Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De VS weigeren extra passagiersvluchten uit China

De VS weigeren extra passagiersvluchten uit China

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een verzoek van Chinese luchtvaartmaatschappijen afgewezen om extra wekelijkse vluchten tussen beide landen uit te mogen voeren. Het Noord-Amerikaanse land vindt dat China eerst meer vliegtuigen vanuit de VS moet toestaan.

In een verklaring laat het Amerikaanse ministerie van Transport weten dat het besluit is genomen om het evenwicht te behouden tussen beide landen als het gaat om het aantal vluchten dat wordt uitgevoerd. Het ministerie is bereid het besluit te herzien als de Chinese luchtvaartautoriteiten hun beleid met betrekking tot Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen aanpassen.

"Het ministerie heeft aan onze Chinese tegenhangers meegedeeld dat dit besluit slechts een procedurele aangelegenheid is en dat dit niet als een escalatie van onze kant mag worden beschouwd", aldus de verklaring van het Transportministerie.

Eerder deze week zeiden de Verenigde Staten en China dat ze elk vier wekelijkse vluchten tussen de twee landen zouden toestaan. Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen wilden hun lijndiensten richting China in juni hervatten, maar veranderden die plannen omdat goedkeuring van de Chinese regering uitbleef.

Meer uit Buitenland

Duitse diensten verwachten gewapende aanvallen op Oekraïne-hulp

BERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".

6 minuten geleden
Opnieuw een dag van protest op veel Franse onderwijsinstellingen

PARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.

47 minuten geleden
Regeringsleger Jemen claimt controle over Bab al-Mandeb

DHUBAB (ANP/RTR) - Het Jemenitische regeringsleger zegt de controle over de zeestraat Bab al-Mandeb terug te hebben veroverd op de Houthi's, meldt Al Jazeera. Die groep nam het gebied rond die belangrijke vaarroute vorige maand in na een snelle opmars, maar het regeringsleger kondigde maandag een tegenoffensief aan.

1 uur geleden
Andrew Mountbatten-Windsor start rechtszaak tegen politie

LONDEN (ANP) - Andrew Mountbatten-Windsor is een rechtszaak gestart tegen Thames Valley Police. De voormalige prins wil de rechtmatigheid van de huiszoekingsbevelen die in februari tot zijn arrestatie leidden, laten onderzoeken, meldt persbureau Reuters maandag.

2 uur geleden
Spaanse premier kondigt nieuwe verkiezingen aan om woningcrisis

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd vanwege de woningcrisis die al weken voor grote protesten zorgt. Zijn regering deed vorige week twee wetsvoorstellen om die crisis aan te pakken, maar die werden weggestemd door het parlement.

3 uur geleden
Deens bevolkingsregister gehackt, gegevens miljoenen buitgemaakt

KOPENHAGEN (ANP/AFP/BELGA) - Hackers zijn binnengedrongen in het Deense Centrale Personenregister (CPR) en hebben toegang gekregen tot de persoonsgegevens van ongeveer 8,8 miljoen mensen. Dat heeft het ministerie van Onderzoek, Onderwijs en Digitalisering bekendgemaakt. Het gaat onder meer om namen, adressen en CPR-nummers, de Deense variant van een BSN-nummer. In Denemarken wonen ongeveer zes miljoen mensen. Het gaat ook om gegevens van mensen die geëmigreerd zijn of inmiddels zijn overleden.

3 uur geleden
Japanse premier noemt bevolkingskrimp stille nationale crisis

TOKIO (ANP/AFP) - De bevolkingsafname in Japan is een "nationale crisis die stilletjes vordert", zei premier Sanae Takaichi tijdens een toespraak in het parlement. Ze beloofde voor het einde van dit jaar een strategie op te stellen om de krimp aan te pakken.

4 uur geleden