Debutanten leiden AZ naar zege op Fenerbahçe
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft mede dankzij treffers van twee jonge talenten Fenerbahçe verslagen in de Europa League. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-1.
Invaller Ro-Zangelo Daal opende bij zijn debuut voor AZ de score in de tweede helft. Youssef En-Nesyri maakte gelijk, nadat hij eerder een strafschop had gemist. Invaller Kees Smit, die zijn eerste Europese wedstrijd speelde voor de Alkmaarders, zorgde voor de 2-1. Denso Kasius maakte nog de 3-1.
AZ-trainer Maarten Martens kon een overwinning goed gebruiken. Na de zege tegen Elfsborg in de Europa League verloren de Alkmaarders van Athletic Club en Tottenham Hotspur. In de laatste vijf competitiewedstrijden pakte AZ alleen 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Tegen de Turkse club van coach José Mourinho miste Martens ook nog eens belangrijke spelers als Jordy Clasie, Ruben van Bommel en de geschorste David Møller Wolfe.
Penalty
De thuisploeg begon goed en zette Fenerbahçe onder druk. De Turken werden in de loop van de eerste helft sterker, maar doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro greep enkele keren goed in. In de tweede helft bracht Martens Daal voor het eerst in de ploeg. De 20-jarige speler van Jong AZ liep goed vrij na een slim boogballetje van Troy Parrott en schoot koeltjes binnen.
De Turken konden enkele minuten later al op gelijke hoogte komen, omdat de scheidsrechter floot voor een strafschop na een overtreding van Mees de Wit op Edin Dzeko. Owusu-Oduro stopte de slappe inzet van En-Nesyri echter. Enkele minuten later maakte En-Nesyri alsnog gelijk op aan geven van Dzeko.
Doelpuntenmaker Smit (18)
AZ bleef echter de aanval zoeken. De 18-jarige Smit, die vorig seizoen één Eredivisiewedstrijd speelde voor AZ, werd met een pass weggestuurd door Sven Mijnans, kapte zijn verdediger uit en schoof de bal langs de doelman. In de slotfase gaf de jonge speler een steekballetje op Kasius, die de wedstrijd besliste met de derde treffer.
.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink is blij met de langere interlandperiodes voor de voetbalsters, die voorlopig bijna twee weken duren in plaats van ruim een week. "Voor het eerst kan ik fantastisch trainen met de speelsters. Normaal was ik vooral bezig met balans en belastbaarheid. Nu had ik bij de eerste training gelijk bijna iedereen tot mijn beschikking. Dat maakt het voor mij prettig om dingen door te ontwikkelen. Ook heb ik meer tijd om met speelsters te praten", zei Veurink tijdens een persconferentie in Zeist.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Daniëlle van de Donk heeft lang getwijfeld over haar toekomst als international, maar heeft uiteindelijk toch besloten door te gaan. Die twijfels kwamen vooral door haar blessureleed van het afgelopen halfjaar. "Het vuurtje is nooit uit geweest. Ik twijfelde alleen of ik het nog wel kon, omdat ik heel veel pijn had. Dat maakte het mentaal op een gegeven moment ook wel zwaar", zei de 171-voudig international van Oranje tijdens een persconferentie in Zeist.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat akkoord met een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor een thuiswedstrijd zonder publiek op de eerste ring van de Zuid-tribune, waar de fanatieke fans van de F-Side altijd plaatsnemen. De club uit Amsterdam houdt de vakken 125 tot en met 129 leeg tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd van 14 maart tegen Sparta Rotterdam.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino blijft ondanks de gespannen situatie in delen van het Midden-Amerikaanse land achter Mexico staan als één van de drie gastlanden van het WK voetbal in de zomer van 2026. Dat heeft de voorzitter van de FIFA laten weten. "Natuurlijk houden we de situatie nauwgezet in de gaten, maar ik wil mijn totale vertrouwen uitspreken in Mexico, in president Claudia Sheinbaum en in de autoriteiten van het land. Ik ben ervan overtuigd dat alles goed zal verlopen", aldus Infantino vanuit Colombia.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Marokkaans international Achraf Hakimi zit bij de selectie van Paris Saint-Germain voor het thuisduel van woensdagavond in de tussenronde van de Champions League tegen Monaco. Dat meldt AFP. De 27-jarige verdediger maakte op dinsdag zelf bekend dat hij zich voor de rechter moet verantwoorden voor verkrachting. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
6 uur geleden