Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deadpool & Wolverine breekt ook in Nederland meerdere records

Deadpool & Wolverine breekt ook in Nederland meerdere records

AMSTERDAM (ANP) - De actiefilm Deadpool & Wolverine heeft ook in Nederland in het eerste weekend records gebroken. Dat heeft The Walt Disney Company dinsdag gemeld. De film heeft binnen vijf dagen bijna 2,8 miljoen euro opgeleverd en 283.000 bezoekers getrokken. Daarmee heeft de film het beste openingsweekend van 2024 op zijn naam gezet. Dit record stond op naam van Dune II, met ongeveer 2,4 miljoen euro.

Ook vestigde Deadpool & Wolverine het record voor het beste openingsweekend voor een film van 16 jaar en ouder ooit. Dit record stond op naam van Joker uit 2019, die in het eerste weekend iets meer dan 2 miljoen euro opbracht. Daarnaast staat Deadpool & Wolverine op de vierde plek van beste openingen van een superheldenfilm in Nederland ooit. De eerste drie plekken worden nog ingenomen door Avengers: Endgame, Avengers: Infinity War en Doctor Strange in the Multiverse of Madness.

Nederland volgt hiermee de trend in de rest van de wereld, waar de film afgelopen weekend al talloze records verpulverde. Deadpool & Wolverine vestigde de hoogste opbrengst voor een Amerikaanse film ooit, met een wereldwijde box office van 438 miljoen dollar. In de VS bracht de superheldenfilm 205 miljoen dollar op.

In Deadpool & Wolverine moeten twee van de populairste superhelden ooit samenwerken om te voorkomen dat het universum vergaat. De hoofdrollen worden gespeeld door Hugh Jackman en Ryan Reynolds. Fans reageren zeer enthousiast op de film, onder meer door de talloze verrassingen en bijrollen van diverse personages uit het Marvel-universum.

Meer uit Binnenland

Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

43 minuten geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

55 minuten geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

2 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

3 uur geleden
Commissaris Groningen doet aangifte na 'oorlogsdreiging' FDF

GRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.

4 uur geleden
Twee arrestaties na steken man (72) bij uitlaatplaats Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.

7 uur geleden
15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

19 uur geleden