De Vries onder druk; hij wil ongelijk Marko bewijzen op circuit
SPIELBERG (ANP) - Formule 1-coureur Nyck de Vries wil zich niet gek laten maken door opmerkingen van topman Helmut Marko dat zijn positie bij AlphaTauri onder druk staat. "Ik denk dat doctor Marko het zal waarderen als ik hem het tegendeel kan bewijzen op het circuit, maar er is geen reden om het te forceren", zei de Nederlander tijdens de persmeeting bij de Grote Prijs van Oostenrijk. "Het is aan mij om volledige focus te houden. Het is een kwestie van tijd dat het zal goed komen."
De Vries maakt dit jaar zijn debuut in de Formule 1, maar tot nog toe zijn de prestaties nog ondermaats. Hij scoorde nog geen punt voor het kampioenschap. Marko, de topadviseur die de rijdersbezetting bepaalt bij Red Bull en zusterteam AlphaTauri, liet zich in een podcast indirect ontvallen dat het geen goede keuze lijkt geweest om de Nederlander, voormalig kampioen in de Formule 2 en Formule E, een zitje in de Formule 1 te geven.
"Ik focus op mezelf en probeer zo goed mogelijk te presteren op het circuit. Dat is het enige waar ik invloed op heb. Feit is dat het middenveld dit jaar heel dicht bij elkaar zit. Om in de punten te rijden, moet ik een perfecte race uitvoeren waarin ik de juiste keuzes maak en het maximale uit de auto haal. Die race moet een keer komen. Maar ik moet geduldig zijn en het niet forceren, anders ga ik fouten maken."
Max Verstappen viel zijn landgenoot bij. "Ik hoef Nyck niet te vertellen wat hij moet doen, want hij heeft genoeg ervaring. We weten allemaal dat het in de autosport om presteren gaat", zei de tweevoudig wereldkampioen. "Maar zoals hij zelf al zei, je kunt het niet afdwingen. Hij moet er geen stress over hebben. Het is iedere race leren van je fouten en met hulp van je engineers één zien te worden met je auto. Als hij eenmaal een goede uitslag heeft gereden, volgen er als vanzelf meer."
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.
1 dag geleden