Deadpool & Wolverine breekt ook in Nederland meerdere records
AMSTERDAM (ANP) - De actiefilm Deadpool & Wolverine heeft ook in Nederland in het eerste weekend records gebroken. Dat heeft The Walt Disney Company dinsdag gemeld. De film heeft binnen vijf dagen bijna 2,8 miljoen euro opgeleverd en 283.000 bezoekers getrokken. Daarmee heeft de film het beste openingsweekend van 2024 op zijn naam gezet. Dit record stond op naam van Dune II, met ongeveer 2,4 miljoen euro.
Ook vestigde Deadpool & Wolverine het record voor het beste openingsweekend voor een film van 16 jaar en ouder ooit. Dit record stond op naam van Joker uit 2019, die in het eerste weekend iets meer dan 2 miljoen euro opbracht. Daarnaast staat Deadpool & Wolverine op de vierde plek van beste openingen van een superheldenfilm in Nederland ooit. De eerste drie plekken worden nog ingenomen door Avengers: Endgame, Avengers: Infinity War en Doctor Strange in the Multiverse of Madness.
Nederland volgt hiermee de trend in de rest van de wereld, waar de film afgelopen weekend al talloze records verpulverde. Deadpool & Wolverine vestigde de hoogste opbrengst voor een Amerikaanse film ooit, met een wereldwijde box office van 438 miljoen dollar. In de VS bracht de superheldenfilm 205 miljoen dollar op.
In Deadpool & Wolverine moeten twee van de populairste superhelden ooit samenwerken om te voorkomen dat het universum vergaat. De hoofdrollen worden gespeeld door Hugh Jackman en Ryan Reynolds. Fans reageren zeer enthousiast op de film, onder meer door de talloze verrassingen en bijrollen van diverse personages uit het Marvel-universum.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 werden musea bijna 32 miljoen keer bezocht, ongeveer evenveel als een jaar eerder. Daarmee ligt het aantal bezoeken nog 2 miljoen achter op de cijfers van 2019, het jaar voor corona.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een wachtwoord of vinger- en gezichtsscan zijn in Nederland de meest gebruikte maatregelen om apparaten te beveiligen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat keek ook naar welke groepen het vaakst digitale veiligheidsmaatregelen treffen. Dat blijken mannen en mensen met een hbo- of universitaire opleiding te zijn.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS heeft dit jaar meer treinen ingezet en mede daardoor meer mensen vervoerd dan vorig jaar, blijkt uit de eindejaarsprognose van de spoorvervoerder. Verder is de kans op een zitplek voor reizigers gelijk gebleven aan 2024 en reden treinen vaker op tijd, maar hadden mensen wel veel last van verstoringen en werkzaamheden.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onder Amsterdamse studenten gaat een seksistisch sinterklaasgedicht rond waarin respectloos en met naam en toenaam wordt gerijmd over vrouwelijke leden van de corporale studentenvereniging ASC/AVSV. De verantwoordelijke leden zijn daarvoor geschorst, laat rector Quirine Postma van ASC/AVSV woensdagavond weten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam waar om 19.30 uur een pro-Israëlmanifestatie is begonnen, is veel politie aanwezig. Volgens een agent zijn er zo'n 2000 mensen aanwezig. Zij dragen Israëlische vlaggen bij zich en hebben zich om een podium verzameld waar onder meer SGP-leider Chris Stoffer en opperrabijn Binyomin Jacobs spreken. Veel aanwezigen hebben een Israëlische vlag bij zich.
9 uur geleden