Debutante Kalma schiet voetbalsters naar oefenzege op Schotland
ZWOLLE (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben de laatste test voor de cruciale thuiswedstrijd tegen IJsland in de WK-kwalificatie nipt gewonnen. Invalster Fenna Kalma debuteerde voor Oranje met een winnende treffer in de slotfase van het oefenduel met Schotland (2-1).
Nederland was veel sterker dan Schotland in Zwolle maar sprong slecht met de vele kansen om. Vivianne Miedema schoot de thuisploeg in de 10e minuut op voorsprong, op goed aangeven van Daniëlle van de Donk. Maar twee minuten later stond het alweer gelijk. Claire Emslie kon scoren omdat Dominique Janssen verkeerd stond opgesteld.
Miedema kopte voor rust nog op de lat en Van de Donk schoot voor open doel naast. Oranje domineerde ook in de tweede helft. Maar Miedema en en Sherida Spitse stuitten op de Schotse keepster. Het duel leek onbeslist te eindigen, totdat Kalma alsnog toesloeg onder toeziend oog van de nieuwe bondscoach Andries Jonker die na een teleurstellend verlopen EK Mark Parsons heeft afgelost.
Tevreden
Nederland heeft dinsdag in Utrecht een zege op IJsland nodig om zich rechtstreeks voor het WK van volgend jaar in Australië en Nieuw-Zeeland te plaatsen. Lukt dat niet, dan wacht een herkansing in de play-offs.
Bondscoach Jonker was best tevreden over Oranje. "Ik heb een prachtige avond gehad", zei hij bij ESPN. "Hier had ik vooraf op gehoopt. Er zat zoveel energie in onze ploeg. We speelden met zoveel power. Ze wilden winnen en ik heb ook goed en aanvallend voetbal gezien. Alleen hebben we dit allemaal vergeten uit te drukken in de score. Het had gewoon 6-1 moeten worden."
Jonker erkende dat defensie van Oranje soms kwetsbaar is. "Dat moet en kan ook beter", zei hij. "Maar dat heeft ook tijd nodig. Ik kan nu wel van blijdschap uit het stadion springen. Als je ons woensdag op de training had gezien. Alles ging verkeerd."
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
11 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
13 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
13 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
18 uur geleden