Debutanten leiden AZ naar zege op Fenerbahçe
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft mede dankzij treffers van twee jonge talenten Fenerbahçe verslagen in de Europa League. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-1.
Invaller Ro-Zangelo Daal opende bij zijn debuut voor AZ de score in de tweede helft. Youssef En-Nesyri maakte gelijk, nadat hij eerder een strafschop had gemist. Invaller Kees Smit, die zijn eerste Europese wedstrijd speelde voor de Alkmaarders, zorgde voor de 2-1. Denso Kasius maakte nog de 3-1.
AZ-trainer Maarten Martens kon een overwinning goed gebruiken. Na de zege tegen Elfsborg in de Europa League verloren de Alkmaarders van Athletic Club en Tottenham Hotspur. In de laatste vijf competitiewedstrijden pakte AZ alleen 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Tegen de Turkse club van coach José Mourinho miste Martens ook nog eens belangrijke spelers als Jordy Clasie, Ruben van Bommel en de geschorste David Møller Wolfe.
Penalty
De thuisploeg begon goed en zette Fenerbahçe onder druk. De Turken werden in de loop van de eerste helft sterker, maar doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro greep enkele keren goed in. In de tweede helft bracht Martens Daal voor het eerst in de ploeg. De 20-jarige speler van Jong AZ liep goed vrij na een slim boogballetje van Troy Parrott en schoot koeltjes binnen.
De Turken konden enkele minuten later al op gelijke hoogte komen, omdat de scheidsrechter floot voor een strafschop na een overtreding van Mees de Wit op Edin Dzeko. Owusu-Oduro stopte de slappe inzet van En-Nesyri echter. Enkele minuten later maakte En-Nesyri alsnog gelijk op aan geven van Dzeko.
Doelpuntenmaker Smit (18)
AZ bleef echter de aanval zoeken. De 18-jarige Smit, die vorig seizoen één Eredivisiewedstrijd speelde voor AZ, werd met een pass weggestuurd door Sven Mijnans, kapte zijn verdediger uit en schoof de bal langs de doelman. In de slotfase gaf de jonge speler een steekballetje op Kasius, die de wedstrijd besliste met de derde treffer.
.
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geleden