De Vrij of Dumfries aanvoerder van Oranje in München
MÜNCHEN (ANP) - Stefan de Vrij of Denzel Dumfries is maandagavond de aanvoerder van het Nederlands elftal in het uitduel met Duitsland in de Nations League. "Ik heb ooit gezegd dat ik bij de speler met de meeste interlands uitkom, als al mijn aanvoerders er niet bij zijn", zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in de Allianz Arena van Bayern München. "Dus als De Vrij speelt, dan is hij de aanvoerder. Anders draagt Dumfries de band."
Koeman vertelde dat hij geen geblesseerde spelers in zijn selectie heeft. Maar De Vrij liet zich zaterdag tijdens een hersteltraining wel uitgebreid behandelen. Hij heeft dit seizoen minder gespeeld dan de meeste andere internationals van Oranje.
De bondscoach moet een nieuwe aanvoerder kiezen omdat Virgil van Dijk na zijn rode kaart in het uitduel van vrijdag met Hongarije (1-1) geschorst is en Nathan Aké en Frenkie de Jong ook niet beschikbaar zijn. De Vrij is met 71 interlands de meeste ervaren speler in de huidige selectie van Oranje. Dumfries heeft 61 interlands achter zijn naam staan.
Van Dijk ontbreekt voor het eerst na dertig interlands bij Oranje.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
8 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
18 uur geleden