De wolf is niet welkom in Friesland
HILVERSUM (ANP) - De wolf is niet welkom in Friesland. Een meerderheid in de Provinciale Staten steunde woensdagavond een motie van de VD die opriep de wolf te weren. Dat zei VVD-Statenlid Marten Dijkstra van de VVD voor NPO Radio 1 in het programma Langs de Lijn En Omstreken.
Volgens Dijkstra is de wolf al gesignaleerd in de provincie en heeft hij ook schapen doodgebeten. Het dier heeft zich nog niet definitief in Friesland gevestigd. Volgens de VVD-er is Nederland met zijn gecultiveerde landschap te klein voor de wolf.
Het is nog niet duidelijk op welke manier de wolf buiten de provincie moet blijven. "Het hoe laten we graag aan het college", aldus Dijkstra. Zelf suggereert hij de wolf te verdoven met een verdovingspijltje om hem vervolgens weer elders in Europa uit te zetten.
De wolf is beschermd en mag niet worden afgeschoten.
Eerder werd woensdag bekend dat bijna de helft van de Nederlanders (45 procent) wel eens een wolf in het wild zou willen tegenkomen. Een ruime meerderheid is dan ook niet van plan om natuurgebieden waar wolven voorkomen te mijden, zo blijkt uit een onderzoek dat Landbouwminister Carola Schouten heeft laten doen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".
28 minuten geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.
40 minuten geledenRITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.
1 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
19 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
21 uur geleden