
De Vries moet per direct weg bij Formule 1-team AlphaTauri
BOEDAPEST (ANP) - Nyck de Vries moet per direct weg bij het Formule 1-team van AlphaTauri. De vader van de Nederlandse coureur bevestigt een bericht van De Telegraaf hierover.
De 28-jarige De Vries was bezig aan zijn eerste seizoen als vaste rijder bij AlphaTauri. Hij wist dit seizoen nog geen punten te pakken en wordt nu afgerekend op de tegenvallende prestaties. Afgelopen weekeinde eindigde de coureur bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië als zeventiende en laatste. De Vries zei toen na afloop nog hoop te putten uit het eerste deel van de race. Voor de leiding van AlphaTauri is dat niet genoeg. Naast De Vries wist alleen de Amerikaan Logan Sargeant van Williams dit seizoen in de eerste tien races nog geen punten te pakken.
De Vries wordt over anderhalve week tijdens de Grote Prijs van Hongarije al vervangen. De Grote Prijs van Nederland in Zandvoort gaat deze zomer dus ook aan hem voorbij.
Karten
Bij AlphaTauri nam De Vries na vorig seizoen de plek over van de Fransman Pierre Gasly. De Nederlander was al jaren in beeld bij de Formule 1, maar hij had nooit echt zicht op een wedstrijdzitje. Tot vorig jaar september bij de Grote Prijs van Italië in Monza, toen hij mocht invallen bij het team van Williams als vervanger van de zieke Alexander Albon. De Vries maakte toen grote indruk door meteen in zijn eerste grand prix in de punten te rijden. Hij eindigde als negende.
De Vries maakte evenals Max Verstappen in zijn jeugd furore in het karten. Hij stapte vanuit het karten over naar het autoracen en kwam in 2017 terecht in de Formule 2. In 2019 veroverde hij de titel in de talentklasse.
In de Formule 1 was De Vries de zestiende Nederlandse deelnemer.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.
1 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.
2 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is er ook bij haar derde halve finale op Wimbledon niet in geslaagd de finale te bereiken. De Amerikaanse Amanda Anisimova versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld in drie sets en bereikte voor het eerst in haar carrière de finale van een grandslamtoernooi: 6-4 4-6 6-4.
3 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel is weer geletruidrager in de Tour de France. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck trok in de zesde etappe ten aanval in een groep van acht renners. Na een lastige finale bereikte hij als achtste de finish met net genoeg voorsprong om de leiding in het klassement weer over te nemen van de Sloveen Tadej Pogacar. Het verschil tussen beiden bedraagt nu 1 seconde.
3 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP/DPA) - Tadej Pogacar is van plan om na de Tour de France ook de Vuelta te rijden. Dat bevestigde teambaas Mauro Gianetti van de ploeg UAE Team Emirates. "De Vuelta staat op zijn programma", bevestigde de oud-renner tegenover website Vélo.
3 uur geleden