Debutanten Van de Ven en Maatsen tegen Griekenland op tribune
EINDHOVEN (ANP) - Micky van de Ven en Ian Maatsen maken geen deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd van donderdag tegen Griekenland in de EK-kwalificatie. Beide verdedigers, die deze interlandperiode voor het eerst zijn opgeroepen voor Oranje, zitten in het Philips-stadion op de tribune.
Bondscoach Ronald Koeman selecteerde voor de interlands tegen Griekenland en Ierland (zondag) 25 spelers. De wedstrijdselectie mag uit niet meer dan 23 spelers bestaan.
Feyenoord-linksback Quilindschy Hartman, naast Van de Ven en Maatsen de derde debutant deze interlandperiode, zit wel bij de definitieve groep.
Tottenham Hotspur
De 22-jarige Van de Ven maakte de voorbije transferperiode de overstap van VfL Wolfsburg naar Tottenham Hotspur. Bij de Londenaren is de centrale verdediger direct basisspeler. Alle vier de tot dusver gespeelde competitiewedstrijden deed de oud-voetballer van FC Volendam van begin tot eind mee.
Maatsen, die 21 jaar is, was in drie van de vier competitieduels invaller bij Chelsea.
Koeman gaf woensdag aan tevreden te zijn over zijn debutanten. "Het zijn jongens die spelen bij grote clubs. Het is goed om ze erbij te hebben, want je ziet duidelijk of ze het niveau aankunnen, ondanks weinig trainingen", aldus de bondscoach. "Deze jongens maken grote stappen. Uiteindelijk wil je zoveel mogelijk concurrentie op alle posities. Achterin en op het middenveld zitten we daarin nu wat ruimer dan in de voorhoede."
Meer uit Voetbal
VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
19 minuten geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
39 minuten geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
57 minuten geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
1 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Alen Halilovic heeft Fortuna Sittard aan een laat gelijkspel bij Go Ahead Eagles geholpen. De van een enkelblessure herstelde Kroaat maakte in de 89e minuut na negen maanden zijn rentree en gaf in de laatste minuut van de blessuretijd de assist op de gelijkmaker van Justin Hubner: 2-2.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Amourricho van Axel Dongen kon zijn emoties nauwelijks meer de baas na zijn gelijkmaker voor sc Heerenveen in de slotfase van het duel met Feyenoord (2-2). "Er ging zoveel door me heen", glunderde de aanvaller. "Al die blessures en al die mooie momenten die ik daardoor waarschijnlijk heb moeten missen. Er kwam echt veel bij mij los."
2 uur geleden