuut in het Nederlands elftal. "Ik mag best wel trots zijn."
De 19-jarige Timber debuteerde als basisspeler in Oranje, waarschijnlijk ook omdat Daley Blind en Nathan Aké niet beschikbaar waren en Joël Veltman niet helemaal fit is."Ik heb mezelf zoveel als mogelijk laten zien. En dat is best makkelijk met veel goede ploeggenoten om me heen. Ik heb de afgelopen week op de trainingen ook geprobeerd me goed te laten zien aan mijn ploeggenoten en de trainers. Het is jammer dat we gelijk spelen, maar voetballend ging het best lekker met me."
Bondscoach Frank de Boer was na de oefeninterland tevreden over Timber. "Hij heeft het zeker heel goed gedaan. Of dat betekent dat hij mag blijven staan? Dat moeten we bekijken", zei De Boer. "Maar dit nemen we zeker mee. Hij heeft ook het voordeel dat hij achterin op meerdere posities kan spelen." Timber stond tegen de Schoten centraal achterin. Bij Ajax speelde hij ook al vaak als rechtsback.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
5 minuten geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
57 minuten geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
5 uur geleden