Debutant Zahavi leidt PSV naar groepsfase Europa League
TRONDHEIM (ANP) - De nieuwe coach Roger Schmidt heeft zijn eerste aansprekende succes behaald met PSV. De Brabantse club plaatste zich in Noorwegen voor de groepsfase van de Europa League. Het knock-outduel met Rosenborg BK in de play-offs eindigde in 0-2. De treffers in Trondheim kwamen op naam van debutant Eran Zahavi en Cody Gakpo.
Schmidt startte eerder dit seizoen met PSV in de derde voorronde van de Europa League. Daarin werd in Slovenië met 5-1 gewonnen van NS Mura. De tweede opdracht in Noorwegen was zwaarder, maar de Eindhovense formatie liet zich niet verrassen. PSV verdedigde bekwaam en gaf amper kansen weg.
Vooral dankzij nieuwkomer Zahavi kwamen de bezoekers tot scoren. De 33-jarige Israëliër kopte in zijn eerste wedstrijd voor PSV eerst zelf raak en gaf na ruim een uur de assist op Gakpo voor 0-2.
Dankzij de geslaagde campagne in het voorportaal van de Europa League loot PSV vrijdag met Feyenoord en AZ mee voor de groepsfase van de Europa League.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
14 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
14 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
16 uur geleden