Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vries vervangt Vettel in eerste vrije training Monza

De Vries vervangt Vettel in eerste vrije training Monza

MONZA (ANP) - Nyck de Vries komt komende vrijdag in actie in de eerste vrije training van de Grote Prijs van Italië in de Formule 1. De 27-jarige Nederlander neemt bij Aston Martin de plek in van de Duitser Sebastian Vettel.

Het is de derde keer dit seizoen dat De Vries in de belangrijkste raceklasse in actie komt. In Spanje verving hij Alexander Albon bij Williams en in Frankrijk nam De Vries de plaats in van Lewis Hamilton bij Mercedes.

Alle teams in de Formule 1 zijn verplicht om gedurende het seizoen in ieder geval twee keer een andere (jonge) coureur een vrije training te laten rijden. De Vries, die de afgelopen jaren voor Mercedes in de elektrische raceklasse Formule E reed, hoopt voor volgend jaar op een vaste plek in de Formule 1.

"Ik kijk er echt naar uit om voor Aston Martin te rijden, vooral op zo'n legendarisch circuit als Monza", zegt De Vries. "Het wordt mijn derde sessie van het seizoen en weer voor een ander team. Deze kansen geven me een fantastisch inzicht hoe Formule 1-auto's en teams functioneren en werken."

Meer uit Sport

Verstappen besluit derde testdag met 61 rondes en derde tijd

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft in Bahrein bij de ochtendsessie op de derde testdag voorafgaand aan het Formule 1-seizoen 61 rondes afgewerkt. De coureur zette daarbij in zijn Red Bull de derde rondetijd neer. George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari) waren sneller.

37 minuten geleden
Schaatser De Boo put vertrouwen uit zilveren race voor 500 meter

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat zaterdag met een goed gevoel na zijn zilveren medaille aan de start van de 500 meter op de Spelen van Milaan. "Ik weet dat ik nog sneller had kunnen openen op de 1000 meter en kijk met veel zin uit naar morgen", blikte de regerend wereldkampioen vooruit op de 500 meter.

38 minuten geleden
Bergsma in aangepaste startlijst 10 kilometer tegen Ghiotto

MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma rijdt vrijdag op de 10 kilometer bij de Olympische Spelen in Milaan toch niet tegen de andere oud-olympisch kampioen Ted-Jan Bloemen. Door de afmelding van de Amerikaan Casey Dawson start de olympisch kampioen van Sotsji 2014 in de vierde rit tegen Davide Ghiotto uit Italië. Stijn van de Bunt heeft nu in de derde rit Vladimir Semirunniy uit Polen als tegenstander.

46 minuten geleden
Langlaufer Klaebo evenaart met goud succesvolste winterolympiërs

TESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft zijn achtste gouden medaille op de Winterspelen gewonnen en evenaart daarmee de meest succesvolle winterolympiërs ooit. Hij heeft nu evenveel goud als zijn landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Dæhlie (langlaufen). Wel hebben die drie meer zilveren medailles.

1 uur geleden
Oekraïense skeletonner hoopvol na hoorzitting sporttribunaal

MILAAN (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj heeft een positief gevoel over de uitkomst van een hoorzitting over zijn olympische deelname bij het internationale sporttribunaal CAS. Het IOC diskwalificeerde Jeraskevitsj donderdag vanwege de helm die hij droeg met daarop in de oorlog met Rusland omgekomen Oekraïense sporters.

2 uur geleden
Shorttrackster Fontana evenaart Wüst met dertiende medaille

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Arianna Fontana heeft donderdag met haar zilveren medaille op de 500 meter Ireen Wüst geëvenaard op de lijst van winterolympiërs met de meeste medailles. Achter Xandra Velzeboer haalde de Italiaanse haar dertiende medaille op haar zesde Winterspelen. Wel won Wüst vaker goud.

3 uur geleden
TeamNL loopt ondanks twee keer goud nog twee medailles achter

MILAAN (ANP) - Nederland heeft na zes dagen twee medailles minder dan bij de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Shorttrackers Xandra Velzeboer en Jens van 't Wout zorgden donderdag met hun zeges op respectievelijk de 500 en 1000 meter ervoor dat TeamNL een flinke inhaalslag maakte.

3 uur geleden