Debat in Rotterdam over leegstand huurwoningen in topsegment
ROTTERDAM (ANP) - De gemeenteraad in Rotterdam houdt donderdag een ingelast debat over het relatief hoge aantal leegstaande huurwoningen in het topsegment van de markt.
Het debat is aangevraagd door de PvdA, ChristenUnie (CU), DENK en Groen Links naar aanleiding van een bericht in het AD. De krant schrijft dinsdag dat ondanks enorme krapte op de woningmarkt ruim 8 procent van de Rotterdamse huurwoningen met een huur vanaf 1250 euro per maand onbewoond zijn.
Raadslid Gerben van Dijk (CU) oppert op Twitter de suggestie om in Rotterdam de "leegstandsverordening van stal te halen". Hij wil daarmee dat woningen niet onnodig lang leeg staan in deze tijd van wooncrisis.
"De vraag naar woningen in Rotterdam is erg groot, maar niet in het hoogste segment. Wij snappen niet waarom er nog altijd veel woningen in dit segment gebouwd worden," schrijft DENK in de debataanvraag.
Ook in andere steden stijgt het aantal niet verhuurde woningen. In Amsterdam bedraagt de leegstand 6 procent bij huizen met een huur boven 1250 euro.
Meer uit Binnenland
OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij Oostrum in Noord-Limburg is flink uitgebreid. Een gebied van in totaal 100 hectare is getroffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Limburg-Noord. Maandagmiddag besloeg de brand nog 21 hectare.
1 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De veiligheidsregio Limburg-Noord verwacht niet dat de grote brand in het natuurgebied bij Oostrum voor dinsdagochtend geblust is. Dat komt vooral omdat de brand nog niet onder controle is, meldt de woordvoerder.
4 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het NL-Alert dat maandagmiddag is verstuurd wegens de rook die vrijkomt bij de natuurbrand in het gebied De Rosmolen in Noord-Limburg blijft voorlopig gehandhaafd. Dat meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenVENRAY (ANP) - Door een grote brand in een natuurgebied bij het Limburgse Venray rijden daar ook dinsdagochtend geen treinen. Het treinverkeer ligt in elk geval tot 9.00 uur plat tussen Venray en Boxmeer, verwacht de regionale vervoerder Arriva. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen maar bussen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de tuin bij een woning in Rotterdam heeft de politie maandagavond een explosief gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd gewaarschuwd en heeft het explosief verwijderd. Het zal ergens anders door de EOD tot ontploffing gebracht worden, meldt de politie Rotterdam op X.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanaf maandagavond 23.00 uur rijden er geen intercity's tussen stations Amsterdam Centraal en Schiphol. Reizigers tussen die stations moeten gebruikmaken van stoptreinen. Dat komt omdat maandag iets na 17.30 uur op dat traject een bovenleiding kapotging. De reparatie duurt naar de verwachting van ProRail tot dinsdagochtend 05.00 uur.
4 uur geledenOVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.
9 uur geleden