Deadpool & Wolverine breekt ook in Nederland meerdere records
AMSTERDAM (ANP) - De actiefilm Deadpool & Wolverine heeft ook in Nederland in het eerste weekend records gebroken. Dat heeft The Walt Disney Company dinsdag gemeld. De film heeft binnen vijf dagen bijna 2,8 miljoen euro opgeleverd en 283.000 bezoekers getrokken. Daarmee heeft de film het beste openingsweekend van 2024 op zijn naam gezet. Dit record stond op naam van Dune II, met ongeveer 2,4 miljoen euro.
Ook vestigde Deadpool & Wolverine het record voor het beste openingsweekend voor een film van 16 jaar en ouder ooit. Dit record stond op naam van Joker uit 2019, die in het eerste weekend iets meer dan 2 miljoen euro opbracht. Daarnaast staat Deadpool & Wolverine op de vierde plek van beste openingen van een superheldenfilm in Nederland ooit. De eerste drie plekken worden nog ingenomen door Avengers: Endgame, Avengers: Infinity War en Doctor Strange in the Multiverse of Madness.
Nederland volgt hiermee de trend in de rest van de wereld, waar de film afgelopen weekend al talloze records verpulverde. Deadpool & Wolverine vestigde de hoogste opbrengst voor een Amerikaanse film ooit, met een wereldwijde box office van 438 miljoen dollar. In de VS bracht de superheldenfilm 205 miljoen dollar op.
In Deadpool & Wolverine moeten twee van de populairste superhelden ooit samenwerken om te voorkomen dat het universum vergaat. De hoofdrollen worden gespeeld door Hugh Jackman en Ryan Reynolds. Fans reageren zeer enthousiast op de film, onder meer door de talloze verrassingen en bijrollen van diverse personages uit het Marvel-universum.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
14 uur geleden