De Vries reserverijder Toyota in WEC-kampioenschap
TOKIO (ANP) - Nyck de Vries is in het nog resterende deel van het seizoen en volgend jaar reserve- en testrijder van het fabrieksteam van Toyota in het World Endurance Championship. De 25-jarige Nederlander, vorig jaar kampioen in de Formule 2, komt al langer uit in de langeafstandsraces en testte in december in Bahrein al in de TS050 HYBRID van Toyota.
In die bolide, maar ook in de Formule E en eerder als rijder van het Racing Team Nederland in de op één na hoogste klasse (LMP2), maakte De Vries zo veel indruk dat hij komende week als testrijder voor Toyota begint. Behalve als test- en reserverijder zal hij ook een grote rol spelen bij de verdere ontwikkeling van de nieuwe Le Mans Hypercar die volgend jaar zal worden gebruikt. De Vries vervangt de Fransman Thomas Laurent.
"Met Nyck en Kenta Yamashita hebben we twee zeer talentvolle rijders die zich op deze manier verder kunnen ontwikkelen", zei teambaas Hisatake Murata. De Vries sprak van een eer te zijn gekozen door Toyota. "Het rijden in de TS050 HYBRID in Bahrein was een fantastische ervaring. Ik hoopte al dat het niet bij die ene keer zou blijven. Ook het meehelpen ontwikkelen van de nieuwe wagen spreekt me aan. Ik hoop dat ik kan bijdragen aan een succesvolle start van een nieuw tijdperk voor het team."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
1 dag geleden