Deal TenneT en bouwbedrijven voor uitbreiding hoogspanningsnet
ARNHEM (ANP) - Netbeheerder TenneT heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met verschillende bouwbedrijven. BAM, Strukton en VolkerWessels gaan de komende jaren werkzaamheden verrichten voor de uitbreiding van het elektriciteitsnet. Het contract waarvoor de bouwers dat gaan doen heeft een maximale waarde van 2,5 miljard euro.
Specifiek zullen de bedrijven ondersteunen bij de uitbreiding van het bovengrondse hoogspanningsnet. De bouwbedrijven verrichten werkzaamheden die nodig zijn bij de uitvoering van deze projecten. Ze leggen bijvoorbeeld tijdelijke werkwegen aan richting locaties waar hoogspanningsmasten staan. Het gesloten contract voorziet ook in het aanleggen van de funderingen van ruim 1500 masten.
Hoogspanningslijnen moeten op termijn minimaal 30 procent meer elektriciteit kunnen transporteren om knelpunten te voorkomen, meldt TenneT. De komende tien jaar wordt 600 kilometer aan hoogspanningslijnen opgewaardeerd en komt er ongeveer 400 kilometer aan lijnen bij.
"De snelle groei van het aantal windmolens en zonnepanelen en de verdere groei van de vraag naar elektriciteit door verduurzaming van industrie, bedrijven en consumenten vereisen onder meer een snelle uitbreiding van het transportnet", legt de netbeheerder uit. De komende tien jaar investeert TenneT daarom ongeveer 60 miljard euro in het Nederlandse hoogspanningsnet.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - In de Perzische Golf bevinden zich op dit moment "enige tientallen" schepen onder Nederlandse vlag. Dat meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR), die de ontwikkelingen in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran "nauwgezet" volgt. "De gevolgen voor de scheepvaart zijn op dit moment nog niet in te schatten", zegt Cathelijne Bouwkamp, adviseur op maritiem recht en security bij de organisatie.
44 minuten geledenLONDEN (ANP) - De United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) heeft een waarschuwing uitgestuurd voor schepen in de zeeën rond Iran. De organisatie, die advies en coördinatie biedt op het gebied van maritieme veiligheid, stelt dat zeevarenden op moeten letten door de militaire activiteit in de regio.
49 minuten geledenWENEN (ANP/AFP) - De aanvallen op Iran van zaterdag nopen oliekartel OPEC+ mogelijk om de oliekraan extra open te draaien. OPEC+ zal de mogelijkheid van een grotere verhoging van de olieproductie overwegen wanneer belangrijke leden zondag bijeenkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een van de afgevaardigden bij de organisatie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen verspreid over de wereld schrappen zaterdag vluchten naar het Midden-Oosten om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. KLM schrapte bijvoorbeeld een vlucht naar Tel Aviv. Andere grote maatschappijen kwamen met soortgelijke maatregelen.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.
4 uur geleden