Deal TenneT en bouwbedrijven voor uitbreiding hoogspanningsnet
ARNHEM (ANP) - Netbeheerder TenneT heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met verschillende bouwbedrijven. BAM, Strukton en VolkerWessels gaan de komende jaren werkzaamheden verrichten voor de uitbreiding van het elektriciteitsnet. Het contract waarvoor de bouwers dat gaan doen heeft een maximale waarde van 2,5 miljard euro.
Specifiek zullen de bedrijven ondersteunen bij de uitbreiding van het bovengrondse hoogspanningsnet. De bouwbedrijven verrichten werkzaamheden die nodig zijn bij de uitvoering van deze projecten. Ze leggen bijvoorbeeld tijdelijke werkwegen aan richting locaties waar hoogspanningsmasten staan. Het gesloten contract voorziet ook in het aanleggen van de funderingen van ruim 1500 masten.
Hoogspanningslijnen moeten op termijn minimaal 30 procent meer elektriciteit kunnen transporteren om knelpunten te voorkomen, meldt TenneT. De komende tien jaar wordt 600 kilometer aan hoogspanningslijnen opgewaardeerd en komt er ongeveer 400 kilometer aan lijnen bij.
"De snelle groei van het aantal windmolens en zonnepanelen en de verdere groei van de vraag naar elektriciteit door verduurzaming van industrie, bedrijven en consumenten vereisen onder meer een snelle uitbreiding van het transportnet", legt de netbeheerder uit. De komende tien jaar investeert TenneT daarom ongeveer 60 miljard euro in het Nederlandse hoogspanningsnet.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
17 uur geleden