De Wit bezorgt AZ met late treffer eerste zege met coach Martens
SITTARD (ANP) - AZ heeft voor het eerst een wedstrijd onder hoofdtrainer Maarten Martens gewonnen. Dani de Wit zorgde in de slotminuut van het uitduel met Fortuna Sittard voor veel opluchting bij de club uit Alkmaar (1-2).
Martens werd vorige maand aangesteld als opvolger van de ontslagen Pascal Jansen. AZ leek de afgelopen weken weinig op te schieten met die trainerswissel. De club kwam in de eerste vijf duels onder de Belgische coach niet tot een zege. AZ verloor tweemaal en bleef driemaal steken op een gelijkspel.
De zwaarbevochten zege betekende een flinke opsteker voor AZ. De nummer 4 van de ranglijst heeft nu 4 punten meer dan Ajax, dat zondag NEC ontvangt in de Johan Cruijff ArenA. AZ en Ajax treffen elkaar volgende week zondag in Alkmaar.
Inigo Córdoba schoot Fortuna Sittard in de 18e minuut op voorsprong. Vangelis Pavlidis maakte in de 63e minuut gelijk. De Griek verstevigde met zijn 21e competitietreffer zijn leidende positie op de topscorerslijst. Vlak na de gelijkmaker schoot Myron van Brederode op de lat namens AZ. Aanvallers Justin Lonwijk en Kaj Sierhuis van Fortuna raakten eveneens de lat.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
10 uur geleden