Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Wit: overal medaille gepakt, verbijsterd dat het er nu op zit

De Wit: overal medaille gepakt, verbijsterd dat het er nu op zit

TOKIO (ANP) - Frank de Wit kon een paar minuten na zijn uitschakeling op de Olympische Spelen nog maar moeilijk bevatten dat het toernooi voor hem ten einde is. De judoka die uitkomt in de klasse tot 81 kilogram begon vol verwachting aan de Spelen, maar werd in de achtste finales verslagen door de Duitser Dominic Ressel.

"Het is moeilijk te bevatten dat het nu klaar is op deze Spelen. Dat doet toch wel veel pijn ja", zei De Wit in de interviewruimte, waar ook livebeelden van de andere wedstrijden werden getoond. "Ik kijk jullie aan, maar zit tegelijkertijd ook naar de wedstrijden te bekijken. En dan komt het besef dat het klaar is."

In de golden score, de verlenging, kreeg De Wit een waza-ari tegen. De videoscheidsrechter bekeek de beelden nog, maar de zege werd aan Ressel toegekend. "Ik wist dondersgoed dat het een score was, mijn handen kwamen net aan de grond. Dat zijn kleine dingetjes", zei De Wit.

Overal een medaille

De nummer 5 van de wereld was een medaillekandidaat; vorige maand werd hij derde op de WK. "Ik heb dit jaar drie toernooien gehad en drie keer een medaille gepakt. Ik heb verdomme overal een medaille gepakt en nu lig ik er gewoon uit", aldus De Wit.

"De verwachtingen waren hoog, ook bij mezelf. Als ik hier goed ben, dan doe ik nog steeds mee om de prijzen. En nu trek ik aan het kortste eind, op een heel belangrijk moment. Ik kan mezelf niet zoveel verwijten, maar ik weet het zelf ook nog niet zo goed. Ik ben vooral verbijsterd dat het echt klaar is, dat is wel keihard."

Voor de 25-jarige De Wit, die in de eerste ronde Peniamina Percival uit Samoa eenvoudig versloeg, was het zijn tweede deelname aan de Spelen. Vijf jaar geleden verloor hij in Rio de Janeiro zijn eerste wedstrijd.

Meer uit Sport

Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

10 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

13 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

18 uur geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

19 uur geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

20 uur geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

20 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

20 uur geleden