Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vrij of Dumfries aanvoerder van Oranje in München

De Vrij of Dumfries aanvoerder van Oranje in München

MÜNCHEN (ANP) - Stefan de Vrij of Denzel Dumfries is maandagavond de aanvoerder van het Nederlands elftal in het uitduel met Duitsland in de Nations League. "Ik heb ooit gezegd dat ik bij de speler met de meeste interlands uitkom, als al mijn aanvoerders er niet bij zijn", zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in de Allianz Arena van Bayern München. "Dus als De Vrij speelt, dan is hij de aanvoerder. Anders draagt Dumfries de band."

Koeman vertelde dat hij geen geblesseerde spelers in zijn selectie heeft. Maar De Vrij liet zich zaterdag tijdens een hersteltraining wel uitgebreid behandelen. Hij heeft dit seizoen minder gespeeld dan de meeste andere internationals van Oranje.

De bondscoach moet een nieuwe aanvoerder kiezen omdat Virgil van Dijk na zijn rode kaart in het uitduel van vrijdag met Hongarije (1-1) geschorst is en Nathan Aké en Frenkie de Jong ook niet beschikbaar zijn. De Vrij is met 71 interlands de meeste ervaren speler in de huidige selectie van Oranje. Dumfries heeft 61 interlands achter zijn naam staan.

Van Dijk ontbreekt voor het eerst na dertig interlands bij Oranje.

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

2 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

2 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

4 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

7 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

20 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

20 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

22 uur geleden