De Vries onder druk; hij wil ongelijk Marko bewijzen op circuit
SPIELBERG (ANP) - Formule 1-coureur Nyck de Vries wil zich niet gek laten maken door opmerkingen van topman Helmut Marko dat zijn positie bij AlphaTauri onder druk staat. "Ik denk dat doctor Marko het zal waarderen als ik hem het tegendeel kan bewijzen op het circuit, maar er is geen reden om het te forceren", zei de Nederlander tijdens de persmeeting bij de Grote Prijs van Oostenrijk. "Het is aan mij om volledige focus te houden. Het is een kwestie van tijd dat het zal goed komen."
De Vries maakt dit jaar zijn debuut in de Formule 1, maar tot nog toe zijn de prestaties nog ondermaats. Hij scoorde nog geen punt voor het kampioenschap. Marko, de topadviseur die de rijdersbezetting bepaalt bij Red Bull en zusterteam AlphaTauri, liet zich in een podcast indirect ontvallen dat het geen goede keuze lijkt geweest om de Nederlander, voormalig kampioen in de Formule 2 en Formule E, een zitje in de Formule 1 te geven.
"Ik focus op mezelf en probeer zo goed mogelijk te presteren op het circuit. Dat is het enige waar ik invloed op heb. Feit is dat het middenveld dit jaar heel dicht bij elkaar zit. Om in de punten te rijden, moet ik een perfecte race uitvoeren waarin ik de juiste keuzes maak en het maximale uit de auto haal. Die race moet een keer komen. Maar ik moet geduldig zijn en het niet forceren, anders ga ik fouten maken."
Max Verstappen viel zijn landgenoot bij. "Ik hoef Nyck niet te vertellen wat hij moet doen, want hij heeft genoeg ervaring. We weten allemaal dat het in de autosport om presteren gaat", zei de tweevoudig wereldkampioen. "Maar zoals hij zelf al zei, je kunt het niet afdwingen. Hij moet er geen stress over hebben. Het is iedere race leren van je fouten en met hulp van je engineers één zien te worden met je auto. Als hij eenmaal een goede uitslag heeft gereden, volgen er als vanzelf meer."
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
50 seconden geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
15 uur geleden