Debutant Mito en Metinho helpen Sparta aan uitzege in Sittard
SITTARD (ANP) - Sparta Rotterdam is goed uit de winterstop gekomen. De ploeg van trainer Jeroen Rijsdijk won de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard (0-2).
Shunsuke Mito, vorige maand overgekomen van Albirex Niigata, maakte in de 33e minuut de openingstreffer. De Japanner is de derde speler die deze eeuw met een doelpunt zijn debuut heeft gemaakt voor Sparta, na Nordin Boukhari en Darryl Roberts. Mito werd in de rust gewisseld voor Metinho. Die Braziliaan had slechts 3 minuten nodig voor zijn eerste treffer in de Eredivisie. De middenvelder, die dit seizoen wordt gehuurd van Troyes AC, trof doel op aangeven van Tobias Lauritsen.
Fortuna Sittard dwong doelman Nick Olij in de eerste helft zesmaal tot een redding. Arianit Ferati was vlak voor rust het dichtst bij de gelijkmaker, maar ook de middenvelder uit Kosovo stuitte op de keeper van Sparta die zijn club heeft laten weten dat hij openstaat voor een club die op een hoger niveau acteert.
Charles-Andreas Brym verzuimde Sparta vlak na de 0-2 aan een voorsprong van drie doelpunten te helpen. Zijn misser brak de bezoekers niet op. Want Alen Halilovic en Mouhamed Belkheir, in het veld gekomen voor de geblesseerde Kaj Sierhuis, misten in kansrijke positie voor de thuisploeg. Zelfs een strafschop was niet aan Fortuna Sittard besteed. Belkheir schoot in de 89e minuut vanaf 11 meter op de paal.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
5 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
12 uur geleden