Debutant Zahavi leidt PSV naar groepsfase Europa League
TRONDHEIM (ANP) - De nieuwe coach Roger Schmidt heeft zijn eerste aansprekende succes behaald met PSV. De Brabantse club plaatste zich in Noorwegen voor de groepsfase van de Europa League. Het knock-outduel met Rosenborg BK in de play-offs eindigde in 0-2. De treffers in Trondheim kwamen op naam van debutant Eran Zahavi en Cody Gakpo.
Schmidt startte eerder dit seizoen met PSV in de derde voorronde van de Europa League. Daarin werd in Slovenië met 5-1 gewonnen van NS Mura. De tweede opdracht in Noorwegen was zwaarder, maar de Eindhovense formatie liet zich niet verrassen. PSV verdedigde bekwaam en gaf amper kansen weg.
Vooral dankzij nieuwkomer Zahavi kwamen de bezoekers tot scoren. De 33-jarige Israëliër kopte in zijn eerste wedstrijd voor PSV eerst zelf raak en gaf na ruim een uur de assist op Gakpo voor 0-2.
Dankzij de geslaagde campagne in het voorportaal van de Europa League loot PSV vrijdag met Feyenoord en AZ mee voor de groepsfase van de Europa League.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
39 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
1 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
2 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
5 uur geleden