Debutant Zahavi leidt PSV naar groepsfase Europa League
TRONDHEIM (ANP) - De nieuwe coach Roger Schmidt heeft zijn eerste aansprekende succes behaald met PSV. De Brabantse club plaatste zich in Noorwegen voor de groepsfase van de Europa League. Het knock-outduel met Rosenborg BK in de play-offs eindigde in 0-2. De treffers in Trondheim kwamen op naam van debutant Eran Zahavi en Cody Gakpo.
Schmidt startte eerder dit seizoen met PSV in de derde voorronde van de Europa League. Daarin werd in Slovenië met 5-1 gewonnen van NS Mura. De tweede opdracht in Noorwegen was zwaarder, maar de Eindhovense formatie liet zich niet verrassen. PSV verdedigde bekwaam en gaf amper kansen weg.
Vooral dankzij nieuwkomer Zahavi kwamen de bezoekers tot scoren. De 33-jarige Israëliër kopte in zijn eerste wedstrijd voor PSV eerst zelf raak en gaf na ruim een uur de assist op Gakpo voor 0-2.
Dankzij de geslaagde campagne in het voorportaal van de Europa League loot PSV vrijdag met Feyenoord en AZ mee voor de groepsfase van de Europa League.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
15 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
15 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
20 uur geleden