Debutant De Ligt bij EK blij met 'aansturende' Depay
ZEIST (ANP) - Oranje-international Matthijs de Ligt vindt de rol van Memphis Depay in aanloop naar het Europees kampioenschap belangrijk. "Het is heel prettig om iemand als Memphis in ons team te hebben. Buiten zijn voetbalkwaliteiten om is het ook een heel prettige jongen, die ook een bepaalde mentaliteit heeft", zei de verdediger van Juventus donderdag in Zeist.
"Ik denk dat hij iemand is die al heel veel heeft meegemaakt. Het WK van 2014 natuurlijk en hij heeft bij Manchester United en Olympique Lyon gespeeld. Ik merk dat hij de jongens aanstuurt. Dit is een toernooi, dit is waar het om draait. Hij is heel belangrijk voor het team", vervolgde de 21-jarige De Ligt, die zelf debuteert op een eindtoernooi. "Het is een andere situatie dan normaal. We zijn nu al veel langer bij elkaar dan tijdens andere interlandperiodes. Dat is heel leerzaam. Als je ziet hoe we elke dag trainen en hoe er met elkaar om gegaan wordt, dat soort dingen zijn alleen maar mooi. En we zitten pas in de voorbereiding. Ik kijk er heel erg naar uit om dit toernooi te spelen."
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
4 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
7 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
7 uur geleden