Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debutant Özyakup leidt Feyenoord naar weer een zege

Debutant Özyakup leidt Feyenoord naar weer een zege

ROTTERDAM (ANP) - In de schaduw van Ajax en AZ komt Feyenoord langzaam maar zeker opzetten. De ploeg van trainer Dick Advocaat versloeg zaterdag ook FC Emmen (3-0) en nestelde zich daardoor wat steviger op de derde plaats van de eredivisie. Feyenoord kan zich wellicht zelfs nog gaan mengen in de titelstrijd als het volgende week ook wint bij AZ.

In oktober leek het seizoen van de Rotterdammers al verloren, maar onder leiding van Advocaat zijn ze bezig aan een indrukwekkende opmars. Met de 72-jarige Hagenaar langs de lijn is Feyenoord na tien competitieduels (acht gewonnen, twee gelijk) nog altijd ongeslagen. De laatste Feyenoord-trainer die in zijn eerste tien eredivisiewedstrijden ongeslagen bleef, was Willem van Hanegem in 1992 (zes keer winst, vier keer gelijk). De landskampioen van 2017 werkte zich onder Advocaat vanaf de twaalfde plek omhoog naar de derde plaats. Volgende week kan Feyenoord in Alkmaar wellicht de aansluiting vinden bij de top 2.

De debuterende aanwinst Oguzhan Özyakup opende al na iets meer dan anderhalve minuut de score in De Kuip. De huurling van Besiktas veroverde zelf de bal op het middenveld, waarna Feyenoord er via Luis Sinisterra, Nicolai Jørgensen en Jens Toornstra snel uit kwam. Toornstra legde de bal in het strafschopgebied breed op de meegelopen Özyakup, die de 1-0 binnen schoot en zo de snelst scorende debutant ooit van Feyenoord werd.

De Rotterdammers ontsnapten aan het begin van de tweede helft een paar keer aan de gelijkmaker. Keeper Justin Bijlow hield Kerim Frei twee keer van scoren af en plukte ook een vrije trap van Glenn Bijl uit de kruising. Na de 2-0 in de 64e minuut van Nicolai Jørgensen, die de bal uit een vrije trap vanaf de linkerkant van Steven Berghuis bij de eerste paal intikte, was de wedstrijd beslist. In de slotfase kwam ook Sinisterra nog tot scoren, waarna de nieuwe Slowaakse spits Robert Bozenik als invaller debuteerde.

Meer uit Voetbal

Gouden Bal in oktober voor het eerst uitgereikt in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.

24 minuten geleden
Neymar mist vermoedelijk eerste duel Brazilië op WK tegen Marokko

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.

54 minuten geleden
Advocaat: Rutten is zelf opgestapt, snap het probleem niet

NOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.

1 uur geleden
Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

5 uur geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

6 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

7 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

7 uur geleden