Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debutanten leiden AZ naar zege op Fenerbahçe

Debutanten leiden AZ naar zege op Fenerbahçe

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft mede dankzij treffers van twee jonge talenten Fenerbahçe verslagen in de Europa League. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-1.

Invaller Ro-Zangelo Daal opende bij zijn debuut voor AZ de score in de tweede helft. Youssef En-Nesyri maakte gelijk, nadat hij eerder een strafschop had gemist. Invaller Kees Smit, die zijn eerste Europese wedstrijd speelde voor de Alkmaarders, zorgde voor de 2-1. Denso Kasius maakte nog de 3-1.

AZ-trainer Maarten Martens kon een overwinning goed gebruiken. Na de zege tegen Elfsborg in de Europa League verloren de Alkmaarders van Athletic Club en Tottenham Hotspur. In de laatste vijf competitiewedstrijden pakte AZ alleen 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Tegen de Turkse club van coach José Mourinho miste Martens ook nog eens belangrijke spelers als Jordy Clasie, Ruben van Bommel en de geschorste David Møller Wolfe.

Penalty

De thuisploeg begon goed en zette Fenerbahçe onder druk. De Turken werden in de loop van de eerste helft sterker, maar doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro greep enkele keren goed in. In de tweede helft bracht Martens Daal voor het eerst in de ploeg. De 20-jarige speler van Jong AZ liep goed vrij na een slim boogballetje van Troy Parrott en schoot koeltjes binnen.

De Turken konden enkele minuten later al op gelijke hoogte komen, omdat de scheidsrechter floot voor een strafschop na een overtreding van Mees de Wit op Edin Dzeko. Owusu-Oduro stopte de slappe inzet van En-Nesyri echter. Enkele minuten later maakte En-Nesyri alsnog gelijk op aan geven van Dzeko.

Doelpuntenmaker Smit (18)

AZ bleef echter de aanval zoeken. De 18-jarige Smit, die vorig seizoen één Eredivisiewedstrijd speelde voor AZ, werd met een pass weggestuurd door Sven Mijnans, kapte zijn verdediger uit en schoof de bal langs de doelman. In de slotfase gaf de jonge speler een steekballetje op Kasius, die de wedstrijd besliste met de derde treffer.

.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ecuadoraans international op straat doodgeschoten

GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.

2 uur geleden
Groningen-coach Lukkien verlengt aflopend contract met twee jaar

GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.

3 uur geleden
Feyenoord verliest ook van Heerenveen en ligt uit KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.

6 uur geleden
Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

13 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

14 uur geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

14 uur geleden
Feyenoord begint met herstelde Valente tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.

14 uur geleden