De Vries test komende week bij Formule 1-team Alpine
BOEDAPEST (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries test komende week op de Hungaroring van Boedapest een Formule 1-bolide van Alpine. De Fries is een van de kandidaten voor een zitje bij de Franse renstal voor volgend seizoen.
De 27-jarige Nederlandse coureur vliegt maandag naar Hongarije en zal in een van de daaropvolgende dagen de Formule 1-auto van Alpine uit 2021 besturen. Ook Antonio Giovinazzi, Jack Doohan en Colton Herta zouden zijn uitgenodigd voor een test.
De Vries is ook in beeld bij Williams en hij bevestigde zaterdag in de talkshow van Humberto Tan dat hij een gesprek heeft gehad met Helmut Marko, de topman van Red Bull die ook over de bezetting van de wedstrijdstoeltjes gaat bij zusterteam AlphaTauri.
De Telegraaf meldde zaterdag dat De Vries volgend jaar teamgenoot is van de Japanner Yuki Tsunoda bij AlphaTauri. Hij zou volgens de krant de plek overnemen van de Fransman Pierre Gasly, die bij Alpine de vertrekkende Spanjaard Fernando Alonso vervangt.
De Vries liet bij Tan weten dat zijn intrede in de Formule 1 nog niet zeker is. "Ik weet niet helemaal of ik in zo’n luxe situatie zit dat ik kan kiezen. Grotendeels ligt dat buiten mijn macht", zei hij. De Vries gaf wel aan dat hij al langere tijd met Williams in gesprek is en sinds juli contact heeft met Alpine. "En zoals de media al was opgevallen ben ik in Oostenrijk geweest om Helmut Marko te ontmoeten. Dat zijn de feiten."
De Vries beleefde vorig weekeinde in de Grote Prijs van Italië in Monza een droomdebuut in de Formule 1. Als vervanger van de zieke Alexander Albon reed hij in een Williams in zijn eerste grand prix naar de negende plaats en verdiende 2 WK-punten.
Red Bull wilde aanvankelijk bij AlphaTauri inzetten op de Amerikaan Colton Herta, maar de kampioen van de IndyCar heeft niet genoeg punten voor de vereiste Formule 1-licentie en krijgt geen dispensatie van de internationale autosportfederatie FIA. Om die reden lijkt De Vries nu eerste keus bij het zusterteam van Red Bull.
Meer uit Sport
CARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.
11 uur geledenHAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.
12 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.
14 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor het tweede jaar op rij Europees kampioene op de weg geworden. De kersverse wereldkampioene reed in het zonnige Slovenië op de laatste beklimming van de Možjanca weg en soleerde de laatste 15 kilometer naar de finish in Šenčur. Landgenote Puck Pieterse won de sprint om het zilver van de achtervolgende groep, voor de Zwitserse Marlen Reusser.
14 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.
18 uur geledenSEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.
18 uur geleden