Debutant Mito en Metinho helpen Sparta aan uitzege in Sittard
SITTARD (ANP) - Sparta Rotterdam is goed uit de winterstop gekomen. De ploeg van trainer Jeroen Rijsdijk won de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard (0-2).
Shunsuke Mito, vorige maand overgekomen van Albirex Niigata, maakte in de 33e minuut de openingstreffer. De Japanner is de derde speler die deze eeuw met een doelpunt zijn debuut heeft gemaakt voor Sparta, na Nordin Boukhari en Darryl Roberts. Mito werd in de rust gewisseld voor Metinho. Die Braziliaan had slechts 3 minuten nodig voor zijn eerste treffer in de Eredivisie. De middenvelder, die dit seizoen wordt gehuurd van Troyes AC, trof doel op aangeven van Tobias Lauritsen.
Fortuna Sittard dwong doelman Nick Olij in de eerste helft zesmaal tot een redding. Arianit Ferati was vlak voor rust het dichtst bij de gelijkmaker, maar ook de middenvelder uit Kosovo stuitte op de keeper van Sparta die zijn club heeft laten weten dat hij openstaat voor een club die op een hoger niveau acteert.
Charles-Andreas Brym verzuimde Sparta vlak na de 0-2 aan een voorsprong van drie doelpunten te helpen. Zijn misser brak de bezoekers niet op. Want Alen Halilovic en Mouhamed Belkheir, in het veld gekomen voor de geblesseerde Kaj Sierhuis, misten in kansrijke positie voor de thuisploeg. Zelfs een strafschop was niet aan Fortuna Sittard besteed. Belkheir schoot in de 89e minuut vanaf 11 meter op de paal.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
15 minuten geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
4 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
8 uur geleden