Debutant Mito en Metinho helpen Sparta aan uitzege in Sittard
SITTARD (ANP) - Sparta Rotterdam is goed uit de winterstop gekomen. De ploeg van trainer Jeroen Rijsdijk won de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard (0-2).
Shunsuke Mito, vorige maand overgekomen van Albirex Niigata, maakte in de 33e minuut de openingstreffer. De Japanner is de derde speler die deze eeuw met een doelpunt zijn debuut heeft gemaakt voor Sparta, na Nordin Boukhari en Darryl Roberts. Mito werd in de rust gewisseld voor Metinho. Die Braziliaan had slechts 3 minuten nodig voor zijn eerste treffer in de Eredivisie. De middenvelder, die dit seizoen wordt gehuurd van Troyes AC, trof doel op aangeven van Tobias Lauritsen.
Fortuna Sittard dwong doelman Nick Olij in de eerste helft zesmaal tot een redding. Arianit Ferati was vlak voor rust het dichtst bij de gelijkmaker, maar ook de middenvelder uit Kosovo stuitte op de keeper van Sparta die zijn club heeft laten weten dat hij openstaat voor een club die op een hoger niveau acteert.
Charles-Andreas Brym verzuimde Sparta vlak na de 0-2 aan een voorsprong van drie doelpunten te helpen. Zijn misser brak de bezoekers niet op. Want Alen Halilovic en Mouhamed Belkheir, in het veld gekomen voor de geblesseerde Kaj Sierhuis, misten in kansrijke positie voor de thuisploeg. Zelfs een strafschop was niet aan Fortuna Sittard besteed. Belkheir schoot in de 89e minuut vanaf 11 meter op de paal.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
7 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
11 uur geleden