De Wit: overal medaille gepakt, verbijsterd dat het er nu op zit
TOKIO (ANP) - Frank de Wit kon een paar minuten na zijn uitschakeling op de Olympische Spelen nog maar moeilijk bevatten dat het toernooi voor hem ten einde is. De judoka die uitkomt in de klasse tot 81 kilogram begon vol verwachting aan de Spelen, maar werd in de achtste finales verslagen door de Duitser Dominic Ressel.
"Het is moeilijk te bevatten dat het nu klaar is op deze Spelen. Dat doet toch wel veel pijn ja", zei De Wit in de interviewruimte, waar ook livebeelden van de andere wedstrijden werden getoond. "Ik kijk jullie aan, maar zit tegelijkertijd ook naar de wedstrijden te bekijken. En dan komt het besef dat het klaar is."
In de golden score, de verlenging, kreeg De Wit een waza-ari tegen. De videoscheidsrechter bekeek de beelden nog, maar de zege werd aan Ressel toegekend. "Ik wist dondersgoed dat het een score was, mijn handen kwamen net aan de grond. Dat zijn kleine dingetjes", zei De Wit.
Overal een medaille
De nummer 5 van de wereld was een medaillekandidaat; vorige maand werd hij derde op de WK. "Ik heb dit jaar drie toernooien gehad en drie keer een medaille gepakt. Ik heb verdomme overal een medaille gepakt en nu lig ik er gewoon uit", aldus De Wit.
"De verwachtingen waren hoog, ook bij mezelf. Als ik hier goed ben, dan doe ik nog steeds mee om de prijzen. En nu trek ik aan het kortste eind, op een heel belangrijk moment. Ik kan mezelf niet zoveel verwijten, maar ik weet het zelf ook nog niet zo goed. Ik ben vooral verbijsterd dat het echt klaar is, dat is wel keihard."
Voor de 25-jarige De Wit, die in de eerste ronde Peniamina Percival uit Samoa eenvoudig versloeg, was het zijn tweede deelname aan de Spelen. Vijf jaar geleden verloor hij in Rio de Janeiro zijn eerste wedstrijd.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
9 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
10 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
13 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
16 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden