Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deal over schuldenplafond VS zet beurzen New York hoger

Deal over schuldenplafond VS zet beurzen New York hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met aardige koerswinsten geëindigd. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun door de deal die de Republikeinen en Democraten in de Senaat hebben gesloten over een verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid tot in december. Verder nam het aantal nieuwe werkloosheidsuitkeringen in de Verenigde Staten minder sterk toe dan verwacht.

De leidende Dow-Jonesindex sloot 1 procent hoger op 34.754,94 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,8 procent tot 4399,76 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging 1,1 procent vooruit tot 14.654,02 punten.

Zwaarwegende techaandelen als Apple, Amazon, Microsoft en Google-moeder Alphabet stegen tot 1,2 procent. Twitter stond in de belangstelling met een plus van 4,4 procent. Het socialmediabedrijf maakte bekend zijn advertentiedivisie MoPub te verkopen. Voor het onderdeel werd in 2013 naar verluidt zo'n 350 miljoen dollar betaald. Nu ontvangt Twitter een bedrag van dik 1 miljard dollar.

General Motors

Jeansproducent Levi Strauss won 8,5 procent na kwartaalcijfers die erg goed vielen bij beleggers. Verder was er aandacht voor farmaceut Pfizer (plus 1,7 procent) die de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteiten om goedkeuring heeft gevraagd voor het vaccineren van kinderen vanaf vijf jaar tegen het coronavirus.

Andere winnaars op Wall Street waren onder meer autoconcern General Motors (GM) met een plus van 4,7 procent. Branchegenoot Ford Motor werd 5,5 procent hoger gezet. Mijnbouwer Freeport-McMoRan boekte een winst van meer dan 8 procent.

Olie

Daarnaast waren beleggers in afwachting van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid op vrijdag. Uit de arbeidsmarktcijfers wordt mogelijk meer duidelijk over de staat van de economie. Bij een meevallend banenrapport neemt de kans toe dat de Federal Reserve zijn steunprogramma's voor de economie sneller gaat afbouwen.

De euro was 1,1551 dollar waard, tegen 1,1565 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 78,79 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 82,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

29 minuten geleden
Duizenden gebruikers socialemediaplatform X klagen over storing

BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.

2 uur geleden
Bioscopen uiten bij EU zorgen over overname Warner Bros.

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.

2 uur geleden
Wall Street licht omhoog voorafgaand aan lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.

3 uur geleden
Porsche kende in 2025 grootste verkoopdip sinds financiële crisis

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.

4 uur geleden
Amerikaanse auto's minder populair in Canada door tarievenstrijd

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.

4 uur geleden
ING verwacht meer elektrische vrachtwagens komende jaren

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.

4 uur geleden