Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debutant CureVac straalt op kalm Wall Street

Debutant CureVac straalt op kalm Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag niet ver van de slotstanden van donderdag gesloten. Beleggers deden rustig aan in afwachting van de ontwikkelingen rond nieuwe handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China. Deze worden mogelijk uitgesteld. Ook de politieke impasse over een nieuw crisissteunpakket houdt de markten in hun greep. Biotechnoloog CureVac maakte een grote sprong voorwaarts bij zijn debuut op Wall Street.

De Dow-Jonesindex sloot de sessie 0,1 procent hoger op 27.931,02 punten. De S&P 500 sloot nagenoeg vlak op 3372,85 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 11.019,30 punten.

CureVac sloot met een winst van bijna 250 procent. De onderneming, die bezig is met de ontwikkeling van een vaccin tegen het coronavirus, haalde 213 miljoen dollar op met zijn beursgang.

Apple

Ook was er veel aandacht voor techreus Apple, dat 0,1 procent verloor. De iPhonemaker schurkt aan tegen een beurswaarde van 2 biljoen dollar. Dat is voor menig belegger psychologisch een belangrijke grens. Apple loste onlangs al het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco af als waardevolste beursgenoteerde bedrijf ter wereld.

Verder kwam de Amerikaanse toeleverancier aan de chipsector Applied Materials (plus 3,9 procent) met een sterke prognose voor het lopende kwartaal. Ook waren de resultaten over het afgelopen kwartaal beter dan analisten in doorsnee hadden verwacht.

Spanningen China en VS

De aandacht van beleggers ging ook uit naar Chinese bedrijven die een notering hebben in New York als Alibaba (plus 0,1 procent) en JD.com (min 0,8 procent). De spanningen tussen China en de VS zijn de laatste tijd weer opgelopen. De grootmachten liggen onder meer in de clinch over de situatie in Hongkong, de coronacrisis en mogelijke spionage door techbedrijven als Huawei en TikTok. Vanwege problemen met de planning gaat het handelsoverleg dit weekend mogelijk niet door.

De Chinese internetgigant Baidu, met een notering in New York, verloor dik 6,3 procent na cijfers. Vanwege de coronacrisis stonden de advertentie-inkomsten van het concern onder druk. Het eveneens op Wall Street genoteerde IQIYI, een Chinese streamingsdienst vergelijkbaar met Netflix, maakte wel een flinke groei door. Het aandeel verloor evenwel 11 procent.

De euro was 1,1837 dollar waard tegen 1,1832 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 42,15 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent goedkoper, op 44,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Benzineprijs loopt weer op na daling vorige week

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn woensdag weer gestegen, nadat tanken vorige week wat goedkoper werd. Daarmee is het prijsverschil voor een liter benzine met België verder toegenomen.

35 minuten geleden
ABN AMRO koploper in licht hogere AEX na publicatie cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was woensdag koploper in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank kwam met goed ontvangen kwartaalcijfers. De AEX ging in de vroege handel licht omhoog, na het nieuwe recordslot een dag eerder.

1 uur geleden
Iranoorlog kost TUI 20 miljoen euro, omzetverwachting opgeschort

HANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI had in het afgelopen kwartaal last van de Iranoorlog. Het conflict drukte voor 20 miljoen euro op de resultaten, blijkt uit de kwartaalcijfers. Ook heeft TUI de omzetverwachting voor het hele boekjaar opgeschort.

2 uur geleden
Groei met hypotheken helpt ABN AMRO aan bijna derde meer winst

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn winst in het tweede kwartaal met bijna een derde opgevoerd. De bank groeide onder meer met hypotheken en leningen aan bedrijven. Ook lukte het ABN AMRO, dat bezig is met een grote reorganisatie, de kosten wat naar beneden te krijgen.

3 uur geleden
CBS: aantal faillissementen 11 procent gedaald in juli

DEN HAAG (ANP) - Het aantal bedrijven dat vorige maand failliet werd verklaard, is met 11 procent gedaald vergeleken met een jaar geleden, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen in juli 266 bedrijven bankroet, 33 minder dan in dezelfde maand vorig jaar.

3 uur geleden
Stevige plus voor Kospi-index door winsten chipbedrijven

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Kospi-index op de aandelenbeurs in Seoul ging woensdag flink omhoog, vooral dankzij stevige plussen voor de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung Electronics en SK Hynix. De stemming werd daarbij gesteund door goede kwartaalcijfers van de Amerikaanse technologiebedrijven Super Micro Computer en CoreWeave. Daardoor werd het optimisme over de enorme AI-investeringen weer aangewakkerd.

3 uur geleden
Wall Street licht omlaag in afwachting van overleg VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn dinsdag met kleine koersverliezen de handel uitgegaan. Beleggers wachten af hoe de onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran verlopen. Vooralsnog is er sprake van een patstelling.

12 uur geleden