Deal over schuldenplafond VS zet beurzen New York hoger
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met aardige koerswinsten geëindigd. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun door de deal die de Republikeinen en Democraten in de Senaat hebben gesloten over een verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid tot in december. Verder nam het aantal nieuwe werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten minder sterk toe dan verwacht.
De leidende Dow-Jonesindex sloot 1 procent hoger op 34.754,94 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,8 procent tot 4399,76 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging 1,1 procent vooruit tot 14.654,02 punten.
Zwaarwegende techaandelen als Apple, Amazon, Microsoft en Google-moeder Alphabet stegen tot 1,2 procent. Twitter stond in de belangstelling met een plus van 4,4 procent. Het socialmediabedrijf maakte bekend zijn advertentiedivisie MoPub te verkopen. Voor het onderdeel werd in 2013 naar verluidt zo'n 350 miljoen dollar betaald. Nu ontvangt Twitter een bedrag van dik 1 miljard dollar.
General Motors
Jeansproducent Levi Strauss won 8,5 procent na kwartaalcijfers die erg goed vielen bij beleggers. Verder was er aandacht voor farmaceut Pfizer (plus 1,7 procent) die de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteiten om goedkeuring heeft gevraagd voor het vaccineren van kinderen vanaf vijf jaar tegen het coronavirus.
Andere winnaars op Wall Street waren onder meer autoconcern General Motors (GM) met een plus van 4,7 procent. Branchegenoot Ford Motor werd 5,5 procent hoger gezet. Mijnbouwer Freeport-McMoRan boekte een winst van meer dan 8 procent.
Olie
Daarnaast waren beleggers in afwachting van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid op vrijdag. Uit de arbeidsmarktcijfers wordt mogelijk meer duidelijk over de staat van de economie. Bij een meevallend banenrapport neemt de kans toe dat de Federal Reserve zijn steunprogramma's voor de economie sneller gaat afbouwen.
De euro was 1,1551 dollar waard, tegen 1,1565 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 78,79 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 82,42 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
21 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
22 uur geleden