De Vries vervangt geschorste coureur in 24 Uur van Le Mans
LE MANS (ANP) - Nyck de Vries doet dit weekeinde onverwachts toch mee aan de 24 Uur van Le Mans. De 27-jarige Fries vervangt bij het team van TDS Racing de 62-jarige Fransman Philippe Cimadomo, die na diverse crashes en incidenten tijdens de trainingen van de wedstrijdleiding te horen kreeg dat hij niet meer in de auto mag stappen. TDS Racing, dat nauw samenwerkt met Racing Team Nederland, besloot daarop De Vries als vervanger op te roepen.
De regerend wereldkampioen in de elektrische raceklasse Formule E reed de 24 Uur van Le Mans in 2019 en 2020 voor Racing Team Nederland, dat dit keer ontbreekt op het Circuit de la Sarthe. Vorig jaar deed De Vries namens het team G-Drive Racing mee aan de iconische autorace.
Afgelopen maand maakte De Vries zijn officiële debuut in de Formule 1. Hij mocht in Barcelona de eerste vrije training rijden in een auto van Williams. De 24 Uur van Le Mans begint zaterdag om 16.00 uur. Het team van De Vries, die uitkomt in de zogeheten LMP2-klasse, vertrekt vanaf de 31e plaats.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
1 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
5 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
5 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
9 uur geleden