Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debutanten leiden AZ naar zege op Fenerbahçe

Debutanten leiden AZ naar zege op Fenerbahçe

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft mede dankzij treffers van twee jonge talenten Fenerbahçe verslagen in de Europa League. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-1.

Invaller Ro-Zangelo Daal opende bij zijn debuut voor AZ de score in de tweede helft. Youssef En-Nesyri maakte gelijk, nadat hij eerder een strafschop had gemist. Invaller Kees Smit, die zijn eerste Europese wedstrijd speelde voor de Alkmaarders, zorgde voor de 2-1. Denso Kasius maakte nog de 3-1.

AZ-trainer Maarten Martens kon een overwinning goed gebruiken. Na de zege tegen Elfsborg in de Europa League verloren de Alkmaarders van Athletic Club en Tottenham Hotspur. In de laatste vijf competitiewedstrijden pakte AZ alleen 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Tegen de Turkse club van coach José Mourinho miste Martens ook nog eens belangrijke spelers als Jordy Clasie, Ruben van Bommel en de geschorste David Møller Wolfe.

Penalty

De thuisploeg begon goed en zette Fenerbahçe onder druk. De Turken werden in de loop van de eerste helft sterker, maar doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro greep enkele keren goed in. In de tweede helft bracht Martens Daal voor het eerst in de ploeg. De 20-jarige speler van Jong AZ liep goed vrij na een slim boogballetje van Troy Parrott en schoot koeltjes binnen.

De Turken konden enkele minuten later al op gelijke hoogte komen, omdat de scheidsrechter floot voor een strafschop na een overtreding van Mees de Wit op Edin Dzeko. Owusu-Oduro stopte de slappe inzet van En-Nesyri echter. Enkele minuten later maakte En-Nesyri alsnog gelijk op aan geven van Dzeko.

Doelpuntenmaker Smit (18)

AZ bleef echter de aanval zoeken. De 18-jarige Smit, die vorig seizoen één Eredivisiewedstrijd speelde voor AZ, werd met een pass weggestuurd door Sven Mijnans, kapte zijn verdediger uit en schoof de bal langs de doelman. In de slotfase gaf de jonge speler een steekballetje op Kasius, die de wedstrijd besliste met de derde treffer.

.

Meer uit Voetbal

KNVB roept kabinet op verenigingen te helpen bij stijgende kosten

ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.

3 uur geleden
Verdediger Dest hoopt na WK te vertrekken bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.

7 uur geleden
Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

17 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

17 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

19 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

23 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

23 uur geleden