Debutant Guiu (17) helpt Barcelona aan zege op Athletic
BARCELONA (ANP) - Een 17-jarige debutant heeft FC Barcelona aan de winst geholpen op Athletic. De 17-jarige Marc Guiu stond amper in het veld toen hij in de 80e minuut op aangeven van de Portugees João Félix de 1-0 maakte. In die stand kwam geen verandering meer.
Een week voor de Clásico tegen Real Madrid heeft Barcelona-coach Xavi te maken met een lange lijst geblesseerden. Onder anderen Pedri, Robert Lewandowski, Lamine Yamal en Frenkie de Jong ontbraken in het thuisduel met Athletic. Barcelona had het ook lastig. Na een vroege kans voor Félix - de Portugees trof de lat - kwam de ploeg te weinig in de buurt van het Baskische doel.
De treffer van Guiu viel op een moment dat de toeschouwers zich al bijna hadden verzoend met het eerste puntenverlies in het op de berg Montjuïc gelegen olympisch stadion, waar Barcelona dit seizoen wegens werkzaamheden in Camp Nou speelt.
Barcelona staat derde met 24 punten. Koploper Real Madrid en verrassing Girona hebben een punt meer.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
14 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
16 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
17 uur geleden