Debutant Van de Beek wint met Eintracht Frankfurt bij RB Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Donny van de Beek heeft zijn debuut voor Eintracht Frankfurt gevierd met een overwinning bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Dino Toppmöller was met 1-0 te sterk voor de ploeg van Oranje-international Xavi Simons.
Ansgar Knauff tekende in de 7e minuut voor de enige treffer van het duel in Leipzig. Na een mooie lage voorzet van Niels Nkounkou schoot de middenvelder de bal bij de tweede paal hoog in het doel.
Toppmöller nam de 26-jarige Van de Beek in de eerste wedstrijd na zijn komst van Manchester United meteen op in de basis. Het was zijn eerste basisplaats sinds 3 januari 2023, toen hij namens United in actie kwam tegen Bournemouth. De huurling kwam op het middenveld in de Red Bull Arena Simons tegen. Van de Beek werd in de 62e minuut gewisseld, Simons speelde de hele wedstrijd. De 17-jarige Nederlander Yannick Eduardo bleef op de bank bij Leipzig.
Eintracht komt met de zege op 27 punten, evenveel als Borussia Dortmund. De nummer 6 van de ranglijst speelt later op zaterdag nog bij SV Darmstadt 98. Nummer 4 Leipzig heeft 33 punten, 12 punten minder dan Bayer Leverkusen. De koploper won op de valreep bij FC Augsburg (0-1).
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
8 uur geledenBELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.
13 uur geleden