Debutant De Ligt bij EK blij met 'aansturende' Depay
ZEIST (ANP) - Oranje-international Matthijs de Ligt vindt de rol van Memphis Depay in aanloop naar het Europees kampioenschap belangrijk. "Het is heel prettig om iemand als Memphis in ons team te hebben. Buiten zijn voetbalkwaliteiten om is het ook een heel prettige jongen, die ook een bepaalde mentaliteit heeft", zei de verdediger van Juventus donderdag in Zeist.
"Ik denk dat hij iemand is die al heel veel heeft meegemaakt. Het WK van 2014 natuurlijk en hij heeft bij Manchester United en Olympique Lyon gespeeld. Ik merk dat hij de jongens aanstuurt. Dit is een toernooi, dit is waar het om draait. Hij is heel belangrijk voor het team", vervolgde de 21-jarige De Ligt, die zelf debuteert op een eindtoernooi. "Het is een andere situatie dan normaal. We zijn nu al veel langer bij elkaar dan tijdens andere interlandperiodes. Dat is heel leerzaam. Als je ziet hoe we elke dag trainen en hoe er met elkaar om gegaan wordt, dat soort dingen zijn alleen maar mooi. En we zitten pas in de voorbereiding. Ik kijk er heel erg naar uit om dit toernooi te spelen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
5 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
10 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
10 uur geleden