De Vries start ook in GP van Saudi-Arabië in de achterhoede
JEDDAH (ANP) - Nyck de Vries start ook in de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de achterhoede. De Nederlandse coureur van AlphaTauri bleef steken in het eerste deel van de kwalificatie, net als twee weken geleden in Bahrein. De Vries klokte de achttiende tijd op het circuit van Jeddah.
In Bahrein moest de nieuwkomer in de Formule 1 vanaf plek negentien starten. De Vries finishte als veertiende, buiten de punten.
De 28-jarige Fries bleef in de derde vrije training in Saudi-Arabië aan de kant, omdat de AlphaTauri-monteurs kort voor het begin van de sessie een probleem aan zijn auto ontdekten. De motor moest vervangen worden. Het lukte de monteurs om de auto van De Vries op tijd klaar te maken voor de kwalificatie, maar daarin kon de Nederlander zich niet onderscheiden.
De Vries spinde in zijn eerste 'vliegende' ronde omdat de achterbanden blokkeerden toen hij wilde remmen voor de eerste bocht. Hij kon daarna wel wat rondetijden neerzetten, maar De Vries bleef ruim drie tienden van een seconde verwijderd van een plek bij de beste vijftien coureurs die doorgaan naar Q2.
Naast De Vries spinden ook Fernando Alonso (Aston Martin) en Logan Sargeant (Williams) in het eerste deel van de kwalificatie.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
42 minuten geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
7 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
12 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
17 uur geleden