Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

De Vries onder druk; hij wil ongelijk Marko bewijzen op circuit

De Vries onder druk; hij wil ongelijk Marko bewijzen op circuit

SPIELBERG (ANP) - Formule 1-coureur Nyck de Vries wil zich niet gek laten maken door opmerkingen van topman Helmut Marko dat zijn positie bij AlphaTauri onder druk staat. "Ik denk dat doctor Marko het zal waarderen als ik hem het tegendeel kan bewijzen op het circuit, maar er is geen reden om het te forceren", zei de Nederlander tijdens de persmeeting bij de Grote Prijs van Oostenrijk. "Het is aan mij om volledige focus te houden. Het is een kwestie van tijd dat het zal goed komen."

De Vries maakt dit jaar zijn debuut in de Formule 1, maar tot nog toe zijn de prestaties nog ondermaats. Hij scoorde nog geen punt voor het kampioenschap. Marko, de topadviseur die de rijdersbezetting bepaalt bij Red Bull en zusterteam AlphaTauri, liet zich in een podcast indirect ontvallen dat het geen goede keuze lijkt geweest om de Nederlander, voormalig kampioen in de Formule 2 en Formule E, een zitje in de Formule 1 te geven.

"Ik focus op mezelf en probeer zo goed mogelijk te presteren op het circuit. Dat is het enige waar ik invloed op heb. Feit is dat het middenveld dit jaar heel dicht bij elkaar zit. Om in de punten te rijden, moet ik een perfecte race uitvoeren waarin ik de juiste keuzes maak en het maximale uit de auto haal. Die race moet een keer komen. Maar ik moet geduldig zijn en het niet forceren, anders ga ik fouten maken."

Max Verstappen viel zijn landgenoot bij. "Ik hoef Nyck niet te vertellen wat hij moet doen, want hij heeft genoeg ervaring. We weten allemaal dat het in de autosport om presteren gaat", zei de tweevoudig wereldkampioen. "Maar zoals hij zelf al zei, je kunt het niet afdwingen. Hij moet er geen stress over hebben. Het is iedere race leren van je fouten en met hulp van je engineers één zien te worden met je auto. Als hij eenmaal een goede uitslag heeft gereden, volgen er als vanzelf meer."

Meer uit Sport

De Jong na zege in vijf sets op Hijikata door op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na een lange vijfsetter in twee aktes de tweede ronde van Wimbledon bereikt. De 26-jarige Nederlander had in totaal meer dan vier uur nodig om de Australiër Rinky Hijikata te verslaan: 7-6 (4) 3-6 5-7 6-4 6-3.

23 minuten geleden
Wielrenner Edoardo Affini hersteld van val en start in Tour

BARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.

6 uur geleden
Langebaanschaatsen op Winterspelen 2030 definitief naar Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.

23 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.

1 dag geleden
Tennisser Griekspoor zakt flink op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.

1 dag geleden
Griekspoor dinsdag in laatste partij op baan 6 op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.

1 dag geleden
Coureur Russell blij dat hij weer op het hoogste treetje staat

SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.

1 dag geleden