Debutant CureVac straalt op kalm Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag niet ver van de slotstanden van donderdag gesloten. Beleggers deden rustig aan in afwachting van de ontwikkelingen rond nieuwe handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China. Deze worden mogelijk uitgesteld. Ook de politieke impasse over een nieuw crisissteunpakket houdt de markten in hun greep. Biotechnoloog CureVac maakte een grote sprong voorwaarts bij zijn debuut op Wall Street.
De Dow-Jonesindex sloot de sessie 0,1 procent hoger op 27.931,02 punten. De S&P 500 sloot nagenoeg vlak op 3372,85 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 11.019,30 punten.
CureVac sloot met een winst van bijna 250 procent. De onderneming, die bezig is met de ontwikkeling van een vaccin tegen het coronavirus, haalde 213 miljoen dollar op met zijn beursgang.
Apple
Ook was er veel aandacht voor techreus Apple, dat 0,1 procent verloor. De iPhonemaker schurkt aan tegen een beurswaarde van 2 biljoen dollar. Dat is voor menig belegger psychologisch een belangrijke grens. Apple loste onlangs al het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco af als waardevolste beursgenoteerde bedrijf ter wereld.
Verder kwam de Amerikaanse toeleverancier aan de chipsector Applied Materials (plus 3,9 procent) met een sterke prognose voor het lopende kwartaal. Ook waren de resultaten over het afgelopen kwartaal beter dan analisten in doorsnee hadden verwacht.
Spanningen China en VS
De aandacht van beleggers ging ook uit naar Chinese bedrijven die een notering hebben in New York als Alibaba (plus 0,1 procent) en JD.com (min 0,8 procent). De spanningen tussen China en de VS zijn de laatste tijd weer opgelopen. De grootmachten liggen onder meer in de clinch over de situatie in Hongkong, de coronacrisis en mogelijke spionage door techbedrijven als Huawei en TikTok. Vanwege problemen met de planning gaat het handelsoverleg dit weekend mogelijk niet door.
De Chinese internetgigant Baidu, met een notering in New York, verloor dik 6,3 procent na cijfers. Vanwege de coronacrisis stonden de advertentie-inkomsten van het concern onder druk. Het eveneens op Wall Street genoteerde IQIYI, een Chinese streamingsdienst vergelijkbaar met Netflix, maakte wel een flinke groei door. Het aandeel verloor evenwel 11 procent.
De euro was 1,1837 dollar waard tegen 1,1832 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 42,15 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent goedkoper, op 44,89 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.
16 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager aan de handel begonnen. Daarmee werd een stapje teruggedaan op Wall Street na de nieuwe records van de brede S&P 500-index en op de technologiebeurs Nasdaq een dag eerder. De techfondsen gaven daarbij terrein prijs. Later op de dag komen nog de notulen van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell heeft recordresultaten geboekt met de raffinage van olie. Het verschil in prijs tussen ruwe aardolie en geraffineerde producten, zoals brandstoffen als diesel en benzine, was nooit zo groot als in het derde kwartaal. Daarbij profiteert het Britse bedrijf van de schaarste die is ontstaan door de Iranoorlog en Oekraïense aanvallen op raffinaderijen in Rusland, die leidden tot een Russisch exportverbod voor benzine en diesel.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Maar een op de tien Duitse bedrijven is gewapend tegen cyberaanvallen met kunstmatige intelligentie (AI). Terwijl een op de zes afgelopen jaar waarschijnlijk of misschien doelwit was van zo'n aanval, maken de toezichthouder en de koepel van cyberinspectiebedrijven op uit gezamenlijk onderzoek.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering heeft de verkoop van een logistiek bedrijf aan de Chinese staatsrederij Cosco geblokkeerd. Dat doet Duitsland vanwege zorgen over de veiligheid, meldt het ministerie van Economische Zaken.
3 uur geleden