Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debutanten leiden AZ naar zege op Fenerbahçe

Debutanten leiden AZ naar zege op Fenerbahçe

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft mede dankzij treffers van twee jonge talenten Fenerbahçe verslagen in de Europa League. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-1.

Invaller Ro-Zangelo Daal opende bij zijn debuut voor AZ de score in de tweede helft. Youssef En-Nesyri maakte gelijk, nadat hij eerder een strafschop had gemist. Invaller Kees Smit, die zijn eerste Europese wedstrijd speelde voor de Alkmaarders, zorgde voor de 2-1. Denso Kasius maakte nog de 3-1.

AZ-trainer Maarten Martens kon een overwinning goed gebruiken. Na de zege tegen Elfsborg in de Europa League verloren de Alkmaarders van Athletic Club en Tottenham Hotspur. In de laatste vijf competitiewedstrijden pakte AZ alleen 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Tegen de Turkse club van coach José Mourinho miste Martens ook nog eens belangrijke spelers als Jordy Clasie, Ruben van Bommel en de geschorste David Møller Wolfe.

Penalty

De thuisploeg begon goed en zette Fenerbahçe onder druk. De Turken werden in de loop van de eerste helft sterker, maar doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro greep enkele keren goed in. In de tweede helft bracht Martens Daal voor het eerst in de ploeg. De 20-jarige speler van Jong AZ liep goed vrij na een slim boogballetje van Troy Parrott en schoot koeltjes binnen.

De Turken konden enkele minuten later al op gelijke hoogte komen, omdat de scheidsrechter floot voor een strafschop na een overtreding van Mees de Wit op Edin Dzeko. Owusu-Oduro stopte de slappe inzet van En-Nesyri echter. Enkele minuten later maakte En-Nesyri alsnog gelijk op aan geven van Dzeko.

Doelpuntenmaker Smit (18)

AZ bleef echter de aanval zoeken. De 18-jarige Smit, die vorig seizoen één Eredivisiewedstrijd speelde voor AZ, werd met een pass weggestuurd door Sven Mijnans, kapte zijn verdediger uit en schoof de bal langs de doelman. In de slotfase gaf de jonge speler een steekballetje op Kasius, die de wedstrijd besliste met de derde treffer.

.

Meer uit Voetbal

Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

9 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

9 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

10 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

12 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

13 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

17 uur geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

18 uur geleden