De Vrij of Dumfries aanvoerder van Oranje in München
MÜNCHEN (ANP) - Stefan de Vrij of Denzel Dumfries is maandagavond de aanvoerder van het Nederlands elftal in het uitduel met Duitsland in de Nations League. "Ik heb ooit gezegd dat ik bij de speler met de meeste interlands uitkom, als al mijn aanvoerders er niet bij zijn", zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in de Allianz Arena van Bayern München. "Dus als De Vrij speelt, dan is hij de aanvoerder. Anders draagt Dumfries de band."
Koeman vertelde dat hij geen geblesseerde spelers in zijn selectie heeft. Maar De Vrij liet zich zaterdag tijdens een hersteltraining wel uitgebreid behandelen. Hij heeft dit seizoen minder gespeeld dan de meeste andere internationals van Oranje.
De bondscoach moet een nieuwe aanvoerder kiezen omdat Virgil van Dijk na zijn rode kaart in het uitduel van vrijdag met Hongarije (1-1) geschorst is en Nathan Aké en Frenkie de Jong ook niet beschikbaar zijn. De Vrij is met 71 interlands de meeste ervaren speler in de huidige selectie van Oranje. Dumfries heeft 61 interlands achter zijn naam staan.
Van Dijk ontbreekt voor het eerst na dertig interlands bij Oranje.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
12 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
21 uur geleden