Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deal voor overname Foot Locker dichtbij, meldt Bloomberg

Deal voor overname Foot Locker dichtbij, meldt Bloomberg

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Foot Locker wordt binnenkort mogelijk overgenomen. De Amerikaanse verkoper van sportartikelen Dick's Sporting Goods voert vergevorderde gesprekken om de sportschoenenketen over te nemen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Zakenkrant The Wall Street Journal berichtte als eerste over de deal die goed zou zijn voor 2,3 miljard dollar, omgerekend ruim 2 miljard euro.

Beide Amerikaanse bedrijven hebben de druk gevoeld van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump met de rest van de wereld. Veel van de producten die ze verkopen van merken als Adidas en Nike worden in China en Vietnam gemaakt. Het aandeel Foot Locker is dit jaar al fors gedaald te midden van alle handelsspanningen rond de importheffingen van Trump.

Definitief akkoord

Beide ketens zijn sterk afhankelijk van de verkoop van sneakers, maar een samenvoeging zou de twee bedrijven met heel verschillende bedrijfsmodellen bij elkaar brengen. Foot Locker heeft zo'n 2400 vestigingen, vooral kleinere winkels in steden over de hele wereld. Dick's heeft ongeveer 800 grote winkels in voorsteden in de Verenigde Staten. In Nederland heeft Foot Locker 27 winkels.

Een deal tussen beide concerns zou mogelijk donderdag al kunnen worden aangekondigd, schrijft Bloomberg. Een definitief akkoord is nog niet bereikt, waardoor details zoals de timing nog kunnen veranderen, benadrukken de bronnen tegenover Bloomberg. Dick's en Foot Locker reageerden tegenover het financiële persbureau niet direct op verzoeken om commentaar.

Meer uit Financieel

Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
Paramount en Warner Bros. pauzeren miljardenovername tot juni

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery hebben afgesproken hun miljardenovername niet voor juni volgend jaar af te ronden. Of er moet eerder al een uitspraak komen in de rechtszaak die twaalf Amerikaanse staten hebben aangespannen om de overname te voorkomen. De staten vrezen dat de concurrentie wegvalt als Paramount zijn branchegenoot overneemt.

7 uur geleden
Tesla verliest opnieuw op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag opnieuw tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's kelderde donderdag met 14,5 procent na kwartaalresultaten. Het bedrijf van Elon Musk boekte minder winst door onder meer prijsverlagingen. Tesla verloor vrijdag ruim 2 procent.

7 uur geleden
Oud-Volkswagen-medewerkers aangeklaagd voor handel met voorkennis

CALIFORNIË (ANP/BLOOMBERG) - Twee voormalige medewerkers van Volkswagen zijn aangeklaagd op verdenking van handel met voorkennis. De twee ingenieurs kochten aandelen in de Amerikaanse autofabrikant Rivian voordat bekend werd dat het een samenwerking met Volkswagen aanging ter waarde van 5 miljard dollar.

8 uur geleden
Bloomberg: chipbedrijf Qualcomm van plan prijzen te verhogen

SAN DIEGO (ANP/BLOOMBERG) - Qualcomm is van plan de prijzen met meer dan 10 procent te verhogen. Het chipbedrijf heeft zijn klanten daar vrijdag van op de hoogte gebracht via een brief, die is ingezien door persbureau Bloomberg. Het bedrijf stelt dat het niet langer lukt om de gestegen kosten van leveranciers zelf op te vangen.

9 uur geleden
Trump dreigt met importheffingen voor EU na boete voor Google

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt met nieuwe importheffingen voor de Europese Unie te komen vanwege de miljoenenboete voor Google. Volgens Trump maakt de EU zich met deze en eerdere boetes schuldig aan het "beroven van Amerikaanse bedrijven en daarmee ook van de Amerikaanse belastingbetaler".

9 uur geleden
Techreuzen roepen overheid VS op open AI-modellen te bevorderen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Enkele grote Amerikaanse technologiebedrijven hebben in een brief aan beleidsmakers in Amerika opgeroepen om de ontwikkeling van open AI-modellen te bevorderen. Ze noemen het "essentieel om het technologisch leiderschap van de VS te waarborgen". Bij een open-weight-model kunnen gebruikers de parameters zelf downloaden en aanpassen.

11 uur geleden