Debutante Kalma schiet voetbalsters naar oefenzege op Schotland
ZWOLLE (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben de laatste test voor de cruciale thuiswedstrijd tegen IJsland in de WK-kwalificatie nipt gewonnen. Invalster Fenna Kalma debuteerde voor Oranje met een winnende treffer in de slotfase van het oefenduel met Schotland (2-1).
Nederland was veel sterker dan Schotland in Zwolle maar sprong slecht met de vele kansen om. Vivianne Miedema schoot de thuisploeg in de 10e minuut op voorsprong, op goed aangeven van Daniëlle van de Donk. Maar twee minuten later stond het alweer gelijk. Claire Emslie kon scoren omdat Dominique Janssen verkeerd stond opgesteld.
Miedema kopte voor rust nog op de lat en Van de Donk schoot voor open doel naast. Oranje domineerde ook in de tweede helft. Maar Miedema en en Sherida Spitse stuitten op de Schotse keepster. Het duel leek onbeslist te eindigen, totdat Kalma alsnog toesloeg onder toeziend oog van de nieuwe bondscoach Andries Jonker die na een teleurstellend verlopen EK Mark Parsons heeft afgelost.
Tevreden
Nederland heeft dinsdag in Utrecht een zege op IJsland nodig om zich rechtstreeks voor het WK van volgend jaar in Australië en Nieuw-Zeeland te plaatsen. Lukt dat niet, dan wacht een herkansing in de play-offs.
Bondscoach Jonker was best tevreden over Oranje. "Ik heb een prachtige avond gehad", zei hij bij ESPN. "Hier had ik vooraf op gehoopt. Er zat zoveel energie in onze ploeg. We speelden met zoveel power. Ze wilden winnen en ik heb ook goed en aanvallend voetbal gezien. Alleen hebben we dit allemaal vergeten uit te drukken in de score. Het had gewoon 6-1 moeten worden."
Jonker erkende dat defensie van Oranje soms kwetsbaar is. "Dat moet en kan ook beter", zei hij. "Maar dat heeft ook tijd nodig. Ik kan nu wel van blijdschap uit het stadion springen. Als je ons woensdag op de training had gezien. Alles ging verkeerd."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
17 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
2 dagen geleden