Debutant Teze kijkt uit naar Oranje: wilde dit al heel lang
EINDHOVEN (ANP) - Jordan Teze kijkt uit naar maandag, wanneer hij zich voor het eerst in zijn loopbaan bij het Nederlands elftal mag melden. "Ik snak hier best wel lang naar. De voorbije seizoenen zag ik ploeggenoten als Donyell Malen, Denzel Dumfries en Cody Gakpo naar Oranje gaan. Nu is het moment voor mij aangebroken", zei de 22-jarige verdediger van PSV na de zege van 5-0 op Fortuna Sittard tegen ESPN.
Teze wil bij Oranje zijn kans pakken. "Ik ga er niet heen om er bij te horen. Ik wil me van mijn beste kant laten zien", aldus de PSV'er. "Het wordt zeker een mooie week. Ik wil veel leren daar en ik vind het best een beetje spannend ook eigenlijk."
Teze kreeg vrijdag in het vliegtuig, na terugkeer van de Europese wedstrijd tegen FC Kopenhagen, te horen dat hij was geselecteerd. "Sommigen hadden al internet. Ik hoorde ze klappen en mijn naam roepen. Wie ik als eerste heb gebeld? Mijn moeder. Ze was heel blij. Ook mijn hart ging sneller kloppen."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
12 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden