
Deal over bestand Gaza voorziet volledige terugtrekking Israël
CAÏRO (ANP/RTR) - Het door Hamas geaccepteerde voorstel voor een bestand in de Gazastrook voorziet een volledige terugtrekking van de Israëlische strijdkrachten in de tweede fase. De deal zou bestaan uit drie fases van elk 42 dagen, aldus een topfunctionaris van Hamas.
In de eerste fase zou Hamas 33 Israëlische gijzelaars vrijlaten die sinds 7 oktober worden vastgehouden, in ruil voor een aantal Palestijnse gevangenen. Israëlische soldaten zouden zich in die eerste fase ook al deels terugtrekken, zodat inwoners van Gaza weer vrij in het gebied kunnen bewegen.
In de tweede fase trekken de resterende Israëlische soldaten zich terug uit de Gazastrook. Ook laat Hamas de resterende gijzelaars en gevangengenomen Israëlische soldaten vrij, en laat Israël meer Palestijnse gevangenen vrij. In de derde fase zou Israël ook de blokkade van de grotendeels omsingelde Gazastrook moeten opheffen.
Egyptische bemiddelaars zeggen dat ze willen garanderen dat de oorlog tussen Hamas en Israël niet wordt hervat. Israël verklaarde aan het begin van de oorlog Hamas compleet te willen vernietigen.
Meer uit Buitenland
BOOM (ANP) - De inzet van het festival Tomorrowland is om de optredens van alle grote namen die op het hoofdpodium gepland stonden ondanks de brand te laten doorgaan. Dat heeft de woordvoerder van Tomorrowland woensdagavond aan het ANP gemeld. Tot deze groep behoort zeker de Nederlandse dj Martin Garrix, die vrijdagavond op het hoofdpodium zou staan.
6 uur geledenBOOM (ANP) - Het bekende Belgische dancefestival Tomorrowland in Boom bij Antwerpen gaat ondanks de grote brand op het hoofdpodium door. Dat maakte de organisatie woensdagavond bekend tijdens een persconferentie. Eerder op de avond brandde het hoofdpodium volledig af. Het was eerder nog onduidelijk of het festival, dat vrijdag moet beginnen, na de brand zou doorgaan
8 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het hoofdpodium van het internationaal bekende dancefestival Tomorrowland in Boom bij Antwerpen is volledig afgebrand. Op beelden op sociale media is te zien dat alleen nog het zwartgeblakerde geraamte over is van het gigantische podium, dat elk jaar het paradepaardje is van het evenement, meldt de Vlaamse nieuwszender VRT.
9 uur geledenBOOM (ANP/BELGA) - Het hoofdpodium van het Belgische festival Tomorrowland staat in brand, is te zien op beelden bij Belgische media zoals de VRT, de Gazet van Antwerpen en Het Laatste Nieuws. Het dancefestival in de buurt van Antwerpen moet vrijdag beginnen.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De ultraorthodoxe partij Shas stapt uit de Israëlische coalitie uit onvrede over de geplande militaire dienstplicht voor orthodoxe joden, melden Israëlische media. Dat betekent dat premier Benjamin Netanyahu zijn meerderheid in het parlement verliest. Shas zou echter hebben besloten Netanyahu niet te laten vallen en geen motie van wantrouwen tegen hem en zijn regering te steunen.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe meerjarenbegroting (MFK) van de EU groeit van 1200 miljard naar 2000 miljard euro, zo blijkt uit het woensdag gepresenteerde voorstel van de Europese Commissie. De nieuwe MFK loopt van 2028 tot 2034. De afgelopen jaren droegen EU-lidstaten 1,1 procent van hun bruto nationaal inkomen af aan de EU, dat wordt vanaf 2028 1,26 procent.
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons is woensdagochtend lokale tijd beëdigd als president van Suriname. De presidentiële sjerp is haar omgehangen door haar voorganger Chan Santokhi, die het land sinds 2020 heeft geleid. Hij gaf haar daarna een omhelzing.
12 uur geleden