De Vries neemt met zege in Valencia leiding in Formule E
VALENCIA (ANP) - Nyck de Vries heeft zijn tweede overwinning geboekt in de Formule E. De 26-jarige Fries was de beste op het natte circuit van Valencia. De Mercedes-coureur, die in februari de openingsrace in Saudi-Arabië won, keerde daarmee terug aan kop van het WK-klassement.
De Vries had zich als derde gekwalificeerd, maar moest op de startopstelling vijf plaatsen naar achteren als straf voor het veroorzaken van een crash bij de vorige ePrix in Rome. Zijn Belgische teamgenoot Stoffel Vandoorne pakte poleposition. Vandoorne moest echter vanaf de laatste plaats starten vanwege overtreding van het bandenreglement.
Als gevolg een regenbui ging de race van start achter de safetycar. Op de natte baan vonden heel wat botsingen en crashes plaats, waardoor de safetycar de race regelmatig moest neutraliseren. Heel wat coureurs kwamen in de slotfase in de problemen omdat de batterijen in hun bolides leeg raakten. De Vries had wel genoeg energie gespaard en passeerde in de laatste ronde de Portugese Formule E-kampioen António Félix Da Costa, die zonder stroom kwam te zitten. De Nederlander reed als eerste over de finish en vierde zijn tweede zege van het seizoen.
Terugvechten
"Na een moeilijk weekeinde in Rome vechten we ons hier terug", zei De Vries, die met 57 punten de leiding nam in het WK-klassement. "Het team heeft het perfect gedaan."
De Britten Oliver Rowland en Alexander Sims werden respectievelijk als tweede en derde afgevlagd. Omdat ze niet genoeg energie over hadden in hun bolides, werden ze gediskwalificeerd. De Vries kreeg daarom op het podium gezelschap van de Zwitser Nico Müller en zijn teamgenoot Vandoorne, die zo een inhaalrace afsloot op de derde plaats. "Dit laat zien hoe gek de Formule E is", aldus de Belg, die nu tweede staat in het WK met 48 punten. Robin Frijns eindigde in Valencia op de zesde plaats en reed de snelste ronde. De Limburger staat nu vierde met 43 punten.
Zondag is nog een race over het Circuit Ricardo Tormo in Valencia.
Meer uit Sport
TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
11 uur geledenBAD WIMPFEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Felix Gall verruilt Decathlon CMA CGM voor de Duitse WorldTour-formatie Lidl-Trek. De 28-jarige Oostenrijker eindigde zondag als derde in het klassement van de Ronde van Spanje, achter de Spanjaard Enric Mas en de Sloveen Primož Roglič. Eerder dit jaar werd hij al tweede in de Ronde van Italië.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF roept het kabinet op meer geld te investeren in sport en bewegen. Sport moet breed op de rijksbegroting om de maatschappelijke waarde van sport beter te benutten, luidt het pleidooi van de sportkoepel in een paginagrote advertentie in het AD.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.
1 dag geleden