De Vries reserverijder Toyota in WEC-kampioenschap
TOKIO (ANP) - Nyck de Vries is in het nog resterende deel van het seizoen en volgend jaar reserve- en testrijder van het fabrieksteam van Toyota in het World Endurance Championship. De 25-jarige Nederlander, vorig jaar kampioen in de Formule 2, komt al langer uit in de langeafstandsraces en testte in december in Bahrein al in de TS050 HYBRID van Toyota.
In die bolide, maar ook in de Formule E en eerder als rijder van het Racing Team Nederland in de op één na hoogste klasse (LMP2), maakte De Vries zo veel indruk dat hij komende week als testrijder voor Toyota begint. Behalve als test- en reserverijder zal hij ook een grote rol spelen bij de verdere ontwikkeling van de nieuwe Le Mans Hypercar die volgend jaar zal worden gebruikt. De Vries vervangt de Fransman Thomas Laurent.
"Met Nyck en Kenta Yamashita hebben we twee zeer talentvolle rijders die zich op deze manier verder kunnen ontwikkelen", zei teambaas Hisatake Murata. De Vries sprak van een eer te zijn gekozen door Toyota. "Het rijden in de TS050 HYBRID in Bahrein was een fantastische ervaring. Ik hoopte al dat het niet bij die ene keer zou blijven. Ook het meehelpen ontwikkelen van de nieuwe wagen spreekt me aan. Ik hoop dat ik kan bijdragen aan een succesvolle start van een nieuw tijdperk voor het team."
Meer uit Sport
MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.
1 uur geledenLEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.
4 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft bekendgemaakt dat zijn seizoen afgelopen is. De Sloveense wereldkampioen kwam vorige week zaterdag hard ten val in de Vuelta en brak daarbij onder meer een sleutelbeen en een nekwervel.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Victor Campenaerts heeft zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd tot eind 2028. De 34-jarige Belgische wielrenner rijdt sinds 2025 voor het team.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Venus en Serena Williams zijn bij hun rentree op de US Open in de eerste ronde van het vrouwendubbel uitgeschakeld. De twee Amerikaanse tennissters verloren van Maya Joint uit Australië en Chan Hao-ching uit Taiwan in een matchtiebreak: 3-6 7-6 (6) 6-7 (7).
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich op de US Open als eerste tennisser geplaatst voor de vierde ronde. De als zevende geplaatste Rus stond in zijn partij tegen de Fransman Arthur Rinderknech geen set af. Het werd 6-4 6-4 6-4.
23 uur geleden