Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Wit bezorgt AZ met late treffer eerste zege met coach Martens

De Wit bezorgt AZ met late treffer eerste zege met coach Martens

SITTARD (ANP) - AZ heeft voor het eerst een wedstrijd onder hoofdtrainer Maarten Martens gewonnen. Dani de Wit zorgde in de slotminuut van het uitduel met Fortuna Sittard voor veel opluchting bij de club uit Alkmaar (1-2).

Martens werd vorige maand aangesteld als opvolger van de ontslagen Pascal Jansen. AZ leek de afgelopen weken weinig op te schieten met die trainerswissel. De club kwam in de eerste vijf duels onder de Belgische coach niet tot een zege. AZ verloor tweemaal en bleef driemaal steken op een gelijkspel.

De zwaarbevochten zege betekende een flinke opsteker voor AZ. De nummer 4 van de ranglijst heeft nu 4 punten meer dan Ajax, dat zondag NEC ontvangt in de Johan Cruijff ArenA. AZ en Ajax treffen elkaar volgende week zondag in Alkmaar.

Inigo Córdoba schoot Fortuna Sittard in de 18e minuut op voorsprong. Vangelis Pavlidis maakte in de 63e minuut gelijk. De Griek verstevigde met zijn 21e competitietreffer zijn leidende positie op de topscorerslijst. Vlak na de gelijkmaker schoot Myron van Brederode op de lat namens AZ. Aanvallers Justin Lonwijk en Kaj Sierhuis van Fortuna raakten eveneens de lat.

Meer uit Voetbal

NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

6 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

9 uur geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

10 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

10 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

14 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

1 dag geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden