Debutant Guiu (17) helpt Barcelona aan zege op Athletic
BARCELONA (ANP) - Een 17-jarige debutant heeft FC Barcelona aan de winst geholpen op Athletic. De 17-jarige Marc Guiu stond amper in het veld toen hij in de 80e minuut op aangeven van de Portugees João Félix de 1-0 maakte. In die stand kwam geen verandering meer.
Een week voor de Clásico tegen Real Madrid heeft Barcelona-coach Xavi te maken met een lange lijst geblesseerden. Onder anderen Pedri, Robert Lewandowski, Lamine Yamal en Frenkie de Jong ontbraken in het thuisduel met Athletic. Barcelona had het ook lastig. Na een vroege kans voor Félix - de Portugees trof de lat - kwam de ploeg te weinig in de buurt van het Baskische doel.
De treffer van Guiu viel op een moment dat de toeschouwers zich al bijna hadden verzoend met het eerste puntenverlies in het op de berg Montjuïc gelegen olympisch stadion, waar Barcelona dit seizoen wegens werkzaamheden in Camp Nou speelt.
Barcelona staat derde met 24 punten. Koploper Real Madrid en verrassing Girona hebben een punt meer.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
14 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
21 uur geleden