Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debutant Mito en Metinho helpen Sparta aan uitzege in Sittard

Debutant Mito en Metinho helpen Sparta aan uitzege in Sittard

SITTARD (ANP) - Sparta Rotterdam is goed uit de winterstop gekomen. De ploeg van trainer Jeroen Rijsdijk won de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard (0-2).

Shunsuke Mito, vorige maand overgekomen van Albirex Niigata, maakte in de 33e minuut de openingstreffer. De Japanner is de derde speler die deze eeuw met een doelpunt zijn debuut heeft gemaakt voor Sparta, na Nordin Boukhari en Darryl Roberts. Mito werd in de rust gewisseld voor Metinho. Die Braziliaan had slechts 3 minuten nodig voor zijn eerste treffer in de Eredivisie. De middenvelder, die dit seizoen wordt gehuurd van Troyes AC, trof doel op aangeven van Tobias Lauritsen.

Fortuna Sittard dwong doelman Nick Olij in de eerste helft zesmaal tot een redding. Arianit Ferati was vlak voor rust het dichtst bij de gelijkmaker, maar ook de middenvelder uit Kosovo stuitte op de keeper van Sparta die zijn club heeft laten weten dat hij openstaat voor een club die op een hoger niveau acteert.

Charles-Andreas Brym verzuimde Sparta vlak na de 0-2 aan een voorsprong van drie doelpunten te helpen. Zijn misser brak de bezoekers niet op. Want Alen Halilovic en Mouhamed Belkheir, in het veld gekomen voor de geblesseerde Kaj Sierhuis, misten in kansrijke positie voor de thuisploeg. Zelfs een strafschop was niet aan Fortuna Sittard besteed. Belkheir schoot in de 89e minuut vanaf 11 meter op de paal.

Meer uit Voetbal

Trainer Carrick verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.

47 minuten geleden
Guardiola na tien jaar weg als coach van Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.

48 minuten geleden
Ajax - FC Utrecht in Volendam op zondag vervroegd naar 12.15 uur

VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.

1 uur geleden
Trainer Arbeloa bevestigt vertrek bij Real Madrid na laatste duel

MADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.

1 uur geleden
Engeland zonder Foden en Palmer, maar met Henderson naar WK

LONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.

1 uur geleden
Fans Willem II toch welkom bij play-offduel in Volendam

TILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.

1 uur geleden
Voetbalclub Feyenoord wordt eigenaar van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.

2 uur geleden