Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vrij start als aanvoerder van Oranje tegen Wales

De Vrij start als aanvoerder van Oranje tegen Wales

CARDIFF (ANP) - Stefan de Vrij begint woensdagavond als aanvoerder van het Nederlands elftal aan de uitwedstrijd tegen Wales in de Nations League. De 30-jarige verdediger vervangt Virgil van Dijk, die vrijdag tegen België zijn laatste duel van een lang seizoen speelde. De verdediger van Liverpool geniet inmiddels van een vakantie.

De 30-jarige De Vrij werd in 2014 tot beste verdediger van het WK in Brazilië verkozen. Op weg naar de mondiale eindronde in Qatar is het dringen voor een basisplaats in de defensie van Oranje. Van Gaal bereidt zijn ploeg voor op een speelwijze met drie centrale verdedigers. De Vrij moet onder meer concurreren met Van Dijk, Matthijs de Ligt, Nathan Aké en Juriën Timber. Aké heeft als voordeel dat hij linksbenig is. Van Gaal neemt het liefst een centrale linksbenige verdediger in zijn basisploeg op.

De bondscoach wilde op een afsluitende persconferentie zijn basisploeg voor het duel met Wales niet prijsgeven. "Maar ik wil deze weken heel veel spelers aan het werk zien", zei hij. "Van de spelers die tegen België speelden weet ik alles. Maar ik wil van de andere spelers graag weten of ze de stress van het Nederlands elftal aankunnen. Teun Koopmeiners speelt vaak geweldig bij Atalanta, maar bij Oranje haalde hij niet zijn niveau. Zulke jongens moet ik weer zien spelen."

Van Gaal merkte de afgelopen dagen ook dat veel basisspelers van het gewonnen duel van vrijdag met België (4-1) vermoeid waren. "Ik heb ze daarom niet een maar twee dagen nauwelijks belast", zei hij. "We hebben het laatste kwartier van het duel met de Belgen minder gevoetbald. Dat had te maken met de vermoeidheid van de spelers. Ze waren echt op. Het was een heel intense wedstrijd. Als zelfs Davy Klaassen moe is, dan weet ik dat het een intense wedstrijd geweest is."

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

7 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

8 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

10 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

12 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

22 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

1 dag geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

1 dag geleden