Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Debutant CureVac straalt op kalm Wall Street

Debutant CureVac straalt op kalm Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag niet ver van de slotstanden van donderdag gesloten. Beleggers deden rustig aan in afwachting van de ontwikkelingen rond nieuwe handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China. Deze worden mogelijk uitgesteld. Ook de politieke impasse over een nieuw crisissteunpakket houdt de markten in hun greep. Biotechnoloog CureVac maakte een grote sprong voorwaarts bij zijn debuut op Wall Street.

De Dow-Jonesindex sloot de sessie 0,1 procent hoger op 27.931,02 punten. De S&P 500 sloot nagenoeg vlak op 3372,85 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 11.019,30 punten.

CureVac sloot met een winst van bijna 250 procent. De onderneming, die bezig is met de ontwikkeling van een vaccin tegen het coronavirus, haalde 213 miljoen dollar op met zijn beursgang.

Apple

Ook was er veel aandacht voor techreus Apple, dat 0,1 procent verloor. De iPhonemaker schurkt aan tegen een beurswaarde van 2 biljoen dollar. Dat is voor menig belegger psychologisch een belangrijke grens. Apple loste onlangs al het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco af als waardevolste beursgenoteerde bedrijf ter wereld.

Verder kwam de Amerikaanse toeleverancier aan de chipsector Applied Materials (plus 3,9 procent) met een sterke prognose voor het lopende kwartaal. Ook waren de resultaten over het afgelopen kwartaal beter dan analisten in doorsnee hadden verwacht.

Spanningen China en VS

De aandacht van beleggers ging ook uit naar Chinese bedrijven die een notering hebben in New York als Alibaba (plus 0,1 procent) en JD.com (min 0,8 procent). De spanningen tussen China en de VS zijn de laatste tijd weer opgelopen. De grootmachten liggen onder meer in de clinch over de situatie in Hongkong, de coronacrisis en mogelijke spionage door techbedrijven als Huawei en TikTok. Vanwege problemen met de planning gaat het handelsoverleg dit weekend mogelijk niet door.

De Chinese internetgigant Baidu, met een notering in New York, verloor dik 6,3 procent na cijfers. Vanwege de coronacrisis stonden de advertentie-inkomsten van het concern onder druk. Het eveneens op Wall Street genoteerde IQIYI, een Chinese streamingsdienst vergelijkbaar met Netflix, maakte wel een flinke groei door. Het aandeel verloor evenwel 11 procent.

De euro was 1,1837 dollar waard tegen 1,1832 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent in prijs tot 42,15 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent goedkoper, op 44,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Noodlijdend Ebusco krijgt financiële injectie van 12 miljoen euro

DEURNE (ANP) - De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen Ebusco krijgt een nieuwe geldinjectie van 12 miljoen euro van aandeelhouders. "De investeerders, die allemaal bestaande aandeelhouders van Ebusco zijn, hebben toegezegd in totaal 240 miljoen nieuwe gewone aandelen te kopen tegen een uitgifteprijs van 0,05 euro per aandeel", meldt het bedrijf.

1 uur geleden
Ahold Delhaize stijgt op Damrak ondanks omzetalarm na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Die aanval leidde tot grote verstoringen bij Albert Heijn en andere winkelketens van het Belgisch-Nederlandse concern.

1 uur geleden
Farmaceut Novo verhoogt verwachtingen door vraag naar afslankpil

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar verhoogd, mede door de vraag naar zijn afslankpil. De vraag naar Wegovy in de Verenigde Staten neemt toe en daarnaast wordt de afslankpil in steeds meer landen op de markt gebracht.

2 uur geleden
Koersverliezen in AI-sector Azië na zege Democraten in VS

TOKIO (ANP) - Op de Aziatische beurzen stonden de AI-gerelateerde aandelen onder druk na de verkiezingszege van de Democraten in de Verenigde Staten. De Democraten stevenen af op een forse overwinning in de Amerikaanse midterms en lijken zowel een meerderheid in de Senaat als het Huis van Afgevaardigden te krijgen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.

3 uur geleden
Ahold Delhaize geeft omzet- en winstwaarschuwing na cyberaanval

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, verwacht dat de omzet in het vierde kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Het bedrijfsresultaat valt hierdoor tussen de 75 miljoen en 100 miljoen euro lager uit, maakte het concern woensdag bekend.

3 uur geleden
Inflatie stijgt verder tot 3,7 procent in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in oktober 3,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen, na de stijging tot 3,4 procent in september. Boodschappen werden opnieuw iets goedkoper vergeleken met een jaar geleden, maar energie en motorbrandstoffen werden opnieuw duurder.

4 uur geleden
Moederbedrijf Booking.com ziet reisvraag afzwakken door onrust

NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft minder omzet en winst geboekt in het afgelopen kwartaal. De vraag naar reizen zwakte volgens het reisbedrijf tegen het einde van het afgelopen kwartaal wat af. Dat kwam volgens Booking Holdings onder andere door onrust in enkele Europese steden, zoals in Parijs en door het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.

12 uur geleden