De Zwaan voor het eerst naar vierde ronde WK darts
LONDEN (ANP) - Jeffrey de Zwaan is voor het eerst in zijn loopbaan doorgedrongen tot de vierde ronde van het WK darts. De als 23e geplaatste De Zwaan was de Engelsman Dave Chisnall, de nummer 10 van de plaatsingslijst, in zeven spannende sets de baas: 4-3.
De 23-jarige De Zwaan maakte indruk met een gemiddelde score van 106,09, het hoogste gemiddelde van het toernooi. Zijn tegenstander gooide ook gemiddeld hoger dan 100: 101,75. In totaal vielen er 17 maximale scores van 180 te noteren: 7 voor De Zwaan en 10 voor Chisnall.
De beslissende zevende set werd met 3-0 in legs gewonnen door De Zwaan, die de tweede leg van die set in tien pijlen uitgooide. De Zwaan besliste het duel door 78 uit te gooien.
Niet verwacht
"Dit niveau moest ik bereiken om hem te verslaan, want hij speelde onwijs goed", zei De Zwaan na zijn sterke optreden voor de camera van RTL7. "Ik voelde me onwijs goed. Dit had ik zelf ook niet verwacht. Dit zijn cijfers om steeds verder in het toernooi te komen, misschien wel om wereldkampioen te worden. Maar daar moet ik nog niet aan denken."
In de vierde ronde neemt De Zwaan het op tegen de Schot Peter Wright of de Japanner Seigo Asada.
De Zwaan en titelhouder Michael van Gerwen zijn de enige twee overgebleven Nederlanders in Alexandra Palace.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
21 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden