Debutant Mito en Metinho helpen Sparta aan uitzege in Sittard
SITTARD (ANP) - Sparta Rotterdam is goed uit de winterstop gekomen. De ploeg van trainer Jeroen Rijsdijk won de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard (0-2).
Shunsuke Mito, vorige maand overgekomen van Albirex Niigata, maakte in de 33e minuut de openingstreffer. De Japanner is de derde speler die deze eeuw met een doelpunt zijn debuut heeft gemaakt voor Sparta, na Nordin Boukhari en Darryl Roberts. Mito werd in de rust gewisseld voor Metinho. Die Braziliaan had slechts 3 minuten nodig voor zijn eerste treffer in de Eredivisie. De middenvelder, die dit seizoen wordt gehuurd van Troyes AC, trof doel op aangeven van Tobias Lauritsen.
Fortuna Sittard dwong doelman Nick Olij in de eerste helft zesmaal tot een redding. Arianit Ferati was vlak voor rust het dichtst bij de gelijkmaker, maar ook de middenvelder uit Kosovo stuitte op de keeper van Sparta die zijn club heeft laten weten dat hij openstaat voor een club die op een hoger niveau acteert.
Charles-Andreas Brym verzuimde Sparta vlak na de 0-2 aan een voorsprong van drie doelpunten te helpen. Zijn misser brak de bezoekers niet op. Want Alen Halilovic en Mouhamed Belkheir, in het veld gekomen voor de geblesseerde Kaj Sierhuis, misten in kansrijke positie voor de thuisploeg. Zelfs een strafschop was niet aan Fortuna Sittard besteed. Belkheir schoot in de 89e minuut vanaf 11 meter op de paal.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
13 minuten geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
4 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
16 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
16 uur geleden