Debutant Rooney helpt Cocu aan winst
DERBY (ANP) - Wayne Rooney heeft zijn debuut bij Derby County opgeluisterd met een zege. De ploeg van trainer Phillip Cocu versloeg Barnsley met 2-1. Rooney, direct tot aanvoerder benoemd door Cocu, gaf kort voor rust de assist bij de openingstreffer.
Jack Marriott tikte een indraaiende vrije trap van de 34-jarige Engelsman langs de keeper van Barnsley. Elliot Simões trok aan het begin van de tweede helft de stand weer gelijk, maar in de 57e minuut bracht Martyn Waghorn de thuisclub wederom aan de leiding. De spits was het eindstation van een door Rooney opgezette aanval. Derby County boekte de tweede overwinning op rij in het Championship. De ploeg van Cocu staat weliswaar nog steeds op de zeventiende plek, maar met acht punten achterstand op de zesde plaats zijn de play-offs nog wel in het vizier.
Rooney, oud-aanvoerder en nog altijd de topscorer aller tijden van Engeland, ondertekende in augustus een contract als speler/coach bij Derby County. De aanvaller speelde de afgelopen twee jaar in de Verenigde Staten. Sinds 1 januari is hij speelgerechtigd voor zijn nieuwe club. Rooney zat de afgelopen weken al als assistent van Cocu op de bank.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
14 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden