Deal over schuldenplafond VS zet beurzen New York hoger
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met aardige koerswinsten geëindigd. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun door de deal die de Republikeinen en Democraten in de Senaat hebben gesloten over een verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid tot in december. Verder nam het aantal nieuwe werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten minder sterk toe dan verwacht.
De leidende Dow-Jonesindex sloot 1 procent hoger op 34.754,94 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,8 procent tot 4399,76 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging 1,1 procent vooruit tot 14.654,02 punten.
Zwaarwegende techaandelen als Apple, Amazon, Microsoft en Google-moeder Alphabet stegen tot 1,2 procent. Twitter stond in de belangstelling met een plus van 4,4 procent. Het socialmediabedrijf maakte bekend zijn advertentiedivisie MoPub te verkopen. Voor het onderdeel werd in 2013 naar verluidt zo'n 350 miljoen dollar betaald. Nu ontvangt Twitter een bedrag van dik 1 miljard dollar.
General Motors
Jeansproducent Levi Strauss won 8,5 procent na kwartaalcijfers die erg goed vielen bij beleggers. Verder was er aandacht voor farmaceut Pfizer (plus 1,7 procent) die de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteiten om goedkeuring heeft gevraagd voor het vaccineren van kinderen vanaf vijf jaar tegen het coronavirus.
Andere winnaars op Wall Street waren onder meer autoconcern General Motors (GM) met een plus van 4,7 procent. Branchegenoot Ford Motor werd 5,5 procent hoger gezet. Mijnbouwer Freeport-McMoRan boekte een winst van meer dan 8 procent.
Olie
Daarnaast waren beleggers in afwachting van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid op vrijdag. Uit de arbeidsmarktcijfers wordt mogelijk meer duidelijk over de staat van de economie. Bij een meevallend banenrapport neemt de kans toe dat de Federal Reserve zijn steunprogramma's voor de economie sneller gaat afbouwen.
De euro was 1,1551 dollar waard, tegen 1,1565 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 78,79 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 82,42 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.
51 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische overheid is niet welkom op de aanstaande grote wapenbeurs bij Parijs. Dat geldt ook voor sommige Israëlische defensiebedrijven, zegt het Israëlische ministerie van Defensie. Zij mogen alleen luchtverdedigingssystemen aan de man brengen op de zogeheten Eurosatory.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de oprichting in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.
4 uur geleden