Debutant Zahavi leidt PSV naar groepsfase Europa League
TRONDHEIM (ANP) - De nieuwe coach Roger Schmidt heeft zijn eerste aansprekende succes behaald met PSV. De Brabantse club plaatste zich in Noorwegen voor de groepsfase van de Europa League. Het knock-outduel met Rosenborg BK in de play-offs eindigde in 0-2. De treffers in Trondheim kwamen op naam van debutant Eran Zahavi en Cody Gakpo.
Schmidt startte eerder dit seizoen met PSV in de derde voorronde van de Europa League. Daarin werd in Slovenië met 5-1 gewonnen van NS Mura. De tweede opdracht in Noorwegen was zwaarder, maar de Eindhovense formatie liet zich niet verrassen. PSV verdedigde bekwaam en gaf amper kansen weg.
Vooral dankzij nieuwkomer Zahavi kwamen de bezoekers tot scoren. De 33-jarige Israëliër kopte in zijn eerste wedstrijd voor PSV eerst zelf raak en gaf na ruim een uur de assist op Gakpo voor 0-2.
Dankzij de geslaagde campagne in het voorportaal van de Europa League loot PSV vrijdag met Feyenoord en AZ mee voor de groepsfase van de Europa League.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
8 uur geleden