Debat in Eerste Kamer kan toch doorgaan, nu wel genoeg leden
DEN HAAG (ANP) - Een debat in de Eerste Kamer over de staat van de rechtstaat kan dinsdagochtend wel doorgaan, nadat het maandagavond werd uitgesteld. Toen waren er te weinig leden aanwezig om het zogeheten quorum te halen. Dinsdag werd het quorum wel gehaald, stelde de voorzitter vast.
In de Eerste Kamer zijn minimaal 38 aanwezige leden nodig om een debat door te laten gaan. Maar maandag ontbraken in eerste instantie vier senatoren. Het bleek mogelijk om drie Kamerleden toch naar de senaat te laten komen, maar alsnog ontbrak er een voor het noodzakelijke quorum.
Eerste Kamervoorzitter Jan Anthonie Bruijn maakte excuses aan de bewindslieden Dilan Yeşilgöz (Justitie), Franc Weerwind (Rechtsbescherming) en Gunay Uslu (Media), met wie de senaat in debat zou gaan. Dinsdag bespreekt hij de gang van zaken met de fractievoorzitters van de Eerste Kamer.
De Eerste Kamer vergadert hoofdzakelijk op dinsdag, maar vanwege een drukke agenda werd besloten het debat op maandag te houden. Maar het Eerste Kamerlidmaatschap is een nevenfunctie en veel senatoren voeren op de maandag hun hoofdfunctie uit, aldus een verklaring van de senaat.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) verwacht niet dat haar werk als onderdeel van het minderheidskabinet heel anders wordt dan in het voorgaande demissionaire kabinet. "Als ik kijk naar alle partijen in de Kamer, dan zie je dat mensen graag willen dat dit opgelost wordt," zei ze na haar gesprek met formateur Rob Jetten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "Begrijp je dat je lid wordt van een kabinet dat op 66 zetels stoelt en dat je dus flink aan het werk moet om steun in de Kamer te vinden?" Die vraag zegt beoogd premier Rob Jetten deze week te stellen aan de aankomende bewindslieden wanneer zij een voor een bij hem langskomen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof is er "altijd wel van uitgegaan" dat zijn kabinet op een moment zou vallen, zei de demissionair premier na zijn laatste ministerraad. "Omdat je weet dat het ingewikkeld is en in de traditie van Nederland kabinetten eigenlijk zelden de hele rit uitzitten." Hij zegt dat hij weinig spijt heeft en dat hij weer ja zou zeggen als hem werd gevraagd premier te worden.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Blijf thuis als je verkouden bent, roept demissionair minister Jan Anthonie Bruijn van Volksgezondheid op. "Ga in dat geval zelfs niet naar carnaval. Ik begrijp dat dit wel veel gevraagd is. Maar als je ziek bent, ga ook niet hossen op straat, want je maakt iedereen om je heen ziek."
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-ministers Sophie Hermans en Vincent Karremans vinden het goed dat de aanstaande premier een partij achter zich heeft. Het experiment van het huidige kabinet met een partijloze premier was lastig voor Dick Schoof, zei Karremans (Economische Zaken).
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De beloning van sommige politici mag best wat hoger, vindt demissionair minister Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB). Hij vindt bijvoorbeeld dat de beloning van bestuursleden van waterschappen "best wel wat omhoog" kan, maar vindt zijn eigen salaris "uitstekend". Daarmee reageert hij op een rapport waarin het Adviescollege Rechtspositie Politieke Ambtsdragers (Arpa) ervoor pleit de salarissen van politici flink te verhogen.
4 dagen geleden