Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deal Ford en Tesla goed ontvangen door Amerikaanse beleggers

Deal Ford en Tesla goed ontvangen door Amerikaanse beleggers

NEW YORK (ANP) - Een deal van autofabrikant Ford met Tesla is goed ontvangen door beleggers op Wall Street. Zij zetten het aandeel Ford vrijdag meer dan 6 procent hoger, nadat bekend werd dat eigenaren van een elektrische Ford in de VS en Canada vanaf volgend jaar ook terechtkunnen bij alle laadpunten van concurrent Tesla. Ford gaat namelijk de door Tesla ontwikkelde stekker voor elektrische auto's gebruiken voor zijn voertuigen. Tesla kreeg er bijna 5 procent aan beurswaarde bij.

Verder wonnen chipfondsen op de laatste handelsdag van de week opnieuw flink aan waarde. De hoop op een spoedig akkoord over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid zorgde ervoor dat de belangrijkste beursgraadmeters in New York met duidelijke winsten het weekend ingingen. De Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy verklaarde tijdens het komende lange weekeinde door te zullen werken om een deal te bereiken.

De Dow-Jonesindex eindigde 1 procent hoger op 33.093,34 punten. De brede S&P 500 ging 1,3 procent omhoog tot 4205,45 punten en techbeurs Nasdaq steeg 2,2 procent tot 12.975,69 punten.

Marvell Technology

Marvell Technology behoorde tot de grote winnaars. De Amerikaanse chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en voorspelde dat zijn jaarlijkse omzet op het vlak van kunstmatige intelligente (AI) zal verdubbelen. Het aandeel werd beloond met een koerswinst van ruim 32 procent. Branchegenoten als Broadcom, Qualcomm en Micron Technology dikten in het kielzog tot meer dan 11 procent aan.

Donderdag zorgden de sterke resultaten en vooruitzichten van de Amerikaanse chipproducent Nvidia al voor optimisme in de chipsector. Het bedrijf verklaarde daarbij dat het de vraag naar chips voor datacenters nauwelijks kan bijbenen door de grote aandacht voor AI-toepassingen. Nvidia steeg vrijdag nog eens 2,5 procent, na een koerssprong van bijna 25 procent een dag eerder.

Kwartaalcijfers Gap

Op de kwartaalcijfers van Gap werd eveneens zeer positief gereageerd door beleggers. De kledingverkoper boekte weliswaar minder omzet dan verwacht, maar de winstmarges lieten wel een sterke verbetering zien. Het aandeel werd ruim 12 procent hoger gezet. Ulta Beauty zakte op zijn beurt meer dan 13 procent na tegenvallende resultaten van de keten van schoonheidssalons.

Meer uit Financieel

Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

29 minuten geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

1 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

2 uur geleden
Reuters: VS willen heffingen voor producten met staal verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.

3 uur geleden
VS steunen Panama na Chinese acties tegen schepen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.

4 uur geleden
Beurs Amsterdam beperkt verlies na opmerking Iraanse minister

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.

4 uur geleden
VS in beroep tegen uitspraak over banden met AI-bedrijf Anthropic

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.

5 uur geleden