Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Wit bezorgt AZ met late treffer eerste zege met coach Martens

De Wit bezorgt AZ met late treffer eerste zege met coach Martens

SITTARD (ANP) - AZ heeft voor het eerst een wedstrijd onder hoofdtrainer Maarten Martens gewonnen. Dani de Wit zorgde in de slotminuut van het uitduel met Fortuna Sittard voor veel opluchting bij de club uit Alkmaar (1-2).

Martens werd vorige maand aangesteld als opvolger van de ontslagen Pascal Jansen. AZ leek de afgelopen weken weinig op te schieten met die trainerswissel. De club kwam in de eerste vijf duels onder de Belgische coach niet tot een zege. AZ verloor tweemaal en bleef driemaal steken op een gelijkspel.

De zwaarbevochten zege betekende een flinke opsteker voor AZ. De nummer 4 van de ranglijst heeft nu 4 punten meer dan Ajax, dat zondag NEC ontvangt in de Johan Cruijff ArenA. AZ en Ajax treffen elkaar volgende week zondag in Alkmaar.

Inigo Córdoba schoot Fortuna Sittard in de 18e minuut op voorsprong. Vangelis Pavlidis maakte in de 63e minuut gelijk. De Griek verstevigde met zijn 21e competitietreffer zijn leidende positie op de topscorerslijst. Vlak na de gelijkmaker schoot Myron van Brederode op de lat namens AZ. Aanvallers Justin Lonwijk en Kaj Sierhuis van Fortuna raakten eveneens de lat.

Meer uit Voetbal

KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

1 uur geleden
Aanklager KNVB: geen straf voor James in paspoortkwestie

ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.

2 uur geleden
Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

15 uur geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

17 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

17 uur geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

18 uur geleden
Philips Stadion juicht voor PSV-selectie

EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.

22 uur geleden