Deadpool & Wolverine breekt ook in Nederland meerdere records
AMSTERDAM (ANP) - De actiefilm Deadpool & Wolverine heeft ook in Nederland in het eerste weekend records gebroken. Dat heeft The Walt Disney Company dinsdag gemeld. De film heeft binnen vijf dagen bijna 2,8 miljoen euro opgeleverd en 283.000 bezoekers getrokken. Daarmee heeft de film het beste openingsweekend van 2024 op zijn naam gezet. Dit record stond op naam van Dune II, met ongeveer 2,4 miljoen euro.
Ook vestigde Deadpool & Wolverine het record voor het beste openingsweekend voor een film van 16 jaar en ouder ooit. Dit record stond op naam van Joker uit 2019, die in het eerste weekend iets meer dan 2 miljoen euro opbracht. Daarnaast staat Deadpool & Wolverine op de vierde plek van beste openingen van een superheldenfilm in Nederland ooit. De eerste drie plekken worden nog ingenomen door Avengers: Endgame, Avengers: Infinity War en Doctor Strange in the Multiverse of Madness.
Nederland volgt hiermee de trend in de rest van de wereld, waar de film afgelopen weekend al talloze records verpulverde. Deadpool & Wolverine vestigde de hoogste opbrengst voor een Amerikaanse film ooit, met een wereldwijde box office van 438 miljoen dollar. In de VS bracht de superheldenfilm 205 miljoen dollar op.
In Deadpool & Wolverine moeten twee van de populairste superhelden ooit samenwerken om te voorkomen dat het universum vergaat. De hoofdrollen worden gespeeld door Hugh Jackman en Ryan Reynolds. Fans reageren zeer enthousiast op de film, onder meer door de talloze verrassingen en bijrollen van diverse personages uit het Marvel-universum.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
1 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
21 uur geleden