Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Wit bezorgt AZ met late treffer eerste zege met coach Martens

De Wit bezorgt AZ met late treffer eerste zege met coach Martens

SITTARD (ANP) - AZ heeft voor het eerst een wedstrijd onder hoofdtrainer Maarten Martens gewonnen. Dani de Wit zorgde in de slotminuut van het uitduel met Fortuna Sittard voor veel opluchting bij de club uit Alkmaar (1-2).

Martens werd vorige maand aangesteld als opvolger van de ontslagen Pascal Jansen. AZ leek de afgelopen weken weinig op te schieten met die trainerswissel. De club kwam in de eerste vijf duels onder de Belgische coach niet tot een zege. AZ verloor tweemaal en bleef driemaal steken op een gelijkspel.

De zwaarbevochten zege betekende een flinke opsteker voor AZ. De nummer 4 van de ranglijst heeft nu 4 punten meer dan Ajax, dat zondag NEC ontvangt in de Johan Cruijff ArenA. AZ en Ajax treffen elkaar volgende week zondag in Alkmaar.

Inigo Córdoba schoot Fortuna Sittard in de 18e minuut op voorsprong. Vangelis Pavlidis maakte in de 63e minuut gelijk. De Griek verstevigde met zijn 21e competitietreffer zijn leidende positie op de topscorerslijst. Vlak na de gelijkmaker schoot Myron van Brederode op de lat namens AZ. Aanvallers Justin Lonwijk en Kaj Sierhuis van Fortuna raakten eveneens de lat.

Meer uit Voetbal

Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

11 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

12 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

13 uur geleden
Algerije met Hadj Moussa naar kwartfinales van de Afrika Cup

RABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.

14 uur geleden
PEC Zwolle ontbindt contract aanvaller Manu

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.

14 uur geleden
Ten Hag keert als technisch directeur terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.

15 uur geleden
Feyenoord-doelman Andreev maakt seizoen af bij Lech Poznan

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.

15 uur geleden