Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deadline voor partijen die op het stembiljet willen

Deadline voor partijen die op het stembiljet willen

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen die willen meedoen aan de Tweede Kamerverkiezingen moeten uiterlijk maandag hun kandidatenlijst inleveren bij de Kiesraad. Aan het einde van de week moet blijken welke partijen alle benodigde papieren hebben overhandigd, en daarmee in maart op het stembiljet komen te staan.

De kiesraad liet in december weten dat een recordaantal van 89 partijnamen was geregistreerd voor de verkiezingen, maar dat betekent niet dat er zoveel partijen meedoen. Partijen moeten bijvoorbeeld ook per kieskring dertig ondersteuningsverklaringen inleveren.

Dinsdag wordt bekendgemaakt wie er allemaal een lijst heeft ingeleverd. Partijen waarvan nog niet alle papieren in orde zijn, krijgen daar nog enkele dagen de tijd voor. Op vrijdag maakt de Kiesraad bekend welke kandidatenlijsten geldig zijn.

Meer uit Binnenland

Grondstof voor 6 miljoen xtc-pillen in drugslab in Haagse wijk

DEN HAAG (ANP) - In het drugslab dat in juli werd ontdekt in de Meidoornstraat in Den Haag zijn 8000 liter chemicaliën, 28 kilo harddrugs en grondstoffen voor 6 miljoen xtc-pillen aangetroffen, rekende de officier van justitie vrijdag voor tijdens een eerste inleidende zitting tegen vier verdachten. Na de vondst van het lab, dat volledig in werking was, werden tientallen omliggende huizen ontruimd.

8 minuten geleden
Pakketbedrijf 'ontdaan' na taseren bezorger

UTRECHT (ANP) - Pakketbedrijf GLS zegt ontdaan te zijn door het incident waarbij een bezorger donderdag in de Amsterdamse Runstraat door een motoragent met een stroomstootwapen werd geraakt. De bezorger werkt voor een transportpartner die pakketten in opdracht van GLS bezorgt. Het bedrijf zegt met die partner in contact te staan over "het welzijn van de bezorger".

1 uur geleden
Meer dan een uur storing DigiD door ddos-aanval

DEN HAAG (ANP) - Online-inlogservice DigiD was vrijdagmiddag slecht bereikbaar door een ddos-aanval. De website digid.nl was nog wel bereikbaar, maar inloggen ging moeizaam, volgens een woordvoerder van overheidsagentschap Logius. De aanval begon om 13.22 uur. Om 14.49 uur was de storing verholpen.

1 uur geleden
NVWA waarschuwt voor kindervestjes Wibra

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt consumenten voor een vestje van de Wibra dat door baby's en jonge kinderen gedragen kan worden. De knoopjes van het kledingstuk kunnen makkelijk afbreken. Dat kan voor verstikkingsgevaar zorgen bij jonge kinderen, aldus de NVWA.

1 uur geleden
Eichelsheim wil 'Spotify voor drones' om niet ingehaald te worden

RIGA (ANP) - Defensie moet voortaan abonnementen of leasecontracten afsluiten met dronefabrikanten, vindt Commandant der Strijdkrachten (CDS) Onno Eichelsheim. Met een 'Spotify voor drones' hoopt hij te voorkomen dat Defensie onbemande systemen inslaat die al meteen weer achterhaald zijn door de voortrazende innovatierace. "Je gaat met een fabrikant in zee die ervoor zorgt dat je elke keer de nieuwste versie krijgt."

1 uur geleden
Mist zorgt voor hinder vliegverkeer op Schiphol en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - De mist heeft vrijdag voor hinder gezorgd op Schiphol en Eindhoven Airport. Op Schiphol haalden luchtvaartmaatschappijen uit voorzorg enkele tientallen vluchten uit het schema. Doordat het zicht al vroeg verbeterde, kon het vliegverkeer daar weer volgens de normale dienstregeling verlopen, meldt een woordvoerder.

1 uur geleden
Meer gemeenten maken afspraken over verdelen opvang asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Meer gemeenten verdelen de opvang van asielzoekers en statushouders. Ze hebben samen afspraken gemaakt over de verdeling van die mensen. De spreidingswet, waar gemeenten aan moeten voldoen, biedt die ruimte.

3 uur geleden