Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vrij start als aanvoerder van Oranje tegen Wales

De Vrij start als aanvoerder van Oranje tegen Wales

CARDIFF (ANP) - Stefan de Vrij begint woensdagavond als aanvoerder van het Nederlands elftal aan de uitwedstrijd tegen Wales in de Nations League. De 30-jarige verdediger vervangt Virgil van Dijk, die vrijdag tegen België zijn laatste duel van een lang seizoen speelde. De verdediger van Liverpool geniet inmiddels van een vakantie.

De 30-jarige De Vrij werd in 2014 tot beste verdediger van het WK in Brazilië verkozen. Op weg naar de mondiale eindronde in Qatar is het dringen voor een basisplaats in de defensie van Oranje. Van Gaal bereidt zijn ploeg voor op een speelwijze met drie centrale verdedigers. De Vrij moet onder meer concurreren met Van Dijk, Matthijs de Ligt, Nathan Aké en Juriën Timber. Aké heeft als voordeel dat hij linksbenig is. Van Gaal neemt het liefst een centrale linksbenige verdediger in zijn basisploeg op.

De bondscoach wilde op een afsluitende persconferentie zijn basisploeg voor het duel met Wales niet prijsgeven. "Maar ik wil deze weken heel veel spelers aan het werk zien", zei hij. "Van de spelers die tegen België speelden weet ik alles. Maar ik wil van de andere spelers graag weten of ze de stress van het Nederlands elftal aankunnen. Teun Koopmeiners speelt vaak geweldig bij Atalanta, maar bij Oranje haalde hij niet zijn niveau. Zulke jongens moet ik weer zien spelen."

Van Gaal merkte de afgelopen dagen ook dat veel basisspelers van het gewonnen duel van vrijdag met België (4-1) vermoeid waren. "Ik heb ze daarom niet een maar twee dagen nauwelijks belast", zei hij. "We hebben het laatste kwartier van het duel met de Belgen minder gevoetbald. Dat had te maken met de vermoeidheid van de spelers. Ze waren echt op. Het was een heel intense wedstrijd. Als zelfs Davy Klaassen moe is, dan weet ik dat het een intense wedstrijd geweest is."

Meer uit Voetbal

Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

11 minuten geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

12 minuten geleden
NEC houdt Ajax met tien man op gelijkspel

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.

29 minuten geleden
Excelsior neemt afstand van degradatiezone met thuiszege op PEC

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.

2 uur geleden
Liverpool profiteert tegen Spurs van vroege rode kaart Simons

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.

2 uur geleden
RB Leipzig verliest van Leverkusen en zakt naar vierde plaats

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).

2 uur geleden
Simons krijgt rode kaart voor zware tackle op Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.

3 uur geleden