De Zwaan voor het eerst naar vierde ronde WK darts
LONDEN (ANP) - Jeffrey de Zwaan is voor het eerst in zijn loopbaan doorgedrongen tot de vierde ronde van het WK darts. De als 23e geplaatste De Zwaan was de Engelsman Dave Chisnall, de nummer 10 van de plaatsingslijst, in zeven spannende sets de baas: 4-3.
De 23-jarige De Zwaan maakte indruk met een gemiddelde score van 106,09, het hoogste gemiddelde van het toernooi. Zijn tegenstander gooide ook gemiddeld hoger dan 100: 101,75. In totaal vielen er 17 maximale scores van 180 te noteren: 7 voor De Zwaan en 10 voor Chisnall.
De beslissende zevende set werd met 3-0 in legs gewonnen door De Zwaan, die de tweede leg van die set in tien pijlen uitgooide. De Zwaan besliste het duel door 78 uit te gooien.
Niet verwacht
"Dit niveau moest ik bereiken om hem te verslaan, want hij speelde onwijs goed", zei De Zwaan na zijn sterke optreden voor de camera van RTL7. "Ik voelde me onwijs goed. Dit had ik zelf ook niet verwacht. Dit zijn cijfers om steeds verder in het toernooi te komen, misschien wel om wereldkampioen te worden. Maar daar moet ik nog niet aan denken."
In de vierde ronde neemt De Zwaan het op tegen de Schot Peter Wright of de Japanner Seigo Asada.
De Zwaan en titelhouder Michael van Gerwen zijn de enige twee overgebleven Nederlanders in Alexandra Palace.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geleden