Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debutant Kaapverdië stunt met plek in volgende ronde van het WK

Debutant Kaapverdië stunt met plek in volgende ronde van het WK

HOUSTON (ANP) - Kaapverdië staat in de zestiende finale van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De debutant, met zes Rotterdammers in de selectie, speelde tegen Saudi-Arabië voor de derde keer gelijk (0-0).

Dat bleek voldoende voor de tweede plaats in de groep en een duel met regerend wereldkampioen Argentinië om een plek bij de beste zestien ploegen van de grootste mondiale eindronde met 48 deelnemers.

Het eerste optreden van Kaapverdië op een WK is er een om nooit te vergeten. De tropische archipel in de Atlantische Oceaan met ruim 500.000 inwoners stuntte tegen Spanje (0-0) in de eerste groepswedstrijd en hield vervolgens ook Uruguay op een gelijkspel (2-2). Volgende week zaterdag (Nederlandse tijd) zijn Lionel Messi en zijn ploeggenoten de tegenstanders in de eerste ronde van de knock-outfase.

Bondscoach Pedro Leitão Brito gaf drie van de zes Rotterdammers in zijn selectie een basisplaats. Jamiro Monteiro, Deroy Duarte en Dailon Livramento verschenen aan de aftrap in het Dallas Stadium. Laros Duarte en Garry Rodrigues mochten halverwege de tweede helft invallen. Sidny Lopes Cabral miste de wedstrijd door een schorsing. Hij kreeg tegen Spanje en Uruguay een gele kaart.

Kaapverdië domineerde de wedstrijd, maar kreeg nauwelijks kansen. De beste mogelijkheid in de eerste helft was voor Saudi-Arabië. Mohamed Kanno kopte de bal in de handen van Vozinha, de 40-jarige doelman die zijn aantal volgers op Instagram tijdens het WK van 50.000 tot ruim 15 miljoen volgers zag groeien.

De fans van Kaapverdië mochten een keer juichen voor rust. Ze zagen op het scorebord het doelpunt van Spanje tegen Uruguay (1-0). Met die tussenstand was een gelijkspel tegen Saudi-Arabië voldoende voor een plek in de zestiende finale. Monteiro, uitkomend voor PEC Zwolle, was direct na rust dicht bij de openingstreffer voor Kaapverdië. Een schot van zijn ploeggenoot Kevin Pina trof eveneens bijna doel. Laros Duarte kreeg de bal niet in het doel toen hij vrij voor de keeper van Saudi-Arabië mocht uithalen.

Meer uit Voetbal

Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

5 uur geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

6 uur geleden
Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

11 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

13 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

13 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

13 uur geleden
Verdediger Timber inzetbaar voor Oranje tegen Duitsland

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.

14 uur geleden