De Vries vervangt geschorste coureur in 24 Uur van Le Mans
LE MANS (ANP) - Nyck de Vries doet dit weekeinde onverwachts toch mee aan de 24 Uur van Le Mans. De 27-jarige Fries vervangt bij het team van TDS Racing de 62-jarige Fransman Philippe Cimadomo, die na diverse crashes en incidenten tijdens de trainingen van de wedstrijdleiding te horen kreeg dat hij niet meer in de auto mag stappen. TDS Racing, dat nauw samenwerkt met Racing Team Nederland, besloot daarop De Vries als vervanger op te roepen.
De regerend wereldkampioen in de elektrische raceklasse Formule E reed de 24 Uur van Le Mans in 2019 en 2020 voor Racing Team Nederland, dat dit keer ontbreekt op het Circuit de la Sarthe. Vorig jaar deed De Vries namens het team G-Drive Racing mee aan de iconische autorace.
Afgelopen maand maakte De Vries zijn officiële debuut in de Formule 1. Hij mocht in Barcelona de eerste vrije training rijden in een auto van Williams. De 24 Uur van Le Mans begint zaterdag om 16.00 uur. Het team van De Vries, die uitkomt in de zogeheten LMP2-klasse, vertrekt vanaf de 31e plaats.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
3 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
4 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
10 uur geleden