
Debutant Geerds naar halve finales 60 meter horden op WK indoor
GLASGOW (ANP) - Job Geerds heeft zich op de WK indooratletiek in Glasgow geplaatst voor de halve finales van de 60 meter horden. De 21-jarige debutant eindigde als derde in zijn serie in 7,66 seconden, goed voor een rechtstreekse doorgang naar de volgende ronde. De halve finales en de finale van de 60 meter horden staan voor zaterdagavond op het programma.
Geerds liet deze winter stevige progressie zien op de 60 meter horden. De Amsterdammer veroverde twee weken geleden de Nederlandse titel in een tijd van 7,57 seconden, dicht in de buurt van het Nederlands record van 7,52, dat op naam staat van Gregory Sedoc.
"Blij dat ik door ben. Hopelijk straks in de halve finales nog wat harder", zei Geerds na afloop. Zijn 7,66 was de dertiende tijd van alle deelnemers. De Amerikaan Grant Holloway, die onlangs zijn wereldrecord aanscherpte tot 7,27, was met 7,43 de snelste.
Toekomst
"Het was een rommelige race. Ik moet straks wat meer focussen, want het is allemaal wel veel, zo'n eerste optreden op een groot kampioenschap. Ik zat in mijn startblok aan nog van alles en nog wat te denken", aldus Geerds.
De hordeloper had helemaal niet verwacht dat hij in Glasgow aan de start zou verschijnen. Zijn progressie heeft hem zelf ook verrast. "Ik denk dat het ermee te maken heeft dat ik wat meer rust neem na de trainingen en in de trainingen meer de aandacht richt op weten waar je mee bezig bent. Ik doe nu nog een studie, werk erbij en geef zelf trainingen, maar dat is nog nodig omdat ik niet kan leven van de atletiek. Maar ik zal wel wat moeten afstoten, want ik hoop dat mijn toekomst wel in de sport ligt. Nu het is gelukt om op de WK indoor te staan, heb ik niet het idee dat iets niet kan."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Hockeybondscoach Jeroen Delmée kiest er op het Europees kampioenschap van volgende maand in Mönchengladbach voor zowel Derk Meijer als Maurits Visser te laten keepen. Dat zegt hij in een persbericht van hockeybond KNHB.
34 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Olympisch kampioen Joshua Cheptegei doet zondag 19 oktober mee aan de marathon van Amsterdam. Dat meldt de organisatie van het evenement.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Synchroonzwemster Marloes Steenbeek is bij de wereldkampioenschappen in Singapore als zevende geëindigd in de finale van de vrije kür solo. De 20-jarige Nederlandse noteerde 226.3387 punten en eindigde daarmee één plek hoger dan in de voorronde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel verschijnt niet aan de start voor de zestiende etappe van de Tour de France naar de Mont Ventoux. De Nederlander heeft een longontsteking opgelopen en de Ronde van Frankrijk verlaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Venus Williams is met een zege teruggekeerd op de tennisbaan. De 45-jarige Amerikaanse was samen met haar landgenote Hailey Baptiste te sterk voor de Canadese Eugenie Bouchard en Amerikaanse Clervie Ngounoue in de eerste ronde van het dubbelspel van het toernooi van Washington: 6-3 6-1.
12 uur geledenBLACKPOOL (ANP) - Michael van Gerwen staat in de tweede ronde van de World Matchplay. Hij was na een serie matige legs op tijd bij de les tegen Raymond van Barneveld: 10-6.
12 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht gewonnen van Italië: 16-13. De periodestanden waren 6-2 2-4 5-3 3-4.
19 uur geleden