Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De wolf is niet welkom in Friesland

De wolf is niet welkom in Friesland

HILVERSUM (ANP) - De wolf is niet welkom in Friesland. Een meerderheid in de Provinciale Staten steunde woensdagavond een motie van de VD die opriep de wolf te weren. Dat zei VVD-Statenlid Marten Dijkstra van de VVD voor NPO Radio 1 in het programma Langs de Lijn En Omstreken.

Volgens Dijkstra is de wolf al gesignaleerd in de provincie en heeft hij ook schapen doodgebeten. Het dier heeft zich nog niet definitief in Friesland gevestigd. Volgens de VVD-er is Nederland met zijn gecultiveerde landschap te klein voor de wolf.

Het is nog niet duidelijk op welke manier de wolf buiten de provincie moet blijven. "Het hoe laten we graag aan het college", aldus Dijkstra. Zelf suggereert hij de wolf te verdoven met een verdovingspijltje om hem vervolgens weer elders in Europa uit te zetten.

De wolf is beschermd en mag niet worden afgeschoten.

Eerder werd woensdag bekend dat bijna de helft van de Nederlanders (45 procent) wel eens een wolf in het wild zou willen tegenkomen. Een ruime meerderheid is dan ook niet van plan om natuurgebieden waar wolven voorkomen te mijden, zo blijkt uit een onderzoek dat Landbouwminister Carola Schouten heeft laten doen.

Meer uit Binnenland

NVJ: verklaring politie over fotograaf in water niet plausibel

DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.

37 minuten geleden
Korte brand met veel rookontwikkeling bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed. Volgens Tata zelf is het vuur inmiddels onder controle en is er geen sprake van gewonden of vermisten.

1 uur geleden
OM beslist later over afhandeling meeste Malieveld-verdachten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.

1 uur geleden
Zeer grote brand op het terrein van Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.

1 uur geleden
Duizenden euro's subsidie voor elektrische auto bij laag inkomen

DEN HAAG (ANP) - Mensen met een laag inkomen kunnen 4000 of 6000 euro subsidie krijgen als ze een tweedehands elektrische auto kopen. Dat wil staatssecretaris Annet Bertram (CDA), die over duurzaam vervoer gaat. Het kabinet heeft 52,4 miljoen euro beschikbaar voor de regeling.

1 uur geleden
Politie: fotograaf in water gevolg van 'creëren werkruimte'

DEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".

1 uur geleden
Buurman zal 'bizarre' explosie Schammenkamp nooit vergeten

ROTTERDAM (ANP) - Slachtoffers van de fatale explosie aan de Schammenkamp in Rotterdam hebben maandag in de rechtbank verdachte Jalal O. (37) geconfronteerd met de indringende gevolgen die ze nog iedere dag ervaren. "Vergeten zal ik deze bizarre gebeurtenis nooit", liet een van hen weten.

2 uur geleden