De Vrij of Dumfries aanvoerder van Oranje in München
MÜNCHEN (ANP) - Stefan de Vrij of Denzel Dumfries is maandagavond de aanvoerder van het Nederlands elftal in het uitduel met Duitsland in de Nations League. "Ik heb ooit gezegd dat ik bij de speler met de meeste interlands uitkom, als al mijn aanvoerders er niet bij zijn", zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in de Allianz Arena van Bayern München. "Dus als De Vrij speelt, dan is hij de aanvoerder. Anders draagt Dumfries de band."
Koeman vertelde dat hij geen geblesseerde spelers in zijn selectie heeft. Maar De Vrij liet zich zaterdag tijdens een hersteltraining wel uitgebreid behandelen. Hij heeft dit seizoen minder gespeeld dan de meeste andere internationals van Oranje.
De bondscoach moet een nieuwe aanvoerder kiezen omdat Virgil van Dijk na zijn rode kaart in het uitduel van vrijdag met Hongarije (1-1) geschorst is en Nathan Aké en Frenkie de Jong ook niet beschikbaar zijn. De Vrij is met 71 interlands de meeste ervaren speler in de huidige selectie van Oranje. Dumfries heeft 61 interlands achter zijn naam staan.
Van Dijk ontbreekt voor het eerst na dertig interlands bij Oranje.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
15 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
15 uur geleden