Deal TenneT en bouwbedrijven voor uitbreiding hoogspanningsnet
ARNHEM (ANP) - Netbeheerder TenneT heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met verschillende bouwbedrijven. BAM, Strukton en VolkerWessels gaan de komende jaren werkzaamheden verrichten voor de uitbreiding van het elektriciteitsnet. Het contract waarvoor de bouwers dat gaan doen heeft een maximale waarde van 2,5 miljard euro.
Specifiek zullen de bedrijven ondersteunen bij de uitbreiding van het bovengrondse hoogspanningsnet. De bouwbedrijven verrichten werkzaamheden die nodig zijn bij de uitvoering van deze projecten. Ze leggen bijvoorbeeld tijdelijke werkwegen aan richting locaties waar hoogspanningsmasten staan. Het gesloten contract voorziet ook in het aanleggen van de funderingen van ruim 1500 masten.
Hoogspanningslijnen moeten op termijn minimaal 30 procent meer elektriciteit kunnen transporteren om knelpunten te voorkomen, meldt TenneT. De komende tien jaar wordt 600 kilometer aan hoogspanningslijnen opgewaardeerd en komt er ongeveer 400 kilometer aan lijnen bij.
"De snelle groei van het aantal windmolens en zonnepanelen en de verdere groei van de vraag naar elektriciteit door verduurzaming van industrie, bedrijven en consumenten vereisen onder meer een snelle uitbreiding van het transportnet", legt de netbeheerder uit. De komende tien jaar investeert TenneT daarom ongeveer 60 miljard euro in het Nederlandse hoogspanningsnet.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
13 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
17 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
18 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
19 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
21 uur geleden