Deal TenneT en bouwbedrijven voor uitbreiding hoogspanningsnet
ARNHEM (ANP) - Netbeheerder TenneT heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met verschillende bouwbedrijven. BAM, Strukton en VolkerWessels gaan de komende jaren werkzaamheden verrichten voor de uitbreiding van het elektriciteitsnet. Het contract waarvoor de bouwers dat gaan doen heeft een maximale waarde van 2,5 miljard euro.
Specifiek zullen de bedrijven ondersteunen bij de uitbreiding van het bovengrondse hoogspanningsnet. De bouwbedrijven verrichten werkzaamheden die nodig zijn bij de uitvoering van deze projecten. Ze leggen bijvoorbeeld tijdelijke werkwegen aan richting locaties waar hoogspanningsmasten staan. Het gesloten contract voorziet ook in het aanleggen van de funderingen van ruim 1500 masten.
Hoogspanningslijnen moeten op termijn minimaal 30 procent meer elektriciteit kunnen transporteren om knelpunten te voorkomen, meldt TenneT. De komende tien jaar wordt 600 kilometer aan hoogspanningslijnen opgewaardeerd en komt er ongeveer 400 kilometer aan lijnen bij.
"De snelle groei van het aantal windmolens en zonnepanelen en de verdere groei van de vraag naar elektriciteit door verduurzaming van industrie, bedrijven en consumenten vereisen onder meer een snelle uitbreiding van het transportnet", legt de netbeheerder uit. De komende tien jaar investeert TenneT daarom ongeveer 60 miljard euro in het Nederlandse hoogspanningsnet.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
17 uur geleden