De Vrij start als aanvoerder van Oranje tegen Wales
CARDIFF (ANP) - Stefan de Vrij begint woensdagavond als aanvoerder van het Nederlands elftal aan de uitwedstrijd tegen Wales in de Nations League. De 30-jarige verdediger vervangt Virgil van Dijk, die vrijdag tegen België zijn laatste duel van een lang seizoen speelde. De verdediger van Liverpool geniet inmiddels van een vakantie.
De 30-jarige De Vrij werd in 2014 tot beste verdediger van het WK in Brazilië verkozen. Op weg naar de mondiale eindronde in Qatar is het dringen voor een basisplaats in de defensie van Oranje. Van Gaal bereidt zijn ploeg voor op een speelwijze met drie centrale verdedigers. De Vrij moet onder meer concurreren met Van Dijk, Matthijs de Ligt, Nathan Aké en Juriën Timber. Aké heeft als voordeel dat hij linksbenig is. Van Gaal neemt het liefst een centrale linksbenige verdediger in zijn basisploeg op.
De bondscoach wilde op een afsluitende persconferentie zijn basisploeg voor het duel met Wales niet prijsgeven. "Maar ik wil deze weken heel veel spelers aan het werk zien", zei hij. "Van de spelers die tegen België speelden weet ik alles. Maar ik wil van de andere spelers graag weten of ze de stress van het Nederlands elftal aankunnen. Teun Koopmeiners speelt vaak geweldig bij Atalanta, maar bij Oranje haalde hij niet zijn niveau. Zulke jongens moet ik weer zien spelen."
Van Gaal merkte de afgelopen dagen ook dat veel basisspelers van het gewonnen duel van vrijdag met België (4-1) vermoeid waren. "Ik heb ze daarom niet een maar twee dagen nauwelijks belast", zei hij. "We hebben het laatste kwartier van het duel met de Belgen minder gevoetbald. Dat had te maken met de vermoeidheid van de spelers. Ze waren echt op. Het was een heel intense wedstrijd. Als zelfs Davy Klaassen moe is, dan weet ik dat het een intense wedstrijd geweest is."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
3 minuten geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
15 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
17 uur geleden