De Vrij in extase, Frenkie de Jong blijft bescheiden
MILAAN/SEVILLA (ANP) - Voor de tweede keer in amper een jaar tijd heeft Stefan de Vrij zijn Italiaanse club Internazionale aan winst van de stadsderby tegen AC Milan geholpen. De Nederlandse verdediger kopte zondagavond de 3-2 binnen, in maart vorig jaar tekende De Vrij voor de 2-0 in de met 3-2 gewonnen Milanese derby.
"Winnen van AC Milan geeft een uniek gevoel", zei de oud-Feyenoorder. "We speelden slecht in de eerste helft en stonden bij rust terecht met 2-0 achter. Maar in de tweede helft hebben we karakter getoond. Deze wedstrijd zal ik me nog lang blijven herinneren", zei De Vrij, die Inter in de 70e minuut op voorsprong kopte. In de blessuretijd besliste Romelu Lukaku het duel (4-2).
Bondscoach Ronald Koeman was aandachtig toeschouwer op de tribune in Milaan. Koeman zag niet alleen De Vrij uitblinken, hij hoorde ook dat Frenkie de Jong in Spanje met een fraai doelpunt bijdroeg aan de zege van FC Barcelona bij Real Betis (2-3). De middenvelder speelde sterk in Sevilla. "De laatste wedstrijden had ik het best lastig", erkende De Jong. "Het is niet aan mij om te zeggen of dit mijn beste wedstrijd was, maar het ging goed. We worden iedere week beter. Als we zo doorgaan, ga ik met veel vertrouwen richting het beslissende deel van het seizoen."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
18 uur geleden